Nezletilí rodičia

Niektorí ľudia sa pokúšajú o dieťa bezúspešne celé roky. Medzi ich riešenia spadá možnosť podania žiadosti o adopciu. Tá však trvá pri väčšine prípadov nekrátke obdobie života. A podaktorým stačí len chvíľka nedbanlivosti a ooops problém je na svete. Áno, oni tento dar prírody nazývajú len nehodou či záťažov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Jedna z týchto nehôd prebehla minulý rok aj v mojom meste. Kauza sa stala známa vďaka zaujímavým okolnostiam, ktoré ju sprevádzali. Budúca mamička bola totižto v období počatia dieťaťa len prváčka na strednej škole. Prváčka! Chápete?? Človek, ktorý nevie byť zodpovedný ani sám za seba, by mal vychovávať našu budúcnosť.

Je pravda, že podobné situácie sú už len každodennou realitou, ale slečna svoj aktuálny stav vôbec nezvládala. S novinkou oboznámila väčšinu priateľov a známych, ale žiadneho dospelého. Správala sa, akoby tehotenstvo bola len nejaká choroba, chrípka, ktorá prejde bez toho, aby si ju niekto musel všimnúť. Fajčila a pila alkohol. Prvé známky gravidity maskovala väčším oblečením. A jej rodičia? O novom prírastku do rodiny sa dozvedeli až v siedmom mesiaci tehotenstva, tak ako aj profesori a riaditeľstvo školy, ktorú dievčina navštevovala.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V auguste prišiel deň D. Svetlo sveta uzrelo po prvýkrát dievčatko. Narodilo sa na prekvapenie úplne zdravé. Kedže jej matka je katechétka a živitelia mladého otecka sú tiež silno veriacimi, chceli mladým vystrojiť svadbu hneď po pôrode. Nakoniec si však uvedomili, že oficiálne potvrdenie ich vzťahu problémy nevyrieši a ustúpili. Mladá matka nastúpila 19. septembra do druhého ročníka a na materskej zostala jej mamka.

Nerozumné správanie ovplyvnilo životy nie len priamych účastníkov , ale aj ich blízkych príbuzných. Bezstarostné obdobie musia teraz vymeniť nezletilí rodičia za povinnosti a celoživotnú zodpovednosť za stvorenie, ktoré je v tom úplne nevinne a napriek všetkému ono bude trpieť najviac. Čo keby sa narodilo v rodine, ktorá by si ho cenila nadovšetko na svete??

Veronika Soboňová

Veronika Soboňová

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poctivá študentka. Zaujímajú ma všetky štúdiá, len nie to, z ktorého práve tento rok maturujem (ekonomika :D)... nikdy neobsedím na jednom mieste a hlavne som vždy zahľadená do svojich snov s ružovými okuliarmi prilepenými na očiach. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu