Otava 21.

Písmo: A- | A+

Je priveľa tém na ktoré je zaujímavé poznať odpoveď aj inej, nezúčastnenej strany. Veľakrát je človek presvedčený o tej svojej, vlastnej pravde ale aj ten vyslovený alebo napísaný iný názor núti zamyslieť sa.

1, Jedlo

Už ako keby som to tu čítala, zas o žrádle. Áno, zas, človek bez neho nemôže byť. Niekto preferuje striedme stravovanie, iný vegetarianske, či vegánske a zas nájdu sa aj takí , neprieberčivý, len nech je toho veľa.

Nie nechcem tu byť výživový poradca a vypisovať čo je zdravé... Zrejme pre každého niečo iné.

Ja osobne sa priznávam a nie som pod žiadnym nátlakom, skôr mi vyhovuje to striedme, ľahšie jedlá. Ano, občas zhreším, aj keď viem že mi dobre nebude aspoň raz do roka si kúpim kyslú rybu a zapíjam ju s mliekom. Joj ako mi z toho vždy je zle, ale ten pôžitok keď to jem stojí za to.

2, Tekutiny

Aha chlapci či aj dievčence, toto je už veselšia téma, teda ak má nejaké grády. A zas čo by človek mal vypiť, koľko, teda vody podotýkam o tom ostatnom by som napísala komu chutí, nech si dá ale zopičiť sa človek nemusí.

Tie grádované nemusím, nechýbajú mi k životu aj keď, taký karamelový koňak nie je zlý... Horšie je však to že málo aj tej vody pijem ale v poslednom čase som sa mierne polepšila, bude zo mňa lepšenko.

3, Oblečenie

Nielen do seba, aj na seba si musíme niečo dať, samozrejme pri určitých akciách oblečenie nie je povinné, je priam nežiadúce. Netešte sa, píšem o saune.

Čo si obliecť, večná to diléma nežnejšej polovičky ľudstva , no možno sa mýlim a dilému má aj časť menej nežná. Niekto si vyberá značkové kúsky, niekomu stačí že plní účel a aj keď je CSČT / pre neznalých celkom slušný čínsky tovar/, iný preferuje hlavne pohodlnosť...

Tú pohodlnosť preferujem už pár rôčkov, šatník plný rôznych blúzok, kostýmov, kabátov... tie však sú už pre mňa historické kúsky, patria do mojej pracovnej histórie, teraz zaberajú miesto, ľúto mi je ich vyhodiť, hoci topánky na podpätkoch sú už zlikvidované. Miesto nich mám tri kôpky teplákov delené na domáce, na von a sviatočné. Tričká bez rukávov, s krátkym rukávom a s dlhým rukávom ako málo mi stačí na oblečenie, neskutočné.

4, Bývanie

Najedli sme sa, vypili aj obliekli ale človek potrebuje mať aj strechu nad hlavou a tiež takú cez ktorú nezateká a nepadá na hlavu. Zas sú to rôzne preferencie, byt či dom? Všetko má svoje prednosti aj nedostatky. Čo je ideálnym bývaním? 

Kedysi som mala taký sen, predstavu mať tak malú chalúpku niekde na polosamote, pod lesom... zostalo to v rovine snívania realita je taká, že by som ju ako samostatná jednotka nezvládla.

5, Technika

Bez nej si už nevieme život predstaviť. Kde sú tie časy keď sme vo Viedni kupovali kazeťáky a rôzne iné vymoženosti. Niekto má televíziu na celú stenu, niekto menšiu, rôzne prehrávače, kuchynské náčinia. Niečo je na zábavu a niečo na výpomoc. Už si nevieme bez týchto vecí ani život predstaviť. Hovoríme im spotrebný tovar ono sa mi zdá že sa tie nové naozaj rýchlo spotrebovávajú, ich životnosť je veľakrát len do ukončenia záručnej doby.

Ja mám tiež takýto spotrebný tovar vo výbave domácnosti , ale nedoviedla som svoju domácnosť do úplného technického vybavenia, veď načo aj...Čo sa týka TV je u mňa akurát na utieranie prachu z neho, niekedy pre prázdninárov.

6. Aký názov tomuto dať? Približovadlá.

Autá, motorky či bicykle. Niekto sa približuje aj verejnou dopravou a keď to nie je ďaleko tak aj po vlastných. Uľahčujú rozlet, presun a v neposlednom rade ani tie osobné približovadlá nie sú zadarmo, máme s tým skúsenosti.

Ja si ho tiež chválim dostanem sa rýchlejšie na miesta kde by mi to verejnými prostriedkami trvalo dlho, alebo by to bolo až nemožné. Mám aj bicykel ale neviem, či by som na ňom ešte vedela vybrať zákrutu, prestala som ho používať, keď začali byť povinné prilby, keď som sa v nej videla v zrkadle tak som si povedala že toto naozaj nie.

Tak prejdeme od toho materiálneho k duchovnému. Nemyslím tým samozrejme kňaza ale môžeme s tým začať.

7 Vierovyznanie

Niekto verí v toho, niekto v iného a možno v konečnom dôsledku je to ten istý, ktovie...Ešte sa z toho druhého brehu nik nevrátil, ktorý by to potvrdil alebo vyvrátil.

Nemyslím si, že treba niečo niekomu vyvracať alebo o niečom presviedčať, stačí sa navzájom tolerovať.

V dotazníku sčítania obyvateľstva bola otázka aj o vierovyznaní, to svoje som tam nenašla, verím, že je niečo medzi nebom a zemou, nijak to nepomenovávam, neuznávam žiadne prikázania mojim prikázaním je moje svedomie... takže som zostala bez vierovyznania.

8, Vzťahy rodinné, priateľské, nepriateľské...

Hovorí sa, je to aj pravda, že človek si rodinu nevyberá ale priateľov áno. Stane sa že si človek nevhodne vyberie a po čase zistí, že ten „priateľ“ je vlastne skrytý nepriateľ a narobí škody či tie materiálne, alebo nemateriálne..

Ale tie škody môže ale nemusí narobiť aj rodina a to je horšie odstrihnúť, ako falošného priateľa.

Tiež som sa stretla s rôznymi obmenami „priateľov“ nikdy sa to však z mojej strany nezmenilo na nenávisť neviem ako by som charakterizovala stav bez vzťahu, keď sa ten druhý stáva pre mňa vzduch a dá sa napísať, že menej ako vzduch lebo ten vzduch potrebujem k životu.

9, Koníčky, či kone, záľuby

Niečo človeka baví viac, niečo menej niečo robí rád a niečo robí tak, že musí

.Je to široké spektrum niekto rád číta, maľuje, túla sa /to som o sebe/, fotí, sleduje seriali, športuje či varí... alebo rád klebetí či druhého podpichuje, síce to by som priradila skôr medzi povahové vlastnosti ale u niekoho to môže byť aj tá záľuba, koníček.

Najlepší prípad je, keď je povolanie aj koníčkom /fu tak ako môj gynekolog/

Ja by som mala aj viac koníčkov, čo mám teraz, bolo by ich za stajňu, len kde vziať na to čas? Tak si človek vyberá čo má najradšej a na čo má podmienky.

10, Práca

Práca že človeka šľachtí... väčšina z nás je už vyšľachtená dostatočne, ale niekto pracovať ešte musí, niekto pracuje lebo ešte chce... niekto by aj chcel a nemá možnosť, šancu, ale sú aj taký ktorý tú možnosť ani nehľadajú

Ja som rada že už nemusím a konečne sa môžem venovať aj tomu, na čo som nikdy nemala čas, sebe a svojim koníčkom. Mladším ročníkom naozaj nezávidím je divná dioba.

11 Divná doba

Rôzne kauzy, kauzičky, hádky atď Politika nie je mojou parketou, sledujem okrajovo a aj z toho okraja som sklamaná, zhnusená, nabrúsená... ťažko popísať pocity na našu „elitu“ národa.

12. Zdravie

Kto si to ešte neuvedomil doteraz, tak postupne prichádza na to, aké je dôležité aj keď sú aj havkáči a popierači všetkého ...

Tam bolí, tam pichne také lieky, taká liečba, hlavne čo sa týka tej liečby máme tu nielen 5 milionov politikov, ktorí by najlepšie vedeli, ale toľko isto MUDr a virológov...

Zázračné prípravky, na všetko možné, občas mi tak pripadá ako keby sme strácali úsudok a zdravý rozum.

13, Čo počúvate najradšej? 

Nemyslím tým politické prejavy ale hudbu. U mňa je to aj podľa nálady podľa toho či sa potrebujem vzpružiť alebo utlmiť. Mám aj obľúbené skupiny, piesne sú to rôzne žánre ale... poteší ma aj niečo nové, iné ešte nepoznané, čo počúvate?...

Skryť Zatvoriť reklamu