Môj pravopis

Píšem s chybami, pritrafí sa aj hrubica, zabúdam na mäkčene, dĺžne. Kedysi som písala väčšinou bez chýb. Čím to je? Uznávam, že by sme si mali vážiť svoj jazyk, aj pre mňa boli kedysi tieto nedostatky ako päsť na oko. Teraz ich už prehliadam, síce občas vo mne niečo zarezonuje, toto sa píše inak, ale už je to omnoho zriedkavejšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Roky komunikácie cez internet, kde nepoužívam diakritiku, nedávam si pozor na písaný text, priniesli svoje ovocie. Negatívne. Tu som pochopila, koľko som toho vlastne zanedbala, že teraz sa znovu budem učiť písať tak, ako som to robila v minulosti, oprášiť v sebe to zabudnuté, dostať tú našu slovenčinu do krvi.

Presne tak, do krvi. Nepremýšľať nad tým kde je mäkké či tvrdé y, písať automaticky ale bez chýb. Určite to potrvá dlhší čas, veď som si roky pestovala niečo iné, ale chcem a to je to podstatné.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nevadia mi pripomienky na môj pravopis, ja ich doslova vždy uvítam, kvôli tomu, že sa chcem zlepšovať. A to by sa človek stále mal, nielen čo sa týka pravopisu. Dúfam že čítajúci budú mať so mnou ešte trpezlivosť, ja sa určite polepším

Irena Šimuneková

Irena Šimuneková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  763
  •  | 
  • Páči sa:  551x

Žijem, teda som a som na tomto svete rada. Mojim mottom sú nasledovné citáty:Aj keby som vedel, že zajtra celý svet zanikne, dnes by som ešte zasadil moju jabloň. — Martin Luther KingJediné bohatstvo, ktoré uznávam, je bohatstvo ducha a dobrota srdca. — Ludwig Van BeethovenŽivot človeka má zmysel, ak po ňom zostane vo svete o trochu viac lásky a dobra. — Alfred Delp Zoznam autorových rubrík:  len takSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu