Ži a nechaj žiť

Prší, počúvam kvapky dažďa dopadajúce na okno. Predpoveď počasia sa tento krát splnila. A ja som tak dúfala, že to nevyjde ako už koľkokrát pred tým. Nie že by som nemala čo doma robiť, mám, ale tie víkendy sa snažím vždy využiť inak, na moje potulky, na taký duševný relax. Tak som sa pustila pre zmenu do upratovania. Letné veci vyššie, hrubšie dolu, nech sú po ruke. Už s počasím vyzerá tak, že za pár dní tu budeme mať aj prvý sneh, veľmi rýchlo čas uteká, alebo si to až teraz tak viac uvedomujem?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

V medzi prestávkach, hovorím tomu v pracovnej pauze, sa občas na chvíľu začítam, alebo popíšem. Nemám sa kam ponáhľať, zrejme aj zajtrajšok budem tráviť doma. Čítam aj príspevky na rôzne články, ale nielen tu na blogu. Úplne občas žasnem nad niektorými, nie sú ani konštruktívne kritické, alebo pochvalne, ale útočné, uznávam každý sme iný, máme iný názor, len to sa dá napísať aj spôsobom, aby ten pisateľ článku tiež pouvažoval nad mojou pripomienkou.

Nachádzam priveľa vulgárností, pripadá mi to tak, ako keby sa poniektorí vyžívali v tom, že všetko negujú.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo som nenapísal ja, tak to musím nejakým spôsobom znevážiť, a štipľavo okomentovať. Je to zrejme v človeku, ktorý sa týmto spôsobom chce odreagovať a kopať do všetkého a všetkých, popri tom sám nedokáže niečo zmysluplné napísať, len leda tak do svojho statusu „..som a budem osina v zadku."

Nuž nezávidím tej osine, musí to byť veľmi nudný život byť niekomu v zadku. Takýchto ľudí tam mám do slova a do písmena. Je úplne zbytočné sa s nimi zapodievať, reagovať na nevrlé písmená. Keď tak málo stačí niekomu k životnému šťastiu a k spokojnosti, nech je tam, mňa tam v žiadnom prípade ani v najmenšom neomíňa a nevadí. Ten človek si vybral sám svoju cestu a svoj život.

Skryť Vypnúť reklamu

Škoda len, že tieto reakcie toho druhého odrádzajú čokoľvek napísať, aby sa nestal terčom útoku osiny a jej podobných. Aj tu som čítala zopár nevhodných reakcií, nie nemusím so všetkým súhlasiť, to je pravda, ale aj tá moja pravda sa dá podať slušne.

Mám rada citáty a v tomto prípade ma napadá jeden : „Človek je spisovateľ­om vlastnej­ knihy, ktorá sa volá život. Záleží len od fantázie­ človeka,­ aký bude jej príbeh. -Lukáš Koribský-­“

A tie príbehy sú rôzne, tak ako ľudia, ich postoje, myšlienky a činy. Každý si svoju knihu života píše sám. Tak nechávam aj tie osiny a jej podobných nech si píšu svoju knihu života, len sa pozastavujem nad tým, či im toto stojí za to zabíjať čas ktorý sa dá využiť omnoho lepšie a krajšie.

Skryť Vypnúť reklamu

.

Irena Šimuneková

Irena Šimuneková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  759
  •  | 
  • Páči sa:  498x

Žijem, teda som a som na tomto svete rada. Mojim mottom sú nasledovné citáty:Aj keby som vedel, že zajtra celý svet zanikne, dnes by som ešte zasadil moju jabloň. — Martin Luther KingJediné bohatstvo, ktoré uznávam, je bohatstvo ducha a dobrota srdca. — Ludwig Van BeethovenŽivot človeka má zmysel, ak po ňom zostane vo svete o trochu viac lásky a dobra. — Alfred Delp Zoznam autorových rubrík:  len takSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu