Fico, Pellegrini, Žilinka - (S)smer Putin a Kotleba

Nie náhodou v parlamente podporili precedens klamstiev, zloby a násilia, ktorých obeťou je demokratický štát. .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Ak by sa čosi podobné predsa prihodilo v inej krajine EÚ, tak jedine v tej na Balkáne. Ani u nás by sa to nestalo, ak by veľká časť médií (v rukách ohrozených finančných magnátov, najmä Markíza, JOJ-ka, TA3-ka a roky spolitizovaná RTVS)   nešírili aj lži, bludy, nenávisť a štvanie Fica, Pellegriniho a ich komplicov. Tieto deštrukčné sily už programovo dezinformujú verejnosť a tým ovplyvňujú podvedomie a myseľ občana proti demokratickému vývoju štátu.

V konečnom dôsledku tak postupne získavajú pre tento cielený rozvrat krajiny a svoju osobnú záchranu pred kriminálom práve už zradikalizovanú, nespokojnú, odbojne  huckanú časť občanov. Pričom treba dodať, že  určitá časť z nich nie je myslením antidemokratická, tobôž fašistická. Dôkazom tohto reálneho nebezpečia pre celé Slovensko je práve nový prízrak násilnosti v parlamente pri schvaľovaní obrannej zmluvy s USA.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Samotná zmluva s Američanmi, samotný motív a dopad násilia tejto nehoráznej  deštrukcie, osnovanej Smero-Hlasom,  mali  zrodiť zlomový bod pre  zvrat zastavenia  protikorupčného procesu pádom vlády. Dospieť tým k zásadnej politickej zmene  k nejakej hybridnej, vraj ešte „demokratickej“ vlády chamtivcov a korupčníkov.

Jej neschválenie malo tak nepriamo zabezpečiť predovšetkým beztrestnosť korupčných politikov a oligarchickej spolu mafie a pre obe stravy  aj naďalej bezpracné zisky. Ale podľa môjho názoru malo ísť o nástup  k hybridu diktátu a akéhosi umiernenému fašizmu. K niečomu  radikálnejšiemu než v Maďarsku. Keďže naši občania veriaci fámam a lžiam, že už bude lepšie než dnes,  by voči tejto pripravovanej „zmene vlády“ boli menej odolní ako susedia.

SkryťVypnúť reklamu

Preto deštrukčná, už fašizmom páchnuca opozícia s prekvapivou,  už neskrývanou podporou  generálneho prokurátora, konala v Národnej rade súčinne s fašistami. Bez  škrupúľ a zábran vyzvala  na všeobecné občianske násilie, ale jej aktívna a rozhodujúca zložka SmeroHlas  sa ho ešte vystríhala použiť.

Na to využila násilníkov z parlamentných strán zatiaľ v civile   bez uniforiem. Pre Fica, Pelegriniho a ich spolupáchateľov však bolo  podstatné to, že treba zrealizovať   zvrhlý zámer, že čím horší chaos a rozvrat bude v štáte, tým lepšie pre ich preferencie.

Ale tentoraz sa našťastie veľmi prepočítali.  Napriek starostlivej príprave prehrali svoj sprisahanecký súboj s krívajúcou kačkou na obe nohy - vládnou garnitúrou. Parlament obrannú zmluvu s USA na ich veľké rozčarovanie presvedčivo schválil a tým ratifikoval..            Z veľkého sklamania a obáv z budúcnosti potom nedomyslene siahli po najradikálnejšom, zrejme už aj trestnom násilí. Začali štvať ľudí na lynč zradcov národa a šikanovanie ich rodín tých, čo vraj zapredali slobodu krajiny Američanom. Lenže ďalší ukázal aj pre nich zakázanú červenú čiaru, ktorú včasne nedomysleli. Takže okrem poslanca Blahu ostatní rýchlo začali brzdiť a od lynču 79-tich zradných poslancov sa dištancovať.    ..

SkryťVypnúť reklamu

O tom, že pri tejto u nás dosiaľ neslýchanej parlamentnej kauze sa pripravoval rýchly  rozpad a následný pád vlády sa nedá pochybovať. To, že hlavným účelom bolo, aby sa ešte včas zastavil protikorupčný proces pred ďalším zatýkaním NAKA niet pochýb. Dosvedčujú to už  priame konkrétne poznatky v konaní šéfov Smero-Hlasu a ich služobníkov v samotných médiách. Keď sa  asi dva mesiace  denne strašilo a ešte sa aj po schválení zotrvačne straší so štandardnou obrannou zmluvou so Spojenými štátmi.

Ale o aktuálnom násilí v parlamente a konanom lynči 79-tich poslancov a nebezpečnej perzekúcii ich rodín, ako aj o vierolomnej politickej aktivite generálneho prokurátora   sa v správach a politických debatách Markízy, JOJ(ky), TA3(ky) a RTVS vôbec nediskutuje a toto zjavné zlo nekritizuje a dôrazne neodsudzuje. Túto tému príslušné redakcie zaradili ako aktuálnu tému na jeden deň, pričom rozsahom a obsahom okrem TA3 a JOJ ju obmedzili. Zamerať sa na druhý deň len na rušivú sirénu bol politický bulvár.

SkryťVypnúť reklamu

Vecné a pravdivé stanovisko k téme blogu vyjadril vo vyjadreniach vždy umiernený minister zahraničia v článku webnovin (SITA 9.2.) “Schválenie obrannej zmluvy je podľa Korčoka odmietnutím populizmu a cynizmu opozície, ktorá prekročila všetky čiary“ Citáty:

„Korčok opozícii odkázal, že bezohľadnosťou a manipuláciou prekročila všetky červené čiary a že v zahraničí nezabudnú na to, čo schválenie dohody sprevádzalo: Toto vaše vysmievanie sa do tváre našich susedov a spojencov zostane u nich zapamätané. Pozametali ste s vlastnou krajinou ako s handrou“, uzavrel.

„Podpora dohody v parlamente je síce dobrou správou,  ale to, čo sa okolo nej odohralo, je mementom pre celú demokratickú politickú scénu. Je precitnutím z ilúzie o tom, že naše miesto vo svete je vybavená vec. Nie je. Veľká časť spoločnosti je zmätená, nevie sa zorientovať, nevie, prečo patríme do NATO a EÚ.“ Poukázal šéf diplomacie.

 Nevídanú deštrukčnú činnosť súčasnej opozície, pri skutočnej hrozbe z Východu a možnej straty našej suverenity, správne vystihla aj Veronika Remišová Za ľudí. Keď v rovnakom článku webnovin tlačovej agentúry SITA na spoločnej tlačovke s Korčokom vyhlásila toto:

„V tejto chvíli je zrejmé, že Slovensko, podobne ako v ére Mečiara, čaká existenčný zápas o ďalšie smerovanie a charakter Slovenska. Jedna cesta vedie k demokratickému a právnemu štátu. Tá druhá cesta je cesta vedúca k rozkladu demokracie a právneho štátu, na ktorú chce Slovensko stiahnuť Robert Fico, Peter Pellegrini a fašisti. Dnes Slovensku reálne hrozí návrat politikov s antidemokratickým a neutrálnym nastavením, ako aj politikov, ktorí roky drancovali Slovensko a tolerovali zneužívanie štátu zločineckými skupinami.“

(Dokončenie článku už zajtra.)

P.S. Môžem dúfať, že so zreteľom na vysokú nadčasovú aktuálnosť a význam blogu ho nepostihne v čítaní obmedzujúca technická cenzúra?

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  175
  •  | 
  • Páči sa:  1 942x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu