Vyhodiť z vlaku alebo...

Nastúpila a sadla si hneď za nami. Roztrasenými rukami začala z peňaženky vyťahovať centy, naťahovala čas. Sprievodkyňa prísne nad ňou stála s natiahnutou rukou a hrozbou, že ak ich bude málo, bude si musieť vystúpiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Těžké je ušlechtile přemýšlet, když přemýšlíme jen nad tím, kde vzít chleba.

Jean Jacques Rousseau

Cestovala len pár zastávok, lístok stál asi 68 centov, nemala viac ako 19 centov. V malom otvorenom kupé vlaku všetky hlavy boli otočené smerom k nej. Možno z čírej ľudskej zvedavosti alebo z nudy ako vítané rozptýlenie, predstavenie v cene cestovného.

Rušňovodič vyšiel z kabínky, pripravený deportovať čierneho pasažiera, tak som vyhrabala z vreciek drobné a podala ich. To isté spravila slečna, sediaca vo vedľajšom rade. Kolega sediaci oproti, tiež hneď vytiahol 50 centov, ktoré už neboli potrebné. A tak sa vlak pohol ďalej, vezúc všetkých aktérov predstavenia.
Na pár minút sa medzi nami rozprúdila debata, kde nám spolucestujúca ďakovala za pomoc, žehnala nám s deťmi, mne sa ušli trojičky. Ospravedlňovala sa, že smrdí od tabaku, na čo sme jej vtipne odpovedali, keby len od tabaku. Pár vetami sme zablúdili aj do filozoficko-existenciálnej debaty, kde naša spolucestujúca bola viac než zbehlá. Aspoň, čo sa potomstva týkalo.

V kocke sme sa dozvedeli niečo aj o nej, že nemala dedka ani babku, rovnako by sa nechcela ani babkou stať. Mala 27 rokov, deti. Rozhovor bol vtipný, len sem tam sme zdvíhali obočie, a s úsmevom poznamenali, že v našich končinách sú iné mravy.
Sprievodkyňa nám prezradila, že vlak pred nami ju vysadil, tu jej hrozilo niečo podobné.
Aj keď príbeh má smutný nádych, má v sebe aj niečo nevšedného. Nikto nebol vulgárny, pohŕdavý a negatívny, nikto nič od nikoho nechcel, neútočilo sa nikoho, každý bol slušný. Na chvíľu sa nám skrížili cesty, dva rôzne svety. Nepríjemná situácia sa zmenila na vtipnú debatu. Život má aj tak dosť vážnych chvíľ...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kdo nic neví, nic nemiluje. Kdo nic neumí, nic nechápe. Kdo nic nechápe, je bezcenný. Ale ten kdo chápe, ten i miluje, všímá si, vidí. Čím hlubší poznání, tím větší láska. Kdokoli si představuje, že všechny plody dozrávají s jahodami, neví nic o hroznech. Erich Fromm

Nora-Soul Slížová

Nora-Soul Slížová

Bloger 
  • Počet článkov:  415
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek, ktorý si chce nájsť čas pre uvedomenie si vlastných myšlienok, postojov, názorov. Pochopiť určitú vec, teóriu, či událosť, mi prináša osobný rast a vytúžený pocit štastia. Zoznam autorových rubrík:  Moja RodinaDining GuidePrúd myšlienokTo čo ma potešiloTo čo ma zarmútiloVedeli ste, že...?o životez vlakuZvieraciereaders diarySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu