Na jej výrobu sme použili šalungy zo základov domu a našlo sa aj dostatok roxorov do betonáže. Šachtička jak uštrikovaná :-) Ešte aj s bonusom v podobe vetrania pre prípadne skladovanie jabĺčok, zemiakov a ostatného obživenstva, ktoré rasie v záhrade.
Vybudovanie vodomernej šachty bolo podmienkou BVS pre pripojenie nového domu spolu so zachovaním pripojenia starého domu na jedného majiteľa. Budeme tak mať prehľad o tom ,ktorý dom má akú spotrebu. To isté je naplánované aj pre plynovú prípojku. Nie je totiž vylúčané, že Stavebný fotodenník bude mať budúci rok pokračovanie s podtitulom - Rekonštrukcia, po ktorej ako jedna z možností prichádza do úvahy aj prenájom. Takže takáto sranda akou je aj vodomerná šachta sa celkom isto zíde.
Ten pán so slúchaldami na ušiach zisťuje trasu púvodných prípojok v zemi, tak aby sme vedeli kadiaľ kopať šachtu pre umiestnenie nových prípojok a kam optimálne umiestniť vodomernú šachtu na pozemok.
Samotný výkop šachty pre prípojky sa realizoval následne po dokončení vodomernej šachty a trval jednému páru zamestnaných rúk približne týždeň. Opäť svojpomocne o čom svedčí aj precíznosť ukalania vykopanej zeminy.
Stavebný fotodenník - vodomerná šachta, prípojky
Realizáciu vodomernej šachty neviem presne termínovo zaradiť, ale prebehla niekedy v polovici júla a trvala takmer 3 dni. Pred nákupom hotovej skladacej vodomernej šachty a jej inštaláciou stavebnou firmou sme sa rozhodli pre svojpomocnú realizáciu, čo v konečnom dôsledku znamenalo rádovo niekoľko desiatok tisícovú úsporu. Táto vyšla na necelých 14 vriec cementu, 1/4 fúry štrku a pár šikovných rúk, ktoré sa primiešali do miešačky.