máj- lásky čas

Slnečné lúče romanticky pália, záhrady rozvoniavajú nádhernými ružami, vtáčiky štebocú a vietor jemne rozfukuje vlásky . Prichádza máj, vraj lásky čas. Čas uvedomiť si potrebu rozdať to najkrajšie čo život ponúka. Tridsaťjeden dní iba pre ňu, pre lásku. Musíme využiť túto šancu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (52)

Spieva sa o nej v každej druhej zaľúbenej piesni. Láska prenajíma bláznom krídla, ruší zlo a našepkáva básnikom. Sprevádza každý náš krôčik. Krok za krokom nás prenasleduje každým dychom. Niekedy sa stačí obzrieť, stretnú sa dva zmätené pohľady a zrniečko lásky vypučí. Zjavia sa iskričky v očiach a pocit zaľúbenosti je istý. Z každého obyčajného človeka sa vtedy stáva neskutočný blázon. Vraj láska prenajíma bláznom krídla, tak prečo si nezalietať.

Láska nič nestojí a predsa má cenu zlata. Je plachá, od života veľa čaká. Obopína srdiečko silno a niekedy dosť bolestivo. Dodáva pocit potrebnosti a viac cennosti. Bez lásky akoby prázdnota narastala a zlo akoby si otváralo dvierka ničiť človiečika zvnútra. Ona nepozná rozdiel medzi bohatou či chudobnou peňaženkou, dobrým, či zlým človekom, bledou či tmavou tvárou. Je tu pre každého bez malinkého rozdielu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zaľúbenec vidí svet prekrásne žiarivý a plný dobra. Chodí so širokánskym úsmevom na predtým zarmútenej tváričke. S láskou sa žije ten život ozaj ľahšie. Jednoduchšie sa odpúšťa a vykonáva sa menej zlého v skazenom svete. No nie je lepšie smiať sa s milovanou osôbkou, ako celé noci trúchliť za tým, čo mohlo byť keby bolo...Keby bolo keby...My žijeme teraz.

O láske sa píše v mnohých múdrych knihách. V Biblii sa nádherne opisuje čo to tá láska vlastne je: „Láska je vždy trpezlivá a nežná. Nikdy nezávidí. Láska sa nikdy nechváli a nikdy nie je premúdrená. Nikdy nie je neúprimná a sebecká. Neuráža sa a nie je umienená. Láska si neberie za vzor hriechy iných, ale pozostáva z pravdy. Je vždy pripravená odpúšťať, dôverovať, dúfať a zniesť čokoľvek príde.“

SkryťVypnúť reklamu

Bohužiaľ sa nedá vyliečiť liekom, ba ani kúzlami. Nezaberajú na ňu ani žiadne odvary. Sama prebolí, odíde a o pár dní opäť stojí s nádejou naplniť sa pred prahom dverí. Je to láska. Nežná, prítulná, omamná, žiarivá, srdce naplňujúca, nevyčerpateľná, s veľkou túžbou byť opätovaná. Je už len na tebe, či jej necháš pootvorené dvierka, alebo na tisíc zámkov zamkneš svoje opustené srdiečko.

Nik neodolá čaru neutíchajúcich májových večerov pri žblnkote jazerných vĺn a romantickom západe slniečka. Lásku potrebuje každý, či už má kamenné srdce alebo neutíchajúci hlad robiť zlo. Ona roztopí srdce nielen básnika, ale aj najväčšieho vraha a zločinca. Je potrebné len veriť v jej nekonečnú silu.

SkryťVypnúť reklamu

Láska stále ostáva plná otáznikov a nedopovedaných viet. Každý boj s ňou zostáva prehratý. Jedno je isté, len s ňou je možné pretvoriť tento svet na dokonalý. Hor sa do toho, nenechajte ju čakať na rohu ulice. Hneď je tu máj- lásky čas.

Ivana Spálová

Ivana Spálová

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Každý by mal denne počúvať trochu hudby, prečítať nejakú báseň, pozrieť si pekný obraz a pokiaľ možno povedať niekoľko rozumných slov.(Johann Wolfgang Goethe) Zoznam autorových rubrík:  texty piesníTo, čo si každý deň neuvedomíšSúkromné-Ulica-

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu