Kto nám to sľubuje "slušné mesto"?

Je pravda, že volebné kampane už v histórii priniesli rôzne úlety, avšak tentokrát to pravicová koalícia v Bratislave zobrala ako sa povie "od podlahy".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (34)

Od tohto týždňa sa do predvolebnej kampane na bilboardoch pustila aj kandidátka Magda Vášáryová. Po zhliadnutí volebného sloganu "Slušné mesto" v kombinácii so straníckymi logami KDH, SDKÚ-DS, Most, SaS a OKS som ostala zarazená. Alebo ide o zvláštny druh sebaiónie, alebo je v tom slepá viera v neexistenciu pamäte Bratislavčanov, alebo ide len o riadne nevydarený žart. Naozaj neviem.

Za posledných osem či dokonca dvadsať rokov sa politické zafarbenie na úrovni mesta prakticky nemenilo. O akom slušnom meste to teda kandidátka Magda Vášáryová hovorí? Tak teda, po rade a po poriadku. Máme pod "slušným mestom" ako si ho pravicová koalícia a ich kandidátka na primátorku predstavujú rozumieť:

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
  • Barbarské búranie všetkého, čo dáva mestu nádych histórie, konzekventné nahradzovanie zelených plôch betónovo-železnými krabicami (viď PKO a RiverPark), ale aj napríklad starú Kablovku?

  • Znamená "slušné mesto" milióny a milióny korún a eur vyhodených na ďalšie a ďalšie projektové dokumentácie metra, z ktorého dodnes nie je postavený ani meter?

  • Znamená "slušné mesto" predražený nákup autobusov MHD a mnoho iných, pre mesto nevýhodných zmlúv, či ide o pochybné zámeny pozemkov, nevýhodné odpredaje majetku mesta a pod?

  • Znamená podľa pravicovej koalície "slušné mesto" systematické ignorovanie názorov občianskej verejnosti mesta, ochranárov a enviro-aktivistov, zástancov cyklo-dopravy a iných, a rozhodovanie poza chrbát verejnosti?

  • Znamená "slušné mesto" prideľovanie bytov za symbolické ceny prominentným straníckym kolegom, ako sme sa najnovšie dozvedeli?

  • Znamená teda "slušné mesto" tú samoobsluhu, ktorú si z Bratislavy za 20 rokov urobili strany pravicovej koalície, ktoré sa tu cítia akoby automaticky domácimi pánmi so všetkými neduhmi, ktoré k tomu patria?

Bolo by teda na mieste, keby nám strany pravicovej koalície (najmä KDH a SDKÚ) a ich kandidátka na primátorku pani Vášaryová vysvetlili, ako to so svojim prísľubom o "slušnom meste" mysleli, resp. ako máme uveriť tomu, že viac slušnosti nám do mesta prinesú tí, ktorý z neho slušnosť svojim dlhoročným konaním systematicky vytláčali až za bratislavské predmestia.

Anetta Spencer

Anetta Spencer

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nemám rada, ak sa ľudia ľahko vzdávajú. Ja nikdy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu