Keňa v ohni nepokojov

...že sa nás to netýka? aj keď ťa táto správa už ani nezdvihne z pohodlného pracovného kresla, alebo ju len registruješ ako ďalšiu n-tú katastrofickú správu v televíznych novinách za jeden večer, tak predsa skús vydať minimum úsilia a pomôcť. Veď kvapky tvoria oceán. Môže to byť oceán spolupatričnosti a solidarity s tými, ktorí žijú na čiernom kontinente tejto planéty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Po nepokojoch vyvolaných politickou rivalitou je situácia v štvrtiach biedy v Nairobi veľmi ťažká. Mnohí ľudia pracujúci ako námedzní robotníci nemôžu pracovať a nemajú peniaze ani na jedlo. „V budúcich dňoch bude všetko závisieť od toho, či dokážeme zabezpečiť zásobovanie tak, aby sme mohli uspokojiť základné potreby obyvateľov. Ak sa to nepodarí, opäť vypuknú nepokoje,“ opisuje situáciu v slumoch riaditeľka Podpornej kancelárie DKA v Nairobi Slovenka Daniela Petrášová.

Po tom, čo slovenské mimovládne organizácie Človek v ohrození, eRko – HKSD, Nadácia Integra a Slovenská katolícka charita vyhlásili zbierku SOS Keňa, sa na naliehavú prosbu kenských projektových partnerov zapojila do pomoci aj rakúska organizácia Dreikönigsaktion (DKA), ktorá už mnoho rokov prispieva k zlepšovaniu situácie v nairobských slumoch a ktorá je hlavným projektovým partnerom Dobrej noviny.

Podporná kancelária DKA podporuje rozličné rozvojové aktivity zamerané na zlepšovanie životnej situácie v slumoch. Obyvatelia slumov majú len obmedezné pracovné možnosti a žijú v nezdravých hygienických podmienkach, no napriek tomu sa usilujú žiť dôstojne, posielať svoje svoje deti do školy a umožniť im tak lepšiu budúcnosť.

Humanitárna zbierka SOS Keňa pomôže prostredníctvom miestnych projektových partnerov slovenských organizácii zabezpečiť zásobovanie v slumoch a neskôr pri obnove zničených obydlí.

Na zbierku SOS Keňa je možné prispieť prostredníctvom čísla účtu 4000713500/3100, Volksbank, variabilný symbol 777, a zaslaním SMS správy v hodnote 30 Sk v sieti Orange a T-Mobile na číslo 877 s textom: dms(medzera)dobranovina. Všetky SMS správy, ktoré prídu na účet Dobrej noviny od vyhlásenia výzvy do konca januára budú súčasťou iniciatívy SOS Keňa.

Kontakty:
eRko: www.dobranovina.sk

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Človek v ohrození: www.clovekvohrozeni.sk

Nadácia Integra: www.integra.sk

Slovenská katolícka charita, www.charita.sk

Dreikönigsaktion: www.dka.at

 súvisiace články:

http://spravy.pravda.sk/cingel-taku-nenavist-som-v-zivote-nezazil-fi0-/sk_svet.asp?c=A080108_073305_sk_svet_p23

 http://spravy.pravda.sk/bezsenne-noci-zmizli-az-na-slovensku-dsa-/sk_domace.asp?c=A080105_033809_sk_domace_p04


 

Michaela Sokolíková

Michaela Sokolíková

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..je práve.. ...a jediná dôležitá vec, na ktorej na tejto planéte bláznov záleží, sú.. vzťahy!!! tak do zbláznenia priatelia:) Zoznam autorových rubrík:  Bruselská paralela :)EDS-ka (európska dobrovoľníckaKnihy, ktoré stoja zato!..len tak uva-žujemMÚVIS (filmy)Linky k nezaplateniuŽilinská pospolitosťkrížom krážomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu