O "národovcoch"

Dnes budem písať o dosť citlivej téme, ktorá v súčastnosti trápi politikov, mladých, starých, bielych, čiernych... Budem hovoriť o aktivitách istých ľudí, ktorí vytvárajú veľké spory nielen v politickej sfére.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nacionalizmus. Pojem vyvolávajúci množstvo reakcíí. Pre niekoho je to jediná správna filozofia, pre niekoho to najhoršie, čo môže človeka stretnúť a niekto môže mať neutrálny názor na nacionalizmus. Nacionalizmus vo svojej podstate dáva na prvé miesto národ, alebo štát, ktorý by mal dokonale fungovať. Nacionalizmus sa snaží eliminovať všetky faktory, ktoré by túto myšlienku, alebo jej realizáciu mohli pokaziť.

V dnešnej dobe sa veľa mladých stáva "národovcami", čo je obrovský varovný signál, ktorý politici moc nevnímaju a ak ho aj vnímajú absolútne neriešia tento problém. Prečo vlastne píšem o tomto? Štve ma, že takýto ľudia odcudzjú celé etniká, menšiny, náboženstvá atď. Pre naplnenie ich myšlienky by mali kritizovať JEDNOTLIVCOV a nie celé ETNIKÁ. Dnes má takmer každý negatívny postoj k rómskemu etniku. Padajú výroky o tom ako vyciciavajú štát, o tom ako ničia to čo im štát dá. Nikoho nenapadne, že medzi nimi existuje mnoho iných. Nikto nevidí to, ako nejaký významný človek kradne pre seba obrovské milióny a nikto nevidí ani to ako nejaký boxerista kúpil vilu za obrovské milióny, ale to že róm ukradne zemiaky, drevo a podobne štve každého. V žiadnom prípade toto nepodporujem. Zastávam sa názoru, že akýkoľvek majetok musí človek nadobudnúť poctivo. Často sa hovorí o medializácií rómov, že su v správach častejšie ako iní ľudia. Sem sa vynára otázka, že kto ich tam dáva? Tvorcovia spravodajstva, alebo rómovia? Rómska kriminalita je oveľa viace zobrazovaná ako kriminalita iných ľudí. Keď zabije róm bieleho, tak to nájdeme úplne všade, ale pokiaľ zabije biely tak je o tom zmienka, ale nevenuje sa tomu taká veľká pozornosť. Keby ste feťákovi povedali, že heroín je legálny tak by si ho pichal kdekoľvek sa mu zachce. Keď dáte niekomu, komu stačí pár peňazí na vyžitie vysoké prídavky tak neočakávajte, že ten človek sa bude hrnúť do práce. Túto časť uzavriem tým, že netreba dávať za vinu ľudom to, že zlyhal najmä štát.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Druhou dôležitou vecou je maďarská otázka. V zákone je dané to, že menšiny majú právo na úradoch komunikovať v ich jazyku. Nebyť tohoto práva v zákone maďarská menšina by bola nútena sa učiť slovenská jazyk. Niekto povie, že im štát dáva učebnice v maďarskom jazyku. A čo im majú dať slovenské, keď nevedia po slovensky takmer nič? Ja by som navrhol takých 8 - 10 hodín slovenského jazyka pre túto menšinu už od prvej triedy a naši páni "národniari" by sa už nemali na čo sťažovať. Nedá mi napísať o žilinskom tankistovi, ktorý svojimi perlami baví ľudí. Reči o tisícročnom maďarskom útlaku na Slovákoch, o člnkoch a pod. len zväčšujú nestabilitu medzi týmito krajinami. Je nepochopiteľné, ako pár ľudí dokáže vytvoriť obrovské tlaky a spory.

SkryťVypnúť reklamu

Na úplný záver by som dodal, to že obrovskú zásluhu na tom ako sa vnímajú menšiny na Slovensku majú aj média, ktoré takmer vždy prilievajú olej do ohňa s stupňujú napätie vo vzťahoch. Teším sa na diskusiu.

Erik Skácal

Erik Skácal

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Viem, že nenájdem spôsob ako všetky problémy riešiť, ale aspoň na ne upozorním a nezatváram pred nimi oči. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu