Virtuálne spermie

-Hm, to sa im povie, vytvor si svoju postavu,- pomyslela si Hana. Je to už pár rokov, čo sa  ako malé dievčatko hrala takto s kamarátkami vo virtuálnom  svete. V období chrípkových prázdnin to bol doslova hit. Každý mal svoju postavičku, ktorá mala vlasy, oči, úsmev rovnaký ako tvorca. Bol to veselý kreslený svet. Decká sa dokázali s tým hrať aj celý deň. Tieto naivné hry vystriedal malý scaner, ktorý krásne preniesol dokonalý obraz svojho pána priamo do deja hry. Síce psychológovia so zameraním na virtuálnu realitu mali vtedy plné ordinácie, ale koho by to nakoniec trápilo, že?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

To bolo už tak dávno. Teraz Hana sedí pred starým PC a úplne tou najprimitívnejšou technológiou sa snaží čo najvernejšie vyrobiť e-hanu. Potrebuje, aby ju vystihla, ale zároveň, aby poskytla majiteľke dostatočnú anonymitu.- Prečo to nemôže rovno vygenerovať PC? K čomu mám ten scaner! Tí frajeri to mohli trocha lepšie domyslieť! -zlostí sa, ale zároveň si uvedomila, že je v tom určitý skrytý symbol.

Za posledné roky sa svet vyvíjal neskutočne rýchlo a besno. Rýchlosťou zdokonaľovania sa stavieb a rôznych techno hračiek rástlo ľudské ego spoločnosti. Ľudia sa perfektne obliekali, všetko bolo krásne, čisté, sofistikované, a tá etika! Hana bola pyšná, že žije v tak skvelej dobe.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za posledné tri roky jej života sa toho veľa zmenilo. Nejako sa cítila nesvoja, trápili ju divné sny. Bola niekde hlboko v hore. Videla staršiu ženu v dlhých šatách ako tancuje v kruhu iných žien okolo ohňa. Ženy boli vyzdobené a tak veľmi živočíšne krásne! Tá najstaršia ju volala k sebe. Ráno sa zobudila a nevedela na chvíľku kde je, bolo to veľmi reálne. Až na taký detail, že nikdy otvorený oheň nevidela a o lese akurát tak čítala. Celý život žila v luxusne zariadených moderných budovách.

Pritúlila sa k Yanovi. - tak už zase ten sen?- Prikývla. -to bude matka rodu a oznamuje ti, že tvoje bio-hodiny už tikajú-, chcel ju rozosmiať, ale nepodarilo sa mu to. Boli spolu už 15 rokov. Dokázali spolu krásne mlčať a bolo im dobre. Keď uznali, že nastala tá správna chvíľa, zašli na kliniku umelého oplodnenia, ale bohužiaľ nevyšlo im to na druhý pokus. Štát si reguloval počet ľudí, aby každému zaistil pohodlie. Každý pár mal k dispozícii len 2 pokusy a koniec. Potom pár absolvoval preventívne sedenie u psychológa a jednoducho nemal deti. Časy, keď po zemi pobehovali chlapi s obrovským pokladom spermií, boli už dávno preč. Nikto nevedel prečo.

Skryť Vypnúť reklamu

Hana bola vtedy prvý krát sklamaná. Dva pokusy a koniec, jej pripadalo nesprávne. U psychológa odmietli tréning, aj tabletky na potlačenie pocitu zo sklamania. Rozhodli sa, že nepotrebujú, aby im niekto vysvetľoval akí sú prospešní pre spoločnosť a ako si aj napriek tomu môžu užívať. Ideálnou zábavou bol let na mesiac a skoky do výšky na špeciálnych trampolínach. V jej dokonalom svete bolo prvý krát niečo nedokonalé. Rozmýšľala, že ľudia sú predsa odlišní a to, čo jednému vyhovuje, nemusí druhému. Aj keď krásne upravení ľudia s nádhernými zubami z plazmových reklám všade okolo nej vyhlasovali opak, ako sa majú všetci dobre a všetko je skvelé, necítila to tak. Zo všetkej tej dokonalosti sa jej urobilo trocha nevoľno. -Super, aspoň viem, že žijem.-

Skryť Vypnúť reklamu

Yanovi radšej nič nepovedala. Keď odišiel do práce, pripojila sa na sieť. Dlho sa prechádzala medzi informáciami, ale nič podobné ako bola hora v jej sne nevedela nájsť. Už to chcela vzdať, ale ešte zašla do staromódnej knižnice. Prekvapila ju virtuálna transsexuálna starena pri vchode. - No že teba sem dali, to nemohli vytvoriť niečo viac in?-, prebleslo jej mysľou. Povedala jej v krátkosti popis hôr, aké hľadá, ale aj keď starká prešla databázu uloženú v sebe, nič také nenašla.- A nemohli by to byť zničené hory? -, opýtala sa. Hane svitlo. Jasné, že môžu! Veď okolo roku 2010 sa ľudia správali k prírode barbarsky! Ale ktorý národ by si vyrúbal vlastné hory? Baba jej podala e-encyklopédiu. -Pozri toto.- Na malom displeji sa ukázali nádherné hory menom Tatry, úplne ako v jej sne! Lenže potom naskočil ten osudný rok a Tatry sa premenili na veľké rúbanisko a mesačnú krajinu. Vraj nekontrolovaný obchod s drevom. Napriek drancovaniu, odhalená skala začala uvoľňovať energiu a stala sa v minulosti miestom stretávania rôznych šamanov a liečiteľov, ktorí postupne vymreli nástupom hypermedicíny. Rozhodla sa, že tam aj tak zájde v reálnom živote.

Skryť Vypnúť reklamu

Napriek mnohým pokusom vedcom z tele-prenosmi, ľudia ešte stále uprednostňovali helikoptéry a lietadlá. Tele-prenosy si získali zlé meno v začiatkoch, keď s veľkou slávou a v priamom prenose cestovali prvé tri morčatá. Chúďatka síce prežili, ale dve mali navzájom vymenené hlavy.

Bohužiaľ, Yan bol pracovne veľmi vyťažený a tak cestovala sama. -Som normálna?, cestovať za kúskom skaly?-, pýtala sa sama seba aspoň sto krát. Pri prvom pohľade na krajinu jej stislo srdce. Toto bolo niekedy tak krásne? Unavená si sadla na prvý väčší kameň.- ahoj, čo robíš na tak smutnom mieste?- ozvalo sa za ňou. -Ahoj, relaxujem -odpovedala a premerala si absolútne nenápadného chlapíka v koženej bunde. Odolala pokušeniu použiť scaner na rýchle zistenie údajov o neznámom. Dá prednosť rozhovoru, je predsa na výlete. Hľadá niečo a netuší čo, tak jeden rozhovor hore dole.

- Ja si sem chodím čistiť hlavu-, povedal a zapálil si fajku. Pozorovala ho v nemom úžase. Netušila, že ešte existuje niekto, kto dobrovoľne fajčí. Začala uvažovať, že či je chlapík vôbec reálny, alebo je to iba obraz a ide o vtip. - neboj sa, som živý. Oľutovala, že nepoužila hneď scaner. Mlčali spolu pol hodinu. Bolo to príjemné a tak mali obaja chuť aj na rozhovor. Bavili sa o všetkom možnom a tak sa ho opýtala na prácu. -Som hacker.- odpovedal. -To nie je možné, naše informačné systémy sú max. dokonalé, - oponovala. -Dobre a ako je možné, že viem, že si odmietla z môjho pohľadu vymývanie mozgu u psychouša? - zamrazilo ju. -V tú sekundu, ako si zvolila svojim dotykom zamietnutie, informácia sa prekopírovala k nám, sme napichnutí aj na jeho databázu, -zatočila sa jej hlava, -naše stretnutie asi nebude náhoda, že?- dostala zo seba.
-Nie nie je, som člen skupiny, ktorá obchoduje na čiernom trhu so spermiami. To vieš, zbrane, alebo drogy sú už strašný prežitok. Spermie vynášajú lepšie ako diamanty. Ale rozhodne sa nás nemusíš báť, nikomu neškodíme, my len ponúkame alternatívne riešenie. -To nie je možné! To je zlý vtip? Ako je možné, že vás medzikontinentálne bezpečnostné jednotky nezachytili?-
-Používame tak primitívne technológie, že jednoducho a pohodlne prejdú cez bezpečnostné filtre.- odpovedal, a podal jej malé čierne zariadenie s vývodom pre PC.
-No, ale počkaj, ako si vedel, že prídem, veď hádam nevieš čítať myšlienky?-.
Zasmial sa. -žena, ktorá ťa privolala, je naša šamanka, ako to urobila netuším, nie je v tom žiadna technika, vraj energia zničenej hory. Ale do toho ja nevidím.- odišiel.
Vrátila sa domov. Spolu s Yanom si pozreli info z prístroja. Yan rýchlo zapísal prihlasovacie údaje na kus papiera. Stihol to len tak tak, do 15 sekúnd boli dáta zmazané a z prístroja bezcenný šrot. Inštrukcie boli až podozrivo jednoduché.

I. Vyrob si kreslenú e-postavičku, ktorá ti bude podobná, ale nesmie tam byť 100% zhoda. Máš na výber rôzne programy, rôzne databázy vlasov, očí....je to jedno čo použiješ.
II. Keď to scan vyhodnotí ako 60% zhodu, vstúpiš do e-chrámu plodnosti.
III. Priama komunikácia medzi postavami, nemožná. Všetko je prísne kontrolované.
IV. Vyber si partnera, od ktorého chceš v určitý deň dar. Čas na rozmyslenie máš rok.
V. Zaplať!
VI. Reklamácia nemožná!

Hana s Yanom sa v ten deň dlho vzrušene pozerali na seba. Tajomstvo ich zblížilo ešte viac. Dnes nebudú riešiť už nič. Hana si sadla k monitoru a začala kresliť figúrku. Netuší, či ju použije a nevie ako sa rozhodne.

Zuzana Smetanova

Zuzana Smetanova

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

zvedavá baba, ktorá sa rada bavíhttp://zuzanasmetanova.blog.idnes.cz/ Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu