Medzinárodný deň detí Spokojnosti n.o.

Z našej iniciatívy vzišiel nápad renovácie detského pieskoviska na Ciglianskej ceste. Túto myšlienku sme sa rozhodli zrealizovať pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Uskutočniť túto aktivitu nebolo jednoduché a predchádzala jej náročná príprava. Do samotnej realizácie sa zapojili naši klienti, resp. obyvatelia sídliska a pripravili si brigádu. Pomáhali všetci, s myšlienkou urobiť niečo pre tých najmenších. Maminy s deťmi upratovali, zametali a snažili sa, aby zveľadili svoje okolie. Chlapi sa nebáli roboty a pustili sa to prípravy pieskoviska. Značnou časťou prispeli aj pracovníci aktivačnej činnosti, ktorým by sme chceli aj touto cestou poďakovať.

Nasledujúci deň, a to 1. júna, sme teda mohli slávnostne otvoriť nové pieskovisko širokej verejnosti. Štatutárna zástupkyňa našej neziskovej organizácie, p. Monika Dessuet, sa vo svojom príhovore poďakovala všetkým, ktorí sa podieľali na tomto projekte. Hlavná vďaka patrí mestu Prievidza, ktoré participovalo na zabezpečení piesku, spolu s pánom Ing. S. Podoleckým. Pre deti bolo pripravených niekoľko zábavných súťaží, štafeta a loptové hry. Tí najšikovnejší a najaktívnejší boli odmenení sladkou dobrotou.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Týždeň sme zakončili účasťou na dni otvorených dverí Elektrární Nováky, člena skupiny Enel, v Zemianskych Kostoľanoch. Naši klienti sa už po tretí rok podieľali na kultúrnom programe a aj teraz zožali vytúžený úspech. Akcie sa zúčastnili celé rodiny, ktoré mali takto možnosť stráviť spoločne príjemný deň.

Aj týmto projektom sme chceli docieliť mobilizáciu činnosti obyvateľov sídliska a prevzatie zodpovednosti za aktívne trávenie voľného času svojich detí.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Skryť Vypnúť reklamu

 Bc.Miriam Mališová /Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Bloger 
  • Počet článkov:  98
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme nezisková organizácia, ktorá pôsobí v oblasti sociálnej práce v regióne Hornej Nitry. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu