Sú dnešní vedci skutočne vedci, alebo majú nejaké iné úlohy?

Písmo: A- | A+

Vyhrážky vedcom sú reálny problém hovorí pani Baťová počas kauzy Sputnik. Ľudia berú závery vedcov. Nič iné im neostáva.

Ani ja nie som mikrobiológ a nerozumiem technológiám vakcín. Platíme ich z našich daní a ich úlohou je veci posudzovať vedeckými okuliarmi a vytvárať závery.

Nie je to nič iné ako logické vyústenie zložitých spoločenských procesov doby a pomáha nám to. Ibaže by nám vedci klamali. Pri sputniku to posúdiť neviem. Ale jeden príklad o ich hodnovernosti predsa len mám. Naši vedci zo SAV dokázali urobiť záver na novonavrhovanú alternatívu ku kapitalistickému režimu. Vraj nič nové, pričom aj moje autentické opísanie princípov a dôsledkov fungovania spoločnosti v rámci tohto režimu cez stredoveké upaľovanie bosoriek je vraj nemiestne.

A realita? V projekte je z odborného hľadiska nové skoro všetko a posúva ekonómiu do úplne iného levelu posudzovania javov. Za mnou sú reálne skúsenosti a vidím veci, ktoré oni vidieť nemôžu. Vytvoriť niečo také jednoducho je nad ich sily. To im nikto nezazlieva. Spoza počítača a čítaním kníh nikto nikdy nepochopí reálne ekonomické javy a súvislosti. Ale tu sa žiada iba posúdenie niečoho, čo sa už vytvorilo. A to by mali zvládať.

Nová je kombinácia, ktorá sa ponúka a tá musí byť aplikovaná práve v takomto zložení a nijakom inom. Toto je vysvetlené dopodrobna. Nové je to, že pri takejto stratégii sa našiel spôsob na empirické zdôvodnenie správnosti projektu. Ale aj mnohé iné veci a pohľady. A naši vedci toto považujú za niečo bežné a nič nové. Na otázky už odpovedať nevedia. Vytvorili záver bez argumentov. A spoločenské upaľovanie bosoriek podľa nich neexistuje, pričom to hneď potvrdia svojim postojom k niečomu takému a idú odstrániť niekoho, kto vyšiel nad ich level. Nepoužili vedecké okuliare, ale akési iné. Neviem posúdiť kto im ich dal. Či dnešní mocní, či ich k záverom ťahá niečo iné. Neviem a je to v podstate jedno.

Nie som mikrobiológ a nerozumiem medicíne, aby som vedel hovoriť, či niekto v takejto problematike hovorí pravdu alebo nie. Prípadne kolektívne klame. Ale v ekonómii som doma, videl veci z mnohých perspektív a poukazujem na môj autentický projekt. Tu klamali. Klamali a klamú kolektívne, pričom toto môže masovo zabíjať a vraždiť. Samozrejme niečo také ničí aj moju prácu a jej výsledky. A dotýka sa aj môjho života. Pre mňa sú to podvodníci a banda vrahov. Doterajšie fakty hovoria toto. Budú mať šancu svoje slová zdôvodniť na verejnej debate, uvidíme.

Na závery musíte mať argumenty, o tom je vedecký pohľad. Naši vedci ich v tomto prípade nemali a nemajú. Klamali. Minimálne tu sa správali podľa nevedeckých princípov. Podľa princípov jedna baba povedala a radšej niekoho zlikvidujeme, ako sa pozrieť pravde do očí. Jednoducho ako v stredoveku. Tu klamali a je to dokázateľné. Pri iných to posúdiť neviem.

Ľudia predsa vedcom veria, nič iné im neostáva. Len tak na zamyslenie..

Fakty o príklade.. Projekt čumil :: Kooperativizmus 

Skryť Zatvoriť reklamu