Z októbrových cestovateľských memórií....

Vždy si poviem: Miška, píš si to všetko!!! Ale v podstate, keď žijem prítomnosť, nemám čas písať ju. Iba ak vyňuchám intenetové pripojenie a forwardnem svoje apoštolské listy. Veď nezabudnem, hádam. Aj v dňoch 3.-13. október som si myslela to isté. Prešla som  tisícky km na trase Žilina-Viedeň-Baku-Novosibirsk-Jakutsk-Aldan-Moskva-Viedeň-Žilina.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Len tak tofrčalo aldanským taxíkom, busom, vlakom, azerbajdžanskou maršutkou, lietadlom Austrianu,ruskou loďou a ....asi vsio. A postupne reflektujem kultúrny šok, syndrómcestovateľov. Keď sa človek vydá smerom na západ udivene pozerá ako si tamľudia žijú, ale nakoniec uzná, že my sa tu máme ešte tak mierne neskazene veľmidobre. Keď sa človek vydá na východ, tiež nezatvorí ústa. To je iná planéta,iný svet. A s údivom si kladie otázku, že ako tak ľudia dokážu vôbecprežiť a nie to ešte žiť. A sú šťastní a nám stále niečo chýbaa ani si neuvedomujeme v akom luxuse žijeme. Nie je vôbec bežné maťstrechu nad hlavou, pitnú vodu, každý deň raňajky, obed a večeru,elektrinu..... neprísť o život.....a to som nebola ani v Afrike.Nechápeš, však? Nečudujem sa, nemôžeš pochopiť pravý význam slov, kýmnezažiješ. Kým neprežiješ, že táto chvíľa mohla byť tvoja posledná. Potom tiprídu malicherné rozhovory o najnovšej módnom trende či klebetách zoSuperstar. Keď sa človek vráti až po roku z východného Ruska,Azerbajdžanu, Afriky, chodí ako vymenený. Stretla som takých. Teraz ich o nejaké to percento viempochopiť. Ale nie o tomto to malo byť. Radšej niečo o Azerbajdžane,dosť neidentifikovateľnej krajine.

Michaela Sokolíková

Michaela Sokolíková

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

..je práve.. ...a jediná dôležitá vec, na ktorej na tejto planéte bláznov záleží, sú.. vzťahy!!! tak do zbláznenia priatelia:) Zoznam autorových rubrík:  Bruselská paralela :)EDS-ka (európska dobrovoľníckaKnihy, ktoré stoja zato!..len tak uva-žujemMÚVIS (filmy)Linky k nezaplateniuŽilinská pospolitosťkrížom krážomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu