nieje práca ako práca... kto si ty?

Písmo: A- | A+

Kto je vlastne podnikateľ, podnikavec? Kto je len obchodník? Kto je zamestnanec? Kto si ty?.................................................nebojte sa na každú sviňu sa voda varí.... karma je karma.... poviem vám, ako to je...

Mám obrovskú radosť vždy, keď stretnem človeka, ktorý mi s úsmevom na perách povie, že miluje svoju prácu. Má rád to čo robí a rýchlo nájde výborný dôvod, prečo!

Niektorí majú super výplatu, ďalší flexibilnú pracovnú dobu, kariérny, či osobnostný rast, iní zas to, že majú príjem z ktorého prežijú, sú o pol tretej doma a majú kľud. Do špecifickej kategórie radím ľudí, ktorí pomáhajú iným. Títo ľudia majú moju obrovskú poklonu, úctu a rešpekt.

Na začiatku si treba špecifikovať kto je podnikateľ, obchodník a zamestnanec.

Rozdiel medzi podnikateľom a zamestnancom, asi poznáte.

Zamestnanec ma garantovanú výplatu, dovolenku a dôchodok. To znamená, že má istoty. Je spokojný s tým čo má, pracuje, ako všetci ostatný, robí čo mu prikážu a čaká na víkend, dovolenku, alebo dôchodok. Dá sa povedať, že pracuje aby plnil sny svojmu šéfovi. Veľmi sa mi páči obrázok - fotka, na ktorom je luxusný automobil a napísaný text: po rokoch tvrdej práce v mojom zamestnaní, som si konečne kúpil foťák DDDDDD žiaľ žijeme na slovensku, kde sú príjmy zamestnancov často krát mizerné.

Podnikateľ má garantovanú slobodu. Flexibilný pracovný čas, stres, zábavu, kariérny rast, flexibilný príjem, ktorý je úzko spätý z jeho výkonom a častokrát šťastím. Šéf si je prevažne on sám a začiatky sú väčšínou extra ťažké.  Podnikateľ je osoba ktorá vykonáva určitú činnosť za účelom dosiahnutia zisku. Pozor nemýľme si týchto ľudí s podnikavcami, ktorý prídu len na chvíľku snažia sa rýchlo zarobiť a byť úspešní, klamú zavádzajú a rýchlo zhasnú. Veď, ako sa to hovorí? : na každú sviňu sa voda varí!!!

 Jeden pán mi raz povedal, „áno je pravda, že prvý možno druhý rok, budem pri svojom podnikaní odmeňovaný ako zamestnanec, a budem pracovať dvakrát toľko, ako on. Ale potom sa karta otočí. Keď vydržím v tretom roku budem zarábať tri krát viac a pracovať tri krát menej. To je to krásne na podnikaní, že si ho treba zaslúžiť.

Áno negoši si teraz povedia: „ no jasné, a keď to nepríde ani v tretom roku? Tak čo? Hehehee, presne o tom to je. Toto je rozdiel, prečo nemôže podnikať každý.

Kto je ale obchodník? Predavač?

Nie, určite týmto nechcem uraziť obchodníkov, ktorý skutočne obchodujú, ktorý sa živia kúpou a predajom, to sú podnikatelia. Ani predavačov ktorý pracujú u svojho šéfa v obchode, to sú zamestnanci.

Obchodníci - podnikavci, sú ľudia, ktorí sa zjavia z ničoho nič a snažia sa rýchlo zarobiť. Či už na podivnom MLM predaji, alebo sú to obchodníci a majstri sveta v investovaní, do zlata, diamantov, a všetkého možného, pričom nevedia ani čo je inflácia. Samozrejme páni v sakách, ktorý robia tie najlepšie kapitálové poistky, a už nikdy ich neuvidíte. Obchodníci na nete, najprv. mi pošlite zálohu a ja vám to spravím. Žiaľ ste prišli o zálohu,a slžbu. Klamstvá. Poznate to? Jednoducho sú to ľudia, ktorý ponúkajú nekvalitný produkt, zavádzajúce informácie, pričom sa chcú obohatiť.

Robia zlé meno tým ozajstným zamestnancom a podnikateľom. O čo mi ide v tomto článku???

O to aby sme ľudí nehádzali do jedného vreca. O to, aby sme nenaleteli sladkým rečičkám. O to, aby sme najprv pomáhali až potom zarábali. Vždy v každej práci je mostom medzi cieľom a úspechom disciplína.

Kto si ty??? Zamestnanec? Podnikateľ?? Obchodník???

My ľudia sme zvláštne tvory. Všetci do jedného sa bojíme vystúpiť zo svojej zóny komfortu a spraviť viac. Či už je to niečo veľké, ako nechať prácu a pustiť sa do podnikania,(čo môže mať za následok slobodu) alebo len niečo malé, napríklad zrušiť spoplatnený bankový účet a zriadiť si účet bez poplatkov (U jednotlivca to môže ročne spraviť aj 60€ a v takej 3 člennej rodine?? O 180€ krajšie Vianoce...) DDDD

Každá akcia, znamená reakcia... Je len na nás, akým smerom sa posunieme.... 

Skryť Zatvoriť reklamu