Namiesto víťazného pocitu ju prepadla depresia. -Čo to, do čerta, je? Hádam ma nezloží iba taký detail, že nikdy nebudem mať dieťa? Vždy som bola silná osobnosť,
- uistila sa. Otvorila skrinku s liekmi, ktoré nikdy nebrala, ale páčili sa jej krabičky. Siahla po prvej, prevrátila do seba jej obsah. S tupou bolesťou v hlave sa zosunula v kúpeľni na podlahu. Po takej dávke zaručene zabudne na všetko. Zaspala.
Zobudili ju silné žalúdočné kŕče. Žalúdok neudržal svoj obsah. Objímala záchodovú misu. Misa sa len decentne opýtala: - Praješ si pustiť tichú hudbu?-
- Mozarta, prosím.-
- Hana, si v poriadku? Možem dnu?- Počula spoza dverí.
Yan si hneď všimol pohodenú prázdnu krabičku. -Čo si chcela robiť?-
- Zabudnúť.- Viac už nevládala povedať a ďalej sa objímala s misou. Doniesol jej domáci protijed a fľašu chladenej Lejbane.
-Poď ku mne, blázonka.- Pritúlil si ju. - malo to byť prekvapenie, ale keď už si to objavila, čo už s tebou?- Pozerala v nemom úžase na Yana, ktorý zo spodnej skrinky vybral kvetináč s malinkou orchideou. - No nepozeraj sa tak, ty si do seba hodila fľašku s hnojivom na celý rok pre túto rastlinku!-
Smiech, čo spustili bol dlhý a oslobodzujúci. Vyhŕkli jej slzy, ale žiadna depresia už nehrozila. Dnes určite nie.
Ďalší úspešný rok prešiel. V pracovnej oblasti sa obom darilo. Hana navrhovala design pre rôzne užitočné veci, ktoré vznikali spolu s rozširujúcim sa vesmírnym turizmom. Bola spokojná. Len občas mala divný pocit. Včera jej tím dokončil špeciálne gynekologické kreslá umožňujúce vesmírny pôrod. Čím viac pracovala
“pre vesmír”, tým viac si uvedomovala svoje korene na zemi. Chce dieťa, ale ako na to? Štátom povolený počet umelých oplodnení, skončil neúspešne a spoluprácu s mafiou spláchla do záchodu. Sústredila sa na prácu a naivne dúfala, že jedného dňa sa zobudí a možno ju osvieti.
Jedného rána sa zobudila s jasným, ale brutálnym riešením. Odkiaľ berú mafiáni živé spermie? Ak používajú primitívne metódy, tak na 100% si ich nevyrábajú v laboratóriu umelo. Niekde musí žiť nad-samec! Pohladila Yana po vlasoch. Môže mu to urobiť? Nikdy ho nepodviedla, milovala ho. Urobila si plán:
1. Spojiť sa so šamankou a zistiť pravdu o nad-samcoch.
2. Ukradnúť si jedného.
3. Vysvetliť to nejako Yanovi.
-Yan, potrebujem sa s tebou vážne pozhovárať.- Otočila sa k nemu a všetko mu povedala. Od toho dňa sa zavrel do svojho vnútorného sveta. Bol s ňou, ale nebol tam. Neznášala to. Vzďaľovali sa navzájom.
Radšej trávila voľný čas vo virtuálnom svete hľadaním informácií o šamanoch. Veľa tam toho nebolo, iba to že neexistujú. Keď si žena niečo vezme do hlavy, tak alebo to nájde, alebo si to vytvorí. Zostala jej iba druhá možnosť. Bolo to ľahšie ako si myslela. Vedela, že túto noc už bude v paralelnom svete tancovať spolu s ďalšími ženami.
Samozrejme, že sa jej to podarilo. Bola na známom mieste. Chvíľu tancovali a potom si ju matka rodu zavolala k sebe. - Prečo si odmietla pomoc mafie?-
Hana jej rozpovedala ako sa nedokázala zmieriť s myšlienkou, že dobrovoľne nikdy neuvidí otca svojho dieťaťa. Nebude vedieť ako chutia jeho ústa, voňajú vlasy...povedala jej všetko.
-Máš pred sebou ťažké rozhodnutie, môžeš stratiť Yana.-
-Risknem to.
-Nad-samcov nájdeš na východe, v Slanských vrchoch. Do tajného mesta sa dostaneš cez opustenú opálovú baňu. Veľa štastia. -
Zobrala si dvojtýždňové voľno. Keď mu oznámila, že ide preč, skúmavo sa na ňu pozrel, ale nekomentoval to. Keby sa aspoň pokúsil ju zastaviť, ale nič. Strašne chcela počuť jeho názor, ale on iba mlčal. Sklamaná odišla.
Mestečko našla bez veľkých problémov. Troška komplikovane, ale nič hrozné. Na prvý pohľad ničím nevýrazné a nenápadne mestečko ako každé iné. Prechádzala sa úzkymi uličkami a rozmýšľala čo ďalej. -Ahoj Hana. - Otočila sa. Stál tam starý známi hacker z Tatier. Bol inak oblečený a tento krát bol skutočne sexi. Bola rada, že ho vidí.
Strávili spolu týždeň. Pomohol jej s ubytovaním, formalitami a robil jej príjemnú spoločnosť. Niekedy flámovali do rána. Inokedy ju zase zobral k sebe domov a ukázal jej živého kohúta. Bolo to také smiešne zviera so zobákom a vytreštenými očami. Každý nad-samec si jedného choval pre štastie. Bolo to zároveň praktické poznávacie znamenie.
Pokus sa Hane trocha vymkol spod kontroly. Lukas bol strašne príťažlivý a veselý muž, ale Hana ešte stále spala každú noc vo svojej posteli sama. Vedela, že jej nie je ľahostajný. -A dosť! Som dospelá a budem sa správať rozumne! Tento večer to urobím!-, pevne sa rozhodla. Keď ju v ten večer Lukas chytil do náručia a prvý krát vášnivo pobozkal, povedala: - prepáč.- Pobalila si veci a hneď odišla domov.
Má ešte nejaký domov? Má kam íst? Yan bol doma. Usmieval sa. Tváril sa ako keby si len odbehla na nákup. To nemyslí vážne? Ako môže byť tak chladný a tak nad vecou ? Ale to už lietalo všetko čo prišlo pod ruky. V záchvate sebaľútosti hádzala po ňom všetko čo jej prišlo pod ruky. Namiesto radostného zvítania mu predviedla parádnu hystériu a v amoku vykričala ešte aj to, že ho nedokázala podviesť. V tú chvíľu by on mohol aj za prvú a druhu svetovú vojnu.
Yan jej pre istotu chytil obe ruky. Dal jej pusu. -Poď ideme do virtuálneho sveta.- Zbláznil sa? Určite mu zo mňa preskočilo! Doviedol ju pred e-kliniku umelého oplodnenia. On sa zbláznil a ja som to nepoznala. Privítala ich e-sestra: -Prosím priložte ruku na skenovacie zariadenie!-
Dohnala svoju jedinú lásku do šialenstva, bola si istá. Pre slzy už nevidela skener, ale ruku priložila.
-Tak vy ste tu prvý krát, tak to vám ešte dnes nebudeme rezervovať termín, ale určite máte plno otázok, takže prejdite prosím do info miestnosti.-
Hana sa vykašlala na slušné správanie. Na to krásne, čisté, sofistikované, na ktoré bola donedávna tak hrdá.
- Čo to trepeš ty virtuálka jedna?-
Yan ju dotiahol naspať do reálneho sveta. -Prepáč, nemohol som ti to skôr povedať. Za pomoci priateľov sme zmazali v systéme staré data. Bolo to veľmi riskantné. Ak by ma chytili, nechcel som, aby si o niečom vedela. Bolo to pre tvoju bezpečnosť. Takže teraz máme pred sebou 2 úplne nové pokusy a som si istý, že to vyjde.-
-A keby som ťa podviedla?- Zasmial sa: -ty blázonka, veril som.-
-Ty hnusák!-
Tej noci spolu objavili koľko pravdy je na tvrdení, že najväčším afrodiziakom na svete je láska.