Oligarchov už nebude strašiť mŕtva Gorila

Ústavný súd ju prikázal spopolniť. A do SIS prezidentom vymenovaný Gašpar má na likvidáciu dozrieť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

V dobe ešte kým prezident Michal Kováč žil  na dôchodku, mi ukázal ním spracovaný dokument, ako by sa dala aspoň časť ukradnutých miliárd majetku občanov vrátiť späť pod štát. Chcel spoznať   názor i  svojho ex-poradcu, či by takto neštandardný postup „zoštátnenia“  astronomického  lupu zlodejov a korupčníkov bol po legislatívnom dopracovaní  reálny  a legitímny.

Spomenul tiež, že tento „návrh“ ešte predtým predložil na posúdenie vtedy premiérovi Mikulášovi Dzurindovi. Ten vraj naň zareagoval veľmi emotívne a expresívne: „Čo chceš, aby nás všetkých postrieľali ..?“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

MAMON (peniaze), KORUPCIA, MOC a ZLODEJSTVO sú  nevlastné sestry súdržnosti, krádeží, kriminality a inšpiratívnej motivácie pre zločincov v politike a oligarchii aj v demokratickom štáte. Pričom mátožná LEGISLATÍVA a MÉDIA sú len  ich prostriedkom na dosiahnutie takýchto   úspešne realizovaných cieľov najnebezpečnejšej a často nepotrestanej kriminality.

Práve takto vznikol v roku 1908 po zmene Mečiarovej vláde  odpočúvaný zločinecký zlepenec, nazvaný v policajných zložkách GORILA. Keď sa „reprezentanti“ vrcholovej politiky a oligarchie  pravidelne schádzali v konšpiračnom, anonymne prenajatom byte na Vazovovej ulici v Bratislave.

SkryťVypnúť reklamu

Ocitol sa tam  vtedy predseda opozičného Smeru, principiálny Róbert Fico (vraj   popíjal s oligarchami iba Cocacolu), pričom viacerých týchto „neformálnych rokovaní“ (napríklad dohôd o budúcnosti odštátňovaného zdravotníctva) sa aktívne zúčastnil  najbohatší a najvplyvnejší oligarcha z Penty Jaroslav Haščák. Ale tiež vtedajší minister hospodárstva Malchárek z Dzurindovej vlády, ako aj šéfka Fondu národného majetku (rozkrádania) a iní významní činitelia z hlavnej vládnej i opozičnej  strany  (SDKÚ a SMERU).

Všetci títo verejnosti dobre známi „super zlodeji“ (?) v podstate spoločného majetku občanov (eráru štátu) mali však veľkú smolu, že ich zámery na lúpeže eráru nahrával z vedľajšieho bytu iniciatívny príslušník SIS. Ale zároveň veľké šťastie, že sa  vládna moc a opozičná kontrola  solidárne a potichu dohodla na nepotrestaní najväčšieho zločinu u nás. Takže najnebezpečnejšie, verejne vykričané „ZLO“ spojenia oligarchie, zločinu a politiky, zdokumentované  v nahrávkach GORILY, sa musí navždy umlčať.

SkryťVypnúť reklamu

Bodku za týmto gigantickým zločinom stanovil Ústavný súd, keď jednoducho rozhodol, že všetky dôkazy a výsluchy  v kauze Gorila sú súdne irelevantné. Keďže boli vraj získané nezákonným odpočúvaním. Navyše prikázal dôkazy (všetky nahrávky) zničiť.

Zdôvodnil to tým, že nezákonným odposluchom (?) boli porušené občianske práva na súkromie majiteľa konšpiračného bytu. Toho občana, čo prenájmom bytu umožnil  realizovať zločin dosiaľ nevyčísliteľného celospoločenského dosahu, vplyvu a korupcie.  

Celkom opačne a odlišne ÚS vyhodnotil  protiprávne odposluchy stíhaného kriminálnika, skrývajúceho sa v zahraničí, ktoré sa týkajú vyšetrovateľov najvážnejších zločinov a zločincov kriminalistov „čurilovcov“. Ich opodstatnenú sťažnosť ÚS po vyše dvojročnom (ne)rozhodovaní celkom odložil a  neprijal.

SkryťVypnúť reklamu

Vraj najprv sa touto vlečúcou kauzou majú zaoberať príslušné súdy až potom ÚS. Údajne takého  protirečivé a nemorálne rozhodnutie mu vraj  umožnila (v tejto starej kauze i retroaktívne) nová účelová trestná legislatíva, destabilizujúca predtým  platné zákony a právny štát. Prijali ju problematicky a narýchlo  na vlastnú ochranu potenciálni páchatelia  korupcie a zločinu zo Smeru, Hlasu a SNS.

Keď namiesto súdov o  vine, nevine či treste  potenciálnych zločincov rozhoduje účelovo zlepená a narýchlo schválená legislatíva, prípadne   ochota a pomoc odmeneného v   navrhnutej doživotnej renty 5 300 eur mesačne  generálneho prokurátora Žilinku cez paragraf 363 Trestného zákona. Pripájam sa k názoru ex-prezidenta Kisku, že Slovensko už začalo byť mafiánskym štátom.      

Tentokrát len vecné konštatovanie k cenzúre: Za prvých 11 hod. od zverejnenia mal blog (mimoriadnej kvality) čítanie vyše 600 - krát, ale za ďalších už 13 hod. len symbolických, ani nie 200 - krát (spolu 799 - krát). Hoci včera bol sviatok nedeľa a dnes je všedný deň, keď sa na blogu oveľa viacej číta a píše.

Už napísaný text mi z monitoru opäť sám bez kliku zmizol. Nie je to po prvý raz, ale tentokrát ho zopakujem. Podľa advokátov pána administrátora vraj vo veci technickej cenzúry mojich blogov trpím paranojou. Vari to nie je forma cenzúry, keď za 4 hod. sa zvýši počet čitateľov blogu iba o 29 - krát??? Spolu dosiahol blog ich počet (na druhý deň od zverejnenia článku) 829 - krát.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  387
  •  | 
  • Páči sa:  9 993x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1970 komentátor denníka Smena. Potom ďalší rok krátko editor a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať. Následne založil prvý nezávislý týždenník v SR Slobodný piatok a bol jeho šéfredaktorom. Hneď po vzniku samostatnosti štátu bol riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol. Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť získal v roku 2019 medzinárodnú Literárnu cenu E.E. KIscha. .Ešte v roku 1991 získal Hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu. A v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

312 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu