Fico a Kollár spojenci, klamári a rozvratníci

Je už čas na trestné stíhanie sprisahancov zo SIS a policajnej inšpekcie. Tiež na prešetrenie krajského prokurátora?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Rekapitulujme, čo o tomto tvrdila nedávna škandalózna "minulosť". Na základe akých poznatkov predložila SIS-ka (hneď po zatknutí jej šéfa)  alarmujúcu správu o „nezákonnostiach“ v NAKA najvyšším predstaviteľom SR? Keď na to premiér Heger narýchlo zvolal v utajenom režime a priestore SIS(ky) veľkú poradu všetkých kompetentných predstaviteľov krajiny. Pričom všetko malo byť dôsledne utajené! Ale vzápätí poslúžilo ako nastražená pasca a dobre načasovaná nálož na kompromitáciu vlády a najmä voči jej snahe o očistu štátneho aparátu  od hydry a rakoviny korupcie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa Róberta Fica vraj nezákonne väznia desiatky už aj niektorých odsúdených  "našich ľudí" Smeru, ktorí sú však  iba „nevinné  obete“ politických represií a teroru dnešnej kriminálnej vlády. Táto až hrozivá „nezákonnosť“ sa mala udiať  iba na základe „nezákonných“ praktík štyroch horlivých vyšetrovateľov. Tí údajne mali  manipulovať vyšetrovania a dôkazy o vine väznených smerákov.

Takže túto pre Smer a Hlaso-Smer štvoricu  „nebezpečných zločincov“,  jeden iniciatívny krajský prokurátor a jeden samosudca obvodného súdu obratom strčili do basy. Aby nepáchali ďalšie zločiny. Lenže tejto koordinovanej a dôsledne pripravenej trestnej výprave a maškaráde  urobil kotrmelec senát sudcov krajského súdu.  Ak by takto títo traja sudcovia nekonali, tak by štyria odvážni mušketieri boja so skutočným zločinom boli dodnes vo väzení s perspektívou posedieť si v ňom zopár rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Toto u nás ešte nevídané divadlo, zo zákulisia organizovaný komplot  a sprisahania trestnej a súdnej moci, sa realizovalo len na základe „presvedčivého svedectva a dôkazov“ jedného naverbovaného, vraj vierohodného špicľa v NAKA. Tohto kedysi dobrodruha a žoldniera vo francúzskej cudzineckej légii, dnes  obvineného zločinca na úteku.    

Lenže útok na NAKA a Lipšicovu ŠP neprišiel len od SIS(ky), Úradu inšpekčnej služby, ale zrejme aj od generálneho prokurátora. Ale predovšetkým od ohrozených kriminálnikov oligarchie, tiež  vedenia Smeru a Hlaso-Smeru. Ale prečo aj od koaličnej strany Sme rodina, ktorá predtým vlády Matoviča a Hegera  temer bez výhrad vždy podporila? Na rozdiel od rebelujúceho Sulíka. 

Skryť Vypnúť reklamu

V prípade tejto strany zrejme nepôjde len o rodinné vzťahy šéfa poslaneckého klubu  a poslankyne Pčolinských vtedy ešte väznenému bratovi a manželovi. Nielen šéf poslaneckého klubu Pčolinský, ale aj Kollár a Krajniak začali potom vystrájať, akoby boli otrávení  jedovatými šípmi opozície. Ich slovník a demagogické reči plné neprávd a nezmyslov  už v ničom  nezaostávali (aj nezaostávajú) za Ficom, Pellegrinim a Kotlebom.

V dôsledku tohto pre  demokraciu a štát nebezpečného vývoja kollárovci už sabotujú i nevyhnutné reformy vládneho programu. A tak začali s nekonečným vydieraním s naivnou frázou: „My budeme súhlasiť, ale nesmú byť reformy v neprospech občanov ...“ Následne títo koaliční vzbúrenci a vydierači po  Slovensku verbujú a nabádajú ľudí k revolte proti reformnej a protikorupčnej vláde.

Skryť Vypnúť reklamu

Pričom na svete niet takej reformy systému, ktorá by nevyvoláva odpor, vyhovovala všetkým, a neohrozovala  záujmy rôznych skupín. Boris Kollár a jeho rodina to však robí na úkor celej spoločnosti, napriek horibilnej cene a hazardnej deštrukcie, že stratíme stovky miliónov eur z Bruselu v rámci plánu obnovy na  nevyhnutné reformy. Bez nich sa však zo súčasnej stagnácii nepohneme.

