Televízia oligarchov realizovala k prezidentským voľbám len jednu názorovú konfrontáciu Pellegrini verzus Korčok. Hoci pre takúto super diskusiu navonok vynaložila úsilie a mimoriadnu pozornosť aj vo večerných správach. Ale účelovo ju obmedzila len na 20 minút pre oboch diskutérov.
Načo a prečo volila túto pózu falošného významu tejto mimoriadnej udalosti? Keď v skutočnosti jej efekt, účinnosť a význam v konečnom dôsledku zámerne brzdila? Konala tak preto, aby nemusela namiesto otázok moderátora odvysielať zo štúdia obrazové argumenty a vstupy do polemiky.
Tie by potom viacej destabilizovali labilné postavenie protirečivého a mnohotvárneho politického chameleóna ako nedôveryhodného uchádzača na post prezidenta. Pretože vidieť na obrazovke realitu a pravdu RAZ by bolo pre už nahluchlého voliča dôchodcu presvedčivejším poznaním ako o nej počuť od moderátora (hľadajúceho v mobile usvedčujúce citáty na diskutérov) hoci aj DESAŤKRÁT.
Pričom by tiež potom bola táto len jedna, účelovo skrátená, konfrontačná diskusia pre oboch kandidátov na 2 krát 20 minút, argumentačne vecnejšia a na spoznanie a zorientovanie sa voliča objektívnejšia a užitočnejšia. Markíza však opäť zvýhodnila práve klamára v službách premiéra Fica, prezlečeného do podvodného rúcha na funkciu v štáte najvyššiu.
Odporúčal by som Markíze, ktorá túto ostro sledovanú diskusiu svojou štruktúrou významovo oklieštila a do ktorej pred jej začiatkom nabalila 10 minút najdrahšej reklamy, aby voličov neoslepovala a nenahradzovala vysielanie zo štúdia veľkou „parádou“ vysielania v Primaciálnom paláci. Presne tak ako kedysi v histórii cárskeho impéria to robil knieža Potemkin, keď cárovnú Katarínu Veľkú ohuroval zo „zlatého“ koča svojimi kulisami neskutočných dedín.
Na tému prezidentských volieb som napísal už 27.10.2023 prvý článok s názvom „Mal by šance byť prezidentom Hamran?“, keď ešte mesiace bolo o tejto téme v médiách ticho. Odvtedy som zverejnil o voľbe prezidenta možno vyše pätnásť blogov. Odcitujem z prvého aspoň krátky úryvok:
„Obávam sa, že Korčok ako protikandidát Pellegriniho je pre budúci nevyberane ostrý boj príliš slušný a málo razantný súper pre tohto klamára a populistu s veľmi širokou politickou a mediálnou podporou.“
Našťastie veľmi som sa zmýlil a podcenil pána Korčoka ako veľkého a argumentačne zdatného bojovníka. Práve jeho životopis v prospech Slovenska smeruje jednoznačne za demokratický a právny štát, tiež orientáciu Slovenska správnym a životne nevyhnutným smerom na Západ.
Pevne verím, že nad podvodníkom a človekom, ktorý každý deň má iný názor, bezpečne zvíťazí. V duchu niekdajšej prezidentskej štandardy Československa či neskôr ČeskoSlovenska: PRAVDA VÍŤAZÍ.