Každé veľké mesto má nad mestom hrad a pod nim rieku. Divadlo a kultúrny život, kaviarne aj krčmy. Vo všeobecnosti mám rada menšie a menej známe mestá v cudzine, lebo tam sa stretnem s domácimi a nie s druhými turistami, aj keď Praha nie je pre moju generáciu, cudzie mesto.



Romčo, kedy si bol naposledy na Staromáku, alebo na Karlovom moste, pýtam sa niekoľkogeneračného rodáka z Vršovic. Proč bych tam jezdil? Do práce jedu jinudy, na turisty nejsem zvedavý , ceny jsou tam vysoký, tam si neodpočinu, když múžu, jedu z Prahy pryč. Romčo mal pravdu. V centre Prahy nie sú pražáci:)
U Fleku chýbali domáci štamgasti


Pohľady na Orloj:)


Na Karlovom moste


Aj preto mám rada menšie mestá, lebo sa tam ľahšie zorientujem. Rýchlo nájdem základné potreby na prežitie. V Prahe som strávila hľadaním „niečoho" asi tretinu času /nerátam hľadanie okuliarov a dokladov a drobné na vecko/. Mimochodom , neviem či sa to hodí, ale „precikala" som za ten čas skoro 200 Kčs:) Prepila som ďaleko viac, rozumej minerálky a jasné v Prahe je s pívem žízeň krásna, najmä keď je teplo.
Druhú tretinu času som strávila študovaním mapy, ako sa dostanem tam, kde chcem, kde sa kupujú lístky na to a tamto, hľadaním patričného vchodu a východu, prestupovaním v metre.
Stanica Vyšehrad „dvere se zavírají":)

Vyšehradský cintorín je miesto, pripomínajúce históriu Prahy. Pomníky prezrádzajú známe mená i mestskú honoráciu. Mená umelcov a známych osobností.

Neviem, prečo ma upútal tento manželský pár

Vlasta Burian

Mikoláš Aleš

Božena Nemcová

Milada Horáková





Prahu som naozaj iba zbežne prelistovala a popozerala si obrázky. Ostal mi dobrý pocit, a ten som si skryla. Neubudne z neho, keď sa s vami podelím:)



Asi najznámejšie pražské pohľady z Karlovho mostu na Hradčany, na Čertovku a na Kampu.