Ježišove chyby

Ešte nikdy som o Ježišovi neuvažovala ako o človeku, ktorý robí chyby. Až raz mi teta vyrozprávala o jednej knihe, ktorú čítala. Síce bola po taliansky, ale pár odsekov preložila. Aké sú to vlstne chyby...posúďte sami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (298)

,,Pripomeň mi, že ti musím porozprávať o Ježišových chybách", povedala mi raz teta. Bola som z toho prekvapená, Ježiš a chyby? To sa proste nedá. A potom mi teta začala rozprávať o istom biskupovi z Vietnamu. Mons. Francesco Saverio van Thuan prežil 13 rokov vo väzení a 9 rokov na izolačke. Jeho kniha 5 Ježišových chýb vzbudila veľký záujem a všetky vydania boli vypredané do jedného týždňa. Svoje rozprávanie o chybách začal takto: ,,Opustil som každú vec, aby som nasledoval Krista. Preto milujem jeho chyby." A ja by som sa s vami rada o tieto Ježišove chyby podelila. 1. Chyba: Ježiš nemá dobrú pamäť. Odpustil lotrovi na kríži, hriešnici, cudzoložnici, ďalším postavám v jeho živote. Keby som to bol ja alebo ty, povedal by som týmto hriešnym ľuďom - ,,Nezabudnem ti to. Zločiny, ktoré si urobil si musíš odpykať 20- ročným väzením." Ježiš však lotrovi odpovedal: ,,Ešte dnes budeš so mnou v raji."Ježiš nemá dobrú pamäť, nielen odpúšťa, ale zabudne na to, že odpustil. 2. Chyba: Ježiš nevie počítať. Keby mal Ježiš skúšku z matematiky, určite by prepadol. Jedna ovca sa mu stratí a pastier nechá tých 99. Pre neho má jedna ovca rovnakú váhu ako 99 a možno aj viac. Niekto povedal, že Boh vie počítať iba po číslo jeden. 3. Chyba: Ježiš nepozná logiku. Žena, ktorá v podobenstve našla stratenú mincu, urobila veľkú oslavu. To nie je logické obťažovať svoje priateľky len pre jednu mincu. Nemá to význam- na oslavu minie viac ako je jedna minca. Ježiš však na konci podobenstva objasňuje logiku svojho srdca. Tak vám hovorím- ,,V nebi je väčšia radosť nad jedným hriešnikom než nad ostatnými spravodlivými." 4. Chyba: Ježiš je dobrodruh. Politici, ktorí sa pripravujú na voľby, majú veľké politické kampane a sľubujú veľa. Nič z toho sa nepodobá na Ježiša. Jeho kampaň bola bežným ľudským okom odsúdená ku stroskotaniu a skrachovaniu. Ježiš prisľubuje tomu, kto ho nasleduje súdne procesy a prenasledovanie. Svojím apoštolom, ktorí pre neho všetko zanechali, tých nijako neuisťuje a nič im nesľubuje. Ale apoštoli majú úplnú dôveru v tohto dobrodruha. Už 2000 rokov, dodnes a do konca sveta sa nevyčerpajú dlhé zástupy tých, ktorí ho nasledujú. 5. Chyba: Ježiš sa nerozumie do ekonómie. Prečo? V podobenstve o pracovníkoch vo vinici, všetci dostanú po denári, bez ohľadu na to, kedy začali pracovať. Keby bol Ježiš vymenovaný za riaditeľa nejakej firmy, určite by skrachovala a išla ku dnu. K bankrotu. Pretože ako je možné platiť rovnakú sumu tým, ktorí prišli pracovať večer a tým, ktorí pracujú od rána celý deň. Alebo Ježiš počítal zle? Robí to naschvál? Hovorí: ,,Si žiarlivý, pretože ja som dobrý? Určite sa mnohí z vás pýtajú prečo má Ježiš tieto chyby. Odpoveď je jednoduchá. Pretože je láska. Láska je autentická, nerozumkuje, nemeria, nestavia prekážky, zabúda na urážky, nepamätá sa na zlé a nedáva podmienky. Zamyslime sa nad týmto tajomstvom Božieho milosrdenstva. Nezabudnime na to, prečo má Ježiš tieto chyby... pretože je LÁSKA.

Stanislava Andraščíková

Stanislava Andraščíková

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Aj keby som mala žiť sto rokov, a nevidela by som 7 divov sveta, a nezískala by som žiadne ocenenie, ale znamenala by som niečo pre svet jedného človeka, budem šťastná:) inak som len nádobou v rukách Boha, ktorému sa túžim podobať... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu