Načasovaná bomba - súdruh Harabin

Keď premiér Fico nezabránil zrušeniu amnestií popudil proti sebe V. Mečiara a I. Lexu, Dovtedy ich však úspešne odmietal zrušiť, lebo sa vraj nedali. Preto si našli náhradu - Štefana Harabina.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

Bývalý komunista Harabin vždy vedel s kým sa spolčiť a skamarátiť, ktorým smerom sa vybrať za kariérou. Svoje kúzla a tančeky napríklad predviedol aj pred televíznymi kamerami, keď srdečne, násilne a demonštratívne vystískal aj vypusinkoval svojho vraj „kamaráta“ Fica, ktorému to nebolo príjemné. No už dnes upadajúcu hviezdu politiky nepusinkuje, ale kritizuje a ohovára. Ale krivé slovo nepovie na Mečiara. Veď tento bývalý komunista zakaždým včas spoznal, s kým si má zahrať partičku intríg a od koho môže získať pre svoje hry, konšpirácie a divadelné komédie dostatok peňazí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri prezidentskej kampani boli desiatky tisícov eur vraj od jeho rodiny a priateľov, lenže tie prišli na ich účty až neskôr - od neznámych „dobrodincov“. Stále vplyvné štruktúry nedávnej minulosti pochopili, že práve on, bývalý súdruh sudca, ktorý neprehral ani jeden vlastný spor a vyžaloval si od redakcií za „ujmu na cti“ možno až 500 – tisícov babiek, bude ten ich pravý ochranca a záchranca pred spravodlivosťou. Bude ho len stačiť vyobliekať do parádnej uniformy politika, ktorý bude bez hany a strachu schopný všetkého.

Káder nomenklatúry čo súdil za socializmu, mal najvyššiu kvalifikáciu aj za Mečiara. Preto ho bez zaváhania vymenoval za ministra spravodlivosti, v ktorej funkcii sa plne osvedčil ako Mečiarov parťák.  Ani pád vlády otca samostatnosti nevykoľajil kariéru ohňu vzdorného súdruha sudcu. Len jednoducho prestúpil z politiky na predsedu Najvyššieho súdu, v ktorom rázne urobil poriadok. Všetkým kritikom zavrel hubu a boli ticho. Po rokoch sa mu zasa zachcelo byť prezidentom a po nezvolení opäť byť v justícii neomylnou Ctihodnosťou. A o pár mesiacov znova zatúžil vstúpiť do utajených sfér najvyššej politiky.

SkryťVypnúť reklamu

Ale ako tieto artistické premety, obdivuhodné premeny z talára do politiky a z nej zasa na súd môžu v demokratickom štáte existovať a ten ich ignoruje? Vraj všetko je 0. K. a právne sedí. Vari nezávislosť platí len pre sudcov ako ochranný štít, ale pre občana už neplatí, aby rozhodoval o jeho vine či nevine nespolitizovaný, od moci nezávislý sudca? Aby vynášal rozsudky podľa rovného metra na politického kriminálnika a zlodejského zbohatlíka ako na obyčajného plebejca, ktorý porušil zákon. 

Keď to však tak nie je a nezávislé súdy pracujú závisle od politikov, tak radikálovi Kotlebovi pribúdajú nespokojní voliči a v budúcnosti budú ešte viac rásť Štefanovi Harabinovi. Práve on sa nespokojným občanom vie priamočiaro prihovoriť do ich nepokojného srdca a ponúknuť mu seba ako najúčinnejší liek na všetky choroby štátu. On rozhodný, presvedčivý a najmä sugestívny vodca s čarovným prútikom svojou tvrdou a pevnou rukou vymetie všetky zlá Dzurindovej, Ficovej a Radičovej vlády (okrem vzorovej Mečiarovej), a urobí na Slovensku rýchlejší poriadok než ktorýkoľvek víťazný kôň na preslávenej Veľkej pardubickej.

SkryťVypnúť reklamu

Veď náš nedostižný žonglér s paragrafmi a nádejný politik si vie komediálnymi kúskami získať pozornosť a záujem médií. Tie iba opakujú jeho teatrálne výstupy. Tie, čo im on naservíruje a novinári propagujú bez okamžitej kritiky jeho výmysly a nezmysly. A tak popularita paragrafového šamana rýchlo rastie a s ňou aj sľubné politické šance.

Náš večne nespokojný a pasívny ľud rád verí rozprávkam, lebo im chce veriť. Aj tomu, že do jeho života vpadne dobrý čarodejník, ktorý naraz vymetie roky vŕšenú špinu a vyrieši na povel problémy občanov. Ale z tohto šamana z NS a zabávača sa už nemožno smiať. Lebo on do bojového šíku a k volebným urnám zmobilizuje aj Mečiarove babky – demokratky.

SkryťVypnúť reklamu

Tento nedávny kandidát na funkciu v štáte najvyššiu, hoci neuspel, ale bohorovne tvrdil, že on je víťazom. V prezidentskej kampani si vymýšľal bohapusté lži, nepravdivo osočoval konkurentov a bol pre každý zdravý rozum (okrem jeho voličov) na funkciu prezidenta neprijateľným. Každý slušný i menej drzý človek by na jeho mieste hneď po zvolení novej prezidentky jej zablahoželal. Veď Zuzana Čaputová Štefana Harabina prevalcovala počtom hlasov temer o trojnásobok.

Ale bývalý komunista zvyklý na socialistický diktát a všeobecné klamanie strany, že biele je čierne či naopak, chce novú prezidentku napriek volebnému výsledku spochybniť súdne. Tým však spochybňuje aj volebné hlasy vyše milióna voličov. Dokonca jej chcel zabrániť vymenovaniu do funkcie len pár dní pred inauguráciou. Kladiem teda otázku: Aký je Štefan Harabin človek? Aký má charakter, keď do nekultúrnej politiky vnáša ešte hlbší suterén?

Veď iba hlupák si môže myslieť, že v Košiciach padli všetci na hlavu a že by mohli vyniesť ortieľ v prospech piatich žalôb súdruha Harabina. Už tri z nich zamietli. On však dobre vie, že všetky jeho podania sú len nehorázne bludy, ktorým opodstatneniam ani sám neverí! Navyše zaslal na súd výhradu zaujatosti u jedného zo siedmich sudcov a tým zablokoval konať v predmetnej veci zúženému plénu súdu.

On vie dobre, že mu nemôžu pomôcť ani jeho priatelia na ÚS spomedzi siedmich sudcov z pléna. Lebo keby vyhoveli jeho absurdným návrhom, tak by vniesli do verejného života obrovské rozhorčenie a do ulíc veľkú občiansku rebéliu. Je poľutovaniahodným činom, keď nový buditeľ národa zámerne a len s osobných dôvodov útočí na symbol štátnosti – novú prezidentku. Práve preňho je aktuálny môj publikovaný článok v blogu: „Chceli sme svoj štát a pľujeme na jeho hlavu.“

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  174
  •  | 
  • Páči sa:  1 921x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu