Nuda len výhovorka,problém je lenivosť!

Leto sa ešte len začalo a väčšina študentov sa nesťažuje na nič iné ako na nudu, ktorá patrí do každodenného harmonogramu ich celého dňa alebo na to, že nemajú ani kúsok voľného  času kvôli  brigádam.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tí čo majú brigády, nemajú kúsok voľného času využiť ho s kamarátmi. Ich jedinou prioritou je zarobiť si čo najviac peňazí cez leto a to aj za cenu , že ho vôbec nestrávia s priateľmi.

Fajn. Peniaze potrebujeme. Rozumiem taktiež tomu keď prídete z roboty unavení a vyčerpaní. Ale vždy je riešenie, nikdy nie je len jedno riešenie. Všetko sa dá skombinovať. Ako sa dá skombinovať rodina a práca, sa to dá aj s priateľmi. Treba len chcieť a premôcť samého seba. Myslím, že ak by skončilo leto a ja by som si pomaly počítala ,,milióny“ , ktoré som zarobila počas leta a pozriem sa na človeka, ktorý si bude počítať krásne spomienky z tohto leta s mojimi priateľmi, o ktoré som prišla, on bude na tom určite stokrát lepšie ako ja. Predsa len, z peňazí by som bola šťastná malú chvíľu, no spomienky ma udržia šťastnou po celý život.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tí , ktorí majú času na rozdávanie, ho strácajú doma nadávaním na nudu, ktorá ich obkolesuje zo všetkých strán. No keď im položíte jednoduchú otázku ,prečo trčia a nevytiahnu päty z domu, uštedria vám hneď z fleku jednoduchú odpoveď. Taký luxus ako ísť von, si nemôžu dovoliť lebo oni nemajú peniaze.

Netvrdím, že žijeme v dobe kde peniaze nepotrebujeme, ale taktiež netvrdím, že peniaze sú kľúčom ku šťastiu. Isť von s priateľmi, s ľuďmi, na ktorých mi záleží,na to predsa peniaze nepotrebujem. Stačí zapojiť tú malú guličku, ktorú väčšina ľudí nosí na krku a porozmýšľať. Stojí ma nejaké peniaze vytiahnuť zaprášený bicykel či korčule z garáže a ísť? Stojí ma niečo zobrať seba a zopár kamarátov na prechádzku, túru hocičo len nech nesedím doma, nečumím do blba a nenadávam na tú strašnú nudu, za ktorú si v podstate môže každý sám. Je ťažké poraziť lenivosť, že? Položte si teraz otázku kto môže za to, že sedíte celé dni doma a nudíte sa. Peniaze , ktoré nemáte alebo lenivosť, ktorá vás pohltila hneď na začiatku leta?

Soňa Škopová

Soňa Škopová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy sa jednoducho oplatí riskovať,dokonca aj za cenu, žeby to nemuselo vyjsť...Lebo niekedy to nie je o šťastnom konci, možno je to len a len o príbehu... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu