Čaputová: 26 percent nie a 74 percent áno!

Ide o presvedčivý „prieskum“ v relácii Markízy. Ten ukázal veľkú obľúbenosť a politickú presvedčivosť prezidentky.  Tá uzemnila i kritikov z obrazovky: Jankovskú, Hrnka, Harabína a Vašečku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Po dlhšej dobe mohla Zuzana Čaputová v sólo debate znova zažiariť ako hlava štátu, hodná tohto úradu a pocty. Najviac som si u nej cenil, že dôsledne sa držala predvolebnej kontinuity svojich názorov, neuhýbala od podstaty debaty na akýkoľvek nepríjemný problém. Už tradične argumentovala vecne, jasne a z nadhľadu. Nevyhýbala sa nijakej nepríjemnej otázke od „drzého“ moderátora a kritikov z obrazovky. Odpovedala na všetky pohotovo, bez rozmýšľania, pokojne a presvedčivo.

Hravo a s nóblesou jej vlastnou zmietla zo stola zlostnú pripomienku bývalej štátnej tajomníčka o jej videu s bratom Mariana Kočnera. Rovnako reagovala pokojne a vecne na útok odídeného kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu Harabína. A upresnila svoj postup v rámci Ústavy SR pri vymenovaní kohokoľvek do tejto funkcie, kto bude odborne a morálne na ňu spôsobilý. S nekvalifikovanými pripomienkami na adresu prezidentky „vynikol“ poslanec Hrnko, ktorý okrem iného povedal, že rozbíja jednotu štátov V4. Vytkol jej aj to, že navštevuje iba západné krajiny a ignoruje „nášho veľkého priateľa:" z Východu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tohto dogmatického a podľa pripomienok i nevyspelého podpredsedu Národnej rady z SNS uzemnila presvedčivo. Napríklad, že prvé návštevy zvolila práve u štyroch našich susedov, kde napriek taktnej a vecnej kritike ich zvládla podľa mňa veľmi dobre. Do Nemecka a Francúzska však vycestovala na základe príslušného pozvania pomerne krátko po nástupe do funkcie. Ide o poctu pre SR. Ale do Ruska nemôže vycestovať bez pozvania od Putina. Neuhla ani v ošemetnej otázke, či vráti poslanecký návrh Vašečku o obmedzení interupcíí, ak ho parlament schváli. Aj v tomto prípade zotrvala na predvolebných vyjadreniach.

SkryťVypnúť reklamu

V kampani pred voľbami sa zdôrazňovala jej neskúsenosť v zahraničnej politike v porovnaní s Marošom Šefčovičom. Ale už jej cesta o pár dní do New Yorku hovorí inak. Bude tam veľký sumit hláv štátov o problémoch životného prostredia. A len ona bude môcť z prezidentov V4 vystúpiť s prejavom. Tiež si myslím, že presvedčivý kladný ohlas divákov na jej vystúpenie v relácii Markízy Na telo s kopou nástrah bol a je významným vysvedčením jej stálej obľúbenosti, morálky a.argumentačného talentu. To by lepšie nepreukázal ani akýkoľvek dôveryhodný prieskum agentúr, pretože v ňom hodnotí zadanie len tisícka respodentov. Ale excelentné vystúpenie prezidentky zhodnotilo na výbornú až pár stoviek tisícov televíznych divákov.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  174
  •  | 
  • Páči sa:  1 917x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu