
Športový redaktor a moderátor Markízy Matúš Krutý v stredajšom rannom spravodajskom bloku takto uviedol video z tvrdého nešťastného stretu dvoch hráčov pozemného hokeja (reportáž č.8-spravodajský blok, 6:31):
No a ešte pred výsledkami zámorskej NHL si vychutnajte jeden súboj z pozemného hokeja. Pozemný hokej ani zďaleka nie je taký tvrdý šport ako hokej, ale niekedy padne kosa na kameň. Respektíve koleno na hlavu?
A na záver pridal ešte s úsmevom:
Tak si to vychutnajte, prajem príjemné teleráno.
Nasledovalo video s dvoma opakovačkami, s pesničkou "Dávej, ber" od Sagvana Tofiho. Ha ha. Veľká sranda.

Vychutnávate si?

No. Nemali by ľudia s takýmto vnímaním cudzieho nešťastia byť náhodou automaticky diskvalifikovaní pre prácu novinára?
Aká lacná je naša nafta: „Máme druhú najlacnejšiu naftu v Európe,“ oznámil hlásateľ správ Jaroslav Zápala v Markíza minulý piatok. Reportér Tomáš Velecký to zopakoval a ukázal aj tabuľku:
Po znížení spotrebnej dane totiž cena nafty spadla a dodnes sa drží okolo 1 eura. Po Cypre sme v Európe pre kamionistov druhou najlacnejšou krajinou.

Zdrojom má byť portál natankuj.sk. Ako ma upozornil Martin Májek, uvedené ceny v krajinách síce sedia, ale okrem Cypru poradie neplatí, tak to uvádza aj článok natankuj.sk, ktorý vyšiel v rovnaký deň ako reportáž Markízy.
Slovensko nebolo minulý týždeň druhé, ale siedme. Poľsko bolo 10. a Rakúsko 11.
PR pre novostavbu: Čitateľ Martin Andor ma upozornil, že nedávna videoreportáž na sme.sk robí novej Eurvee v podstate len skrytú reklamu. Vo videu vystupuje iba hovorkyňa projektu, padá kopu reklamných slov. Nemalo to video byť v inzertnej sekcii?
Nezastaviteľná STV: Ťažko nájsť týždeň, kde by sa dalo obísť v tomto blogu spravodajstvo STV. Určite ste si všimli, že jedinou televíziou a veľkým národným médiom, ktoré obišlo Slotove vulgárnosti o Mikloškovi, bola verejnoprávna televízia. Veď diváci verejnoprávnej televízie nepotrebujú poznať rozdiel medzi slušným a primitívnym poslancom.
V pondelok v STV reportáži o chudobe zase Rita Bočáková povedala:
Ministerstvo práce preto prednostne riešilo situáciu sociálne slabých rodín s deťmi, zvýšilo im dávky v hmotnej núdzi. Prejavilo sa to aj v európskych porovnaniach chudoby.
Viera TOMANOVÁ, ministerka práce, soc.vecí a rodiny SR , /Smer-SD/
--------------------
Že sa nám podarilo z 13 % dostať sa na 10, 9 %.
Keby si novinárka robila svoju robotu dobre, nikdy by tieto čísla a udalosti nemohla takto pospájať. Uvedené čísla, tzv. riziko miery chudoby od Eurostatu, sú pre roky 2005 a 2008. Už pre rok 2007 však číslo spadlo na 10,7% a o rok neskôr už v podstate ostalo na totožnej úrovni (10,9%). Dávky v hmotnej núdzi, ktorými sa chváli Tomanová, boli nadpriemerne (medziročne plus 13-17%) zvyšované pre rodiny s deťmi až v septembri 2008, čiže tieto dávky nijako nemôžu vysvetľovať ten pokles od roku 2005, ktorý navyše skončil už v roku 2007. Pokles rizika chudoby je skôr výsledkom rapídneho pádu miery nezamestnanosti, a ten zase vďaka vysokému ekonomickému rastu v tých rokoch. A ani s tým samozrejme nemá ministerka práce nič spoločné.
Ibaže by niekto robil príspevok pre STV.