Keď zídem z hrebeňa Žarnova, pokračujem žltým turistickým značením. Chodník vedie popod skalné útvary Škadnej skaly a neskôr vychádzam medzi skalné útvary Sladnej skaly.
Sú tu rôzne skalky a skalné útvary, niektoré obrastené machom, povykrúcané stromy je to pekná trasa s miernym stúpaním.

Skalné útvary Škádnej skaly.



Z chodníku spod skál vedie ďalej žlto označená turistická trasa medzi Sladnými skalami až k najvyššiemu bodu v nadmorskej výške 913 metrov. Odtiaľto chodník prudšie klesá, aby zas mohol stúpať.
Skalné útvary Sladnej skaly.





V klesaní sú ešte ďalšie zaujímavé andezitové útvary neskôr už chodník vedie miešaným lesom.


Pod Buchlovom sa nachádza chránený strom, jaseň štíhly, jeho obvod kmeňa v prsnej výške je 634 cm, priemer 202 cm. Výška stromu je 30 metrov a odhadovaný vek 250 rokov.


Prudším stúpaním sa dostávam k vrcholovým skalám Buchlova.



Buchlov s nadmorskou výškou 1041 metrov síce v minulosti nepatril medzi častejšie navštevované vrcholy v pohorí Vtáčnik, ale už to nie je pravdou. Sú tu skupinky turistov, niektorí prichádzajú, iní odchádzajú, ale na rozložitom skalnatom vrchole si každý nájde to svoje miestečko. Často sa Buchlov mýli s mestečkom a hradom u susedov, ale spoločné majú len názov.
Na najvyššom bode sa nachádza kríž a sú tu kruhové výhľady.









Rovnakou trasou sa vraciam späť. Slnko je pred západom a krásne osvetľuje na červeno stromy. V mysli sa mi prehráva pesnička: "Keď hora horela..." lebo naozaj to tak vyzerá.


Z diaľky zahorel aj Žarnov, bol to mimoriadne vydarený deň.