Túto  celospoločenskú skazu, chaos a nespokojnosť v „pospolitom ľude“ realizujú teatrálni a falošní „proroci dobra“  Kollár, Fico, Pellegrini a mnohí ďalší populisti už očividne a žiaľ s úspechom. . Vždy za prítomnosti kamier a húfmi novinárov. Lenže médiá, ak informujú o politickom bahne, mali by hľadať a prstom ukázať, kto je tým skutočným rozvratníkom štátu a demokracie. Nie prilievať olej do ohňa a pomáhať tým rozvratníkom demokracie a právneho štátu. Vedome či nevedome! Konkrétnymi príkladmi môžem  kedykoľvek poslúžiť.

Je potrebné si uvedomiť v akej kritickej situácii sa naša spoločnosť nachádza a s ňou aj vláda.  Dnes sme už na dlho  ohrození zdrvujúcim hrozivým tlakom celosvetových kríz. Dopadu pandémie, nedostatku energií, kritickému vývoju životného prostredia, a Slovensko navyše, chorobnému stavu zdravotníctva, školstva a celej infraštruktúry.  A ešte k tomu  zahnitej i amorálnej sily korupcie, jej zhubnému vplyvu v štátnom či verejnom sektore, ale v podstate už celej spoločnosti.

Lenže už klope na dvere aj finančná kríza. Preto treba zvažovať každé vydané euro zo štátnej kasy. Je tiež chybné kritizovať bezhlavo vládu bez konkrétnych súvislostí predmetu kritiky, zvyšovať tak nepokoj a nedisciplinovanosť medzi občanmi. .Napríklad, že vláda v čase pandémie a jej následkov minimálne podporuje najviac ohrozené sektory nášho hospodárstva. V tejto otázke porovnávať  Slovensko s hospodársky silným Rakúskom či Nemeckom je číra demagógia.

Rovnako poukazovať na túto oveľa väčšiu  podporu pandémiou ohrozených susedných krajín. Lenže my si musíme eura požičať od zahraničných bánk za nemalé úroky, ktoré musíme v budúcnosti  splácať, ale Poľsko, Česko a Maďarsko si vlastnú inflačnú menu môžu samé natlačiť podľa úvahy, potreby a rozhodnutia vlády.         

Tých neprávd, dezinformácií a účelových  lží sa vyskytuje nielen na internete, ale už dosť aj v JOJ-ke, Markíze, TA3 aj RTVS. Nielen v polemických diskusiách, v ktorých majú hlavné slovo klamári Fico, Pellegrini,  Kollár a ďalší dezinformátori opozičných straníckych tričiek, mediálne osobne školení na klamstvá a polopravdy.      

Snažia sa tak zvrátiť spoločné nebezpečie - protikorupčný proces na bezzubú koľaj. Preto si myslím, čo sa už javí čoraz výraznejšie, že aj u kollárovcov je v mnohom zhoda a blízky cieľ spolu s opozíciou povaliť (s čo najmenšou stratou voličského potenciálu) protikorupčnú vládu Hegera.

Na záver uvediem ešte jeden príklad vážnej dezinformácie, že Róbert Fico vraj nemohol pomôcť svojej priateľke k získaniu bezpečnostnej previerke od NBÚ. Jeho šéf v rozhovore pre SME tvrdí, že sa tak nemohlo stať, pretože ona ju získala o 14-dní skôr, teda ešte predtým, kým o tom predseda Smeru hovoril na odpočúvanej loveckej chate.

Tento jeho pochybný „argument“ si osvojil aj opozičný predseda príslušného parlamentného výboru, čim  účelovo spochybňoval aj celú tajnú nahrávku, ktorú v ničom nemožno spochybniť. Lenže je to celkom inak.  

Predsa tento pre „priateľku“ významný doklad Fico nemohol nechať na poslednú chvíľu, ale ho vybavil oveľa prv, kým ho ešte žiadateľka nedostala. Alebo sa on bezdôvodne „chválil“ ako malý usoplenec, čo ukradol v obchode pre kamarátku čokoládu?

Plne sa tiež stotožňujem s tvrdením komentátora Petra Schutza v článku SME: „Na love pytliakov a Čaputovej najhoršie veto“(5.11.).

Z neho citujem úryvok: „To vyššie je zároveň odkaz prezidentke, ktorá nepodpísala zákon o štátnej službe. Tým zdvihla vysoko vyhliadky kádrov SmeroHlasu („našich ľudí“), ktoré vedú hybridnú vojnu o vlastnú slobodu, že sa zabezpečujú v orgánoch štátu na dlhé roky ešte aj v prípade, že Ficpelle v najbližších voľbách neuspejú.“     

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  137
  •  | 
  • Páči sa:  834x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu