Mládež a návykové látky

Alkohol je metla ľudstva už od nepamäti. Ľudia sa k nemu dostanú na zábavách, oslavách alebo doma, aby zabudli na svoje problémy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Kedysi nebol tak voľne dostupný ako za posledné roky a aj práve preto dnešná mládež využíva jeho dostupnosť. Už ako 12 roční skúšajú v parku na lavičke jeho účinky. A mnoho krát sa stáva, že maloletí skončia v nemocnici, kde sa musia podrobiť výplachu žalúdka.
Tak isto je to aj s cigaretami, marihuanou a ostatnými návykovými látkami. Či už ich užívajú z frajeriny, aby zapadli do partie, alebo sa nudia, pretože nevedia využívať svoj voľný čas. Tým pádom u nás narastá aj kriminalita mladistvých. Mali by sme sa snažiť naše deti viac zapájať do športových aktivít a spraviť im na to aj podmienky.
Práve z toho dôvodu, by sa mali rodičia zaujímať o svoje deti a tráviť s nimi čo najviac času. V našom nízkoprahovom dennom centre Spokojnosť robíme deťom rôzne prednášky o drogách, či kriminalite a snažíme sa ich viesť k slušnému životu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Ing. Zuzana Vokurková /Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Spokojnosť n.o.

Bloger 
  • Počet článkov:  98
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sme nezisková organizácia, ktorá pôsobí v oblasti sociálnej práce v regióne Hornej Nitry. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu