Moc a ešte väčšia nemoc RTVS

Skrytá deštrukcia tohto média včera upadla na samé dno profesionality, keď umožnilo obžalovanému Ficovi lži o nevine.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Navyše pozvať k nemu do štúdia podpredsedu Sme rodina, z ktorej strany sú tiež trestne  stíhaní bývalý šéf Sisky Pčolinský a poslanec Borguľa, sa dá vyhodnotiť ako nezodpovedné ovplyvňovanie tohto citlivého očistného trestného procesu od korupcie. Do tejto údajne  „polemickej diskusie“ mi  chýbal ako tretí „borec pravdy “ práve poslanec Blaha.

Podľa môjho názoru a mediálnych osobných poznatkov vedenie danej televízie už celkom stratilo  akúkoľvek politickú súdnosť a profesionalitu. Tým, že si „vybralo“ v tejto súčasnej mega kauze za kontra partnera voči chorobnému klamárovi práve zástupcu strany Sme rodina. Spätne sa to ani nedá zdôvodniť, že by to nebola z politicko-právnej stránky účelová voľba a manipulácia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veď aj vrabce na jej streche v Mlynskej doline švitoria, aký oportunistický postoj zaujíma tento patologicky  populistický  a verejnej mienke prispôsobivý koaličný subjekt  práve v prípade väzby  trojnásobného premiéra, garanta  korupcie a záujmov oligarchie. Dôvodom je súčasná obžaloba bývalého šéfa SIS Pčolinského  aj poslanca Borguľu zo Sme rodina. Keď už Ficovi v RTVS poskytli  veľký mediálny priestor na klamstvá, zavádzanie a jeho verejnú obhajobu, tak potom bola „psia povinnosť“ aj pozvať do štúdia buď ministra vnútra či iného zástupcu z OĽaNO.

Teda práve  v počte mandátov  rozhodujúcej vládnej strany. ktorú sa v debate  snažil Fico nehorázne obviňovať a dehonestovať. Veď ona je iniciátorom a gestorom celého protikorupčného procesu po 12-ročnej vláde korupčníkov. Ide výlučne o v záujme pokračovania  korupcie nevídaný   jav z pozície RTVS, ak práve v tejto téme televízia vylúčila hlavný politický subjekt, ktorý tak zamedzila  na  nedôvodnú tiež „kritiku“ a svoju dehonestáciu vôbec reagovať. Takže  sa „obyčajní ľudia“ mohli na tento mediálny prístup a nemorálny paškvil len  pozerať bez samozrejmej  reakcie  výlučne z obrazovky v úlohe diváka.

SkryťVypnúť reklamu

Takže im médium zalepilo ústa v reakcii na verejné šírenie bludov, politicko-právnej demagógie či očividných klamstiev predsedu Smeru, ktorý tak pre široké publikum mal možnosť „spochybniť“ odvážne úsilia, konkrétne výsledky a oprávnenosť právnych postupov polície a prokuratúry vo veci mnohých obžalôb aj rozsudkov  korupčníkov zo Smeru I. a II.

Myslím si, že šlo o zámer RTVS, aby mal nedostatočne  informovaný občan o 12-ročnom super korupčnom šafárení Fica, Pellegriniho a ich straníckych spolupáchateľov čoraz zahmlenejší obraz, stratil o tom kriticky nadhľad a zdravý úsudok.  Zrejme šlo vedeniu RTVS „päť minút pred dvanástou“ o snahu negatívne ovplyvniť  pred hlasovaním parlamentu vydanie obžalovaných oboch poslancov na objektívne posúdenie ich viny súdom.

SkryťVypnúť reklamu

Už samotná právomoc poslancov NR SR rozhodovať nad zákonom sami o sebe je od základu chorá. Lebo popiera   rovnoprávnosť občana pred spravodlivosťou bez rozdielu v každom demokratickom štáte. Toto privilégium zákonodarcov a legislatívne nedôvodnú starožitnosť  mal už Ústavný súd dávno zrušiť. Zrejme by následne u poslancoch ubudla odvaha páchať ich utajené  trestné činy.

Rovnako vážnym problémom sa dlhodobo stala objektívnosť politických informácií v RTVS. Preto ak by chcela nová vládna moc odpolitizovať verejnoprávnu televíziu, aby objektívne informovala verejnosť, slúžila občanovi a nezasahovala do politiky štátu, tak je potom nevyhnutné prijať o nej nový zákon. V podstate sa vrátiť k tomu, čo platil do roku 1 992, ktorý Mečiar zrušil, a následne dal ustanoviť legislatívu súčasnú. Tú, čo si následne  osvojil aj samostatný štát bez podstatných zmien.

SkryťVypnúť reklamu

Tá potom  vyhovovala aj všetkým následným vládam. Nevšedný príbeh o tomto  „Mečiarovom  zákone“ však rozvediem v samostatnom blogu. Lebo ako člen televíznej rady  v roku 1992 viem o tom uviesť zaujímavé, aktuálne a poučné detaily. Pre zaujímavosť  som bol do nej delegovaný práve vládou autokrata  Mečiara ako jej zo štvorice zástupcov v rade.

P.S. (čas 2.5. o 15.55 h.) - Ctených čitateľov si dovolím informovať, že tento aktuálny článok je už po 11.hodinách od uverejnenia technicky škrtený (presne povedané cenzúrovaný). Dnes o 11.45 .h.  bol suverénne prvý v tabuľke najčítanejšie blogy s počtom čítania 1002 - krát a Páči sa 40 - krát. Už o 4. h. neskôr nielenže nezvyšoval svoj náskok z 1. miesta tabuľky (čo je výhoda, obvyklá u iných blogov), ale začal rýchlo strácať počty čítania. Takže môj suverénne vedúci blog začali dynamicky dobiehať iné príspevky (podstatne menej aktuálne). Keď o 15.55 h. mal nárast vyšší len o 241 - krát čítaní (teda 1243 - krát) a Páči sa 46 - krát. Takže očakávam, že teraz čoskoro skončí na 1.miesta Dnes - Najčítanejšie a po polnoci (zajtra) z nej celkom vypadne. Pri mojom veku a životných úspechov mi vôbec nerobí problém túto už osobnú cenzúru a zlobu administrátora ignorovať. Ale ľúto mi je, že aktuálny politický obsah článku bude čítať podstatne menej čitateľov.

P.S. (2.5. o 23.31 h.) - Potvrdilo sa, čo som predpokladal. Článok klesol z 1. miesta (najčítanejšie - dnes) a je už v poradí až šiesty tesne pred vypadnutím z tabuľky. Keď od 15.55 h. (teda za sedem a polhodiny) "zvýšil" nárast počtu čítaní iba o 134 - krát (celkový počet 1449 - krát), pričom Páči sa: 57 - krát. A tak nanajvýš aktuálny a politicky významný blog čitateľsky skončil len za polovicu dňa od zverejnenia. To nie je subjektívne tvrdenie "plačúceho" blogera, ale holá realita o technickej cenzúre administrátora.

P:S:: (3.5. o 17.20 h.) - Za trištvrte dňa (na druhý deň od uverejnenia) dosiahol môj blog "svetový rekord" v počte čítaní - až 75 - krát (spolu 1524 - krát). Administrátor svoju brutálnu a drzú cenzúru už ani vôbec neskrýva. Takto nakoniec dopadol, tak ako iné blogy, môj najúspešnejší a najaktuálnejší článok zo včera spomedzi všetkých v ten deň zverejnených.

Hoci je blog ešte stále v ponuke, ale za celý ďalší deň od včera (4.5. do 18.10. h.) má naozaj "veľa čítaní" až 38 - krát navyše.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  174
  •  | 
  • Páči sa:  1 921x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu