Ovocie trocha inak

Zaujal ma článok o jablkách, diskusia o ovocí. Mám rada tiež jablká ale tie z našich sadov. V marketoch aj keď sú akokoľvek vyleštené a bez najmenšej chybičky, tá chuť, to už nie je ono. Tie naše, prirodzene dozrievajúce majú v sebe tú chuť slnka, netýka sa to len jabĺk ale všetkého ovocia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Jedna moja kamarátka a v minulosti aj spolupracovníčka mi raz doniesla pohár vianočného pečeného čaju. Poslala mi to jej maminka, ktorú som tiež spoznala. Má malú záhradku, tak tam dopestuje rôzne ovocie, ktoré potom rôzne spracováva. Nikdy v minulosti som také niečo nepočula, pohár som zobrala domov a založila. Na Vianoce som si tak pospomínala v duchu na mojich blízkych i vzdialenejších priateľov a pri tom ma napadol čaj, ktorý zostal niekde založený.

Urobila som si ho podľa odporúčaného návodu, voňal ovocím, bol veľmi chutný. Pohárik sa minul veľmi rýchlo, ponúkla som z neho aj kamarátkam ktoré ma navštívili, aj im veľmi chutil, tak som hľadala recept na internete.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemám záhradu, tak som si potrebné prísady kúpila, ale snažila som sa aby to boli práve tie naše domáce zdroje. Teda až na pomaranče a citróny ktoré som kúpila v hypermarkete. Je veľmi jednoduchý ale chutný a nádherne voňavý.

Potrebujeme rôzne ovocie jablká, hrušky, slivky, jahody, maliny, pomaranče, citrón. Všetko sa po dôkladnom umytí nakrája na drobno, aj so šupkoum do pekáča asi tak 1,5 – 2 kilá nakrájaného ovocia. Nie je daný striktne pomer ani druh ovocia, ale čím je viac druhov, tým je to lepšie. Pridá sa kilo cukru klinčeky a nalámaná škorica. Všetko zmiešame a rúre pečieme tak pri 180-200 stupňoch jednu hodinu. Občas zamiešame. Už upečený čaj dávame do pohárov, otočíme viečkom dolu a po vychladnutí odložíme. Na jednu šialku čaju potrebujeme tak zo 2 lyžičky zmesi ktorú zalejeme horúcou vodou.

Skryť Vypnúť reklamu

Aj som prvú dávku rozdala, pre veľký úspech už robia pečený čaj aj moji známy. V sychravé jesenné večery si zapálim kahanček, uvarím si svoj čajík a hneď je svet krajší.

Irena Šimuneková

Irena Šimuneková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  763
  •  | 
  • Páči sa:  551x

Žijem, teda som a som na tomto svete rada. Mojim mottom sú nasledovné citáty:Aj keby som vedel, že zajtra celý svet zanikne, dnes by som ešte zasadil moju jabloň. — Martin Luther KingJediné bohatstvo, ktoré uznávam, je bohatstvo ducha a dobrota srdca. — Ludwig Van BeethovenŽivot človeka má zmysel, ak po ňom zostane vo svete o trochu viac lásky a dobra. — Alfred Delp Zoznam autorových rubrík:  len takSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu