pod hladinou mora

som dokázala prežiť od 2.-6. mája 2007. Niééé, nie som žiadna hrdinka (množné číslo – boli sme dve, spolu s Iťou z Mamateyky), nešlo o prežitie, nám sa tam tak páčilo, že by sme „vydržali“ aj dlhšie. Dobre, nebudem ďalej naťahovať a štekliť vašu fantáziu, ktorá už určite klesla do oceánskych hĺbok. Jednoducho a jasne, v mene našej DOMKY sme zakotvili v Holandsku (pozri súradnice mesta Haag), kde sme sa všemožne snažili ponárať do hlbokých vôd dobrovoľníctva. DBYN (Don Bosco Youth Net) zorganizovalo „study visit“ na aktuálnu tému – európska dobrovoľnícka služba. Stretli sme sa takmer čisto babská zostava, mužské skóre sa snažil zachrániť len Brit Patrick, Ind Biju, SDB a Nemec Meinolf, SDB.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Program odštartoval tradičnou interkultúrnou večerou. Slovenskú trikolóru do výšin pozdvihla oravská parenica, horalky, Mila, Mäta a vôňa pravej slivovice. Západňarská nátura zostala len pri vôni posledne menovaného artikelu. Naše české sestry raz-darmo potvrdili, že sme z jednej slovanskej rodiny a ochutnali. Dokonca aj na udobrenie prišla vhod. V tom čase sme vyhrali hokejový zápas a keď ide o hokej, „nepoznáme“ ani susedov. 

Ako určite nemusím pripomínať, čo je dávno známe ľuďom zúčastňujúcim sa podobných zahraničných akcií, program bol prepletený hrami, aktivitami, energizermi, simulovanými situáciami a všelijakými drobnosťami stmelujúcimi medzinárodnú atmošku. Často sme skloňovali mená našich domovských organizácií, imaginárneho dobrovoľníka, program Youth in action a možné chodníčky dobrovoľníckych projektov....proste plánovali sme, hútali, debatovali i snívali ako posunúť veci dopredu, ako ukázať na otvorené brány dobrovoľníctva našim mladým. Share and expand výstižný slogan týchto dní. A zaujímaví hostia, odborníci v brandži medzinárodného dobrovoľníctva, nám montovali chrobáka do hlavy. Žhavili nás, inšpirovali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kedže nielen pri práci sa utužuje kolektív, vydali sme sa preskúmať pár desiatok kilometrov holandskej nížiny. K moru sme to mali na skok, cestou sme si mrkli obývané veterné mlyny a farbami žiariace tulipánové polia. Zaručujeme len nemý úžas pri pohľade na toľkú krásu. Kanálov, ktoré delia krajinu na malé políčka, je neúrekom. Bicykle na každom kroku.

Pod hladinou mora je geniálne. Ani by si človek nemyslel, že? Bonbónikom je to, že v tom všetkom má prsty don Bosco – „dobrovoľník“ svetového formátu.

Michaela Sokolíková

Michaela Sokolíková

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..je práve.. ...a jediná dôležitá vec, na ktorej na tejto planéte bláznov záleží, sú.. vzťahy!!! tak do zbláznenia priatelia:) Zoznam autorových rubrík:  Bruselská paralela :)EDS-ka (európska dobrovoľníckaKnihy, ktoré stoja zato!..len tak uva-žujemMÚVIS (filmy)Linky k nezaplateniuŽilinská pospolitosťkrížom krážomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu