jesenná

Prišla jeseň, príroda sa sfarbuje do farebného šatu. Častejšie prší, dni sa skracujú a noci predlžujú. Ja som skôr ten teplomil, potrebujem k životu slnko, cítim, že mi dodáva energiu. Ale už ho býva pomenej, striedajú sa slnečné dni so zamračenými, s upršanými. Tak sa ešte snažím využívať každý deň keď sa dá aby som mohla ísť von, do prírody.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Bola som aj včera, nie dlho, len tak poobede na dve hodiny. Okrem prechádzky som dúfala, že odfotím a samozrejme aj nazbieram pár hríbov, je na ich rast ideálne počasie. Aj som pár našla, nie je toho veľa, ale stačí. Avšak viac ako tie jedlé hríby, ma zaujali tie ktoré nezbieram, či už z dôvodu že ich nepoznám, alebo z dôvodu že ich poznám a sú jedovaté.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Mám rada takéto jesenné prechádzky, jesennú farebnosť stromov, šuchot popadaného lístia pod nohami. Je to taký môj relax, hovorím si tomu že si tam zresetujem hlavu aby som mohla ísť ďalej. Tam na nič nemyslím, na žiadne problémy, len obdivujem prírodu okolo seba, všetko zlé a nepríjemné zostáva mimo mňa.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Žijem v byte, taký typický panelák. Kedysi dávnejšie som mala sen o malinkom domčeku, niekde na polosamote, pod horou, kde by som sa časom presťahovala. Môj sen sa však časom rozplynul, sú okolnosti ktoré nevieme a nemôžeme ovplyvniť či zmeniť. Zmierila som sa s tým, že sa neuskutoční. Ale pokiaľ vládzem a zdravie mi dovolí, využívam každú voľnú chvíľu aby som do hôr mohla ísť. Aj tu mám určité obmedzenia, sama sa nemôžem vybrať vždy tamObdivujem f kde by som aj chcela. Chodievam po trasách kde sa pohybuje viac ľudí, alebo len tak po svojom okolí.Stretávam na svojich potulkách rodiny s deťmi, mladých ľudí, či starších, ale najradšej mám miesta kde nik nie je, občas si sadnem a započúvam sa do toho ticha, do šumu lístia keď povieva vietor. Sem tam niekde zapraští konár, či zaškrieka dravec. Obdivujem farebnosť listov navôkol.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Máme nádhernú prírodu, ktorú by sme si mali chrániť, aby aspoň takouto zostala aj pre naše deti , vnukov a budúce generácie. Je mi smutno keď vidím polámaný pás lesa, či divoké výruby. Devastujeme svoje okolie, pohodené plastové fľaše, či rôzny odpad. Môže sa stať, že z tej našej krásnej prírody zostanú len fotografie ktoré nám pripomenú, aké to bolo. A to by bola veľká škoda, mnohokrát už nenapraviteľná.

Irena Šimuneková

Irena Šimuneková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  759
  •  | 
  • Páči sa:  498x

Žijem, teda som a som na tomto svete rada. Mojim mottom sú nasledovné citáty:Aj keby som vedel, že zajtra celý svet zanikne, dnes by som ešte zasadil moju jabloň. — Martin Luther KingJediné bohatstvo, ktoré uznávam, je bohatstvo ducha a dobrota srdca. — Ludwig Van BeethovenŽivot človeka má zmysel, ak po ňom zostane vo svete o trochu viac lásky a dobra. — Alfred Delp Zoznam autorových rubrík:  len takSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu