Zemiaková harmonika - ak ju náhodou ešte nepoznáte ;)

Základom surovín, ktoré na harmoniku potrebujeme, sú samozrejme zemiaky. Najlepšie tie väčšie.Ku vytvoreniu samotných harmoník budeme potrebovať zemiaky, nôž + ostatné suroviny, ktoré si pripravíme nakrájané na kolieska či plátky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)
Obrázok blogu

Takže suroviny – potrebné na prípravu zemiakových harmoník sú:

- niekoľko väčších zemiakov
- klobáska, cibuľa, slanina, zelenina, cesnak, syr - a vôbec - to, čo vydá špajza/komora, teda to, z čoho chceme mať harmoniky naskladané – napríklad i podľa toho, či sa rozhodneme pre varianty mäsové alebo vegetariánske
- soľ, olej a korenie podľa vlastných chutí

Postup práce je celkom jednoduchý. Surové ošúpané (alebo aj nie) zemiaky ponakrajujeme približne v 0,5 cm vzdialenostiach priečne - nie celkom nadoraz.

Do vzniknutých medzier v zemiakoch striedavo vkladáme pripravené plátky. Kombinácie urobíme podľa vlastných chutí a nápadov. Tak si poskladáme plánovanú dávku zemiakových harmoník.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hotové surové harmoniky poukladáme na plech, osolíme, dokoreníme podľa vlastného uváženia, málinko polejeme olejom, zakryjeme alobalom a necháme piecť. Keď sú zemiaky mäkké - môžeme / ale aj nemusíme - povrch posypať postrúhaným syrom. Nakoniec dáme na chvíľu nezakryté zapiecť.

Podávať možno s kyslou kapustou, zaváranýmuí uhorkami - alebo s tým - čo nám fantázia a chuť prihrá.

Ľubica Slošiarová

Ľubica Slošiarová

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Otium sine litteris mors est et hominis vivi sepultura. (Seneca) Život v ústraní bez čítania a písania je smrť a pochovávanie človeka za živa. - a tak - čítam, čítam, čítam - a občas aj píšem ;) Zoznam autorových rubrík:  Veci verejné obyčajne z politiVzťahy každodenné i rodinnéOstatné prepestréSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu