Úroveň odbornosti dnešných politikov a riadiacich štruktúr režimu nie je národná tragédia.

Kapitalistický režim vytvoril riadiace štruktúry, ktoré majú málo spoločného s objektívnymi schopnosťami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Často doslova a do písmena úžernícke bandy, čo v konečnom dôsledku spôsobuje prakticky všetky spoločenské problémy.Často doslova a do písmena úžernícke bandy, čo v konečnom dôsledku spôsobuje prakticky všetky spoločenské problémy. Nielen dneška, dnešného otrokárskeho režimu, ale aj tých minulých. Stále to bolo o tom istom probléme. Aj dnes sa to už relatívne vie a tuší, literatúra to spomína cez mnohé oblasti, nakoniec oči neglupe, kec kukaju na televizor a na dnešných politikov. Jak še hutori na vychodze. Je to ale samozrejme ťažšie objektívne a verejne nejako dokázať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

A práve toto sa ide urobiť v rámci projektu kooperativizmus. Dostať ho do diskusií s tými, ktorí sa javia ako odborníci doby a mali by byť schopní reagovať a takéto veci posudzovať. Ono je to vlastne ich povinnosť, ale to ich málo rozvinuté mozgy s nulovou dávkou objektivity, schopností, čestnosti a poctivosti, asi nikdy nepochopia. Alebo nechcú, či pochopiť nemôžu. Ich vízie a návrhy riešení zneguje v podstate cvičená opica zo zoologickej záhrady, tak aspoň posúdiť správnosť či nesprávnosť iných. To by mohli a mali byť schopní urobiť. Hlavne keď ide o niečo, čo je len jedno a nič podobné neexistuje. V podstate jediné zdôvodnené riešenie do budúcnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

 

Lenže je tu dôležité lenže. Ktoré trochu obhajuje tých našich supermanov a superodborníkov doby. Ide o problém, ktorého korene sú inde ako priamo v našej krajine. Je to systémový problém. Budeme to musieť dostať, alebo minimálne ponúkať do diskusií aj na medzinárodnom fóre. A preto je tu anglická verzia prezentácie, ktorá bude ponúkaná aj mimo našej krajiny. Trochu dlhšia ako tá slovenská, ale tak to nejako vyšlo a trochu viac sme sa tam rozrozprávali. A hlavne trochu pomalšie a možno opäť v širších súvislostiach. Aj keď výsledky sa dajú očakávať podobné, ako pri všetkých diskusiách doteraz. Je to jednoducho prvá zdôvodnená, demokratická a realistická alternatíva k otrokárskym režimom a tým je povedané všetko. Čas ani miesto nerozhoduje.

Skryť Vypnúť reklamu

 

 prezentácia v anglickom jazyku: https://www.youtube.com/watch?v=q210tEQpht8

 

Takže aby ste na tých našich odborníkov a politikov doby neboli veľmi nahnevaní, aj keď ich fatálne zlyhania aj v kontexte s týmto projektom sú takého charakteru, že by mali byť tak najskôr  v base na doživotie. Už len tento projekt obsahuje na to stopercentné dôkazy.

 

Úroveň odbornosti a profesionality dnešných politikov a iných sociálnych inžinierov doby ale nie je národná tragédia. Je to totižto medzinárodná tragédia.

 

P.S. viac na webe www.kooperativizmus.sk, kde sa nachádza aj slovenská verzia prednášky. Za znegovanie a spochybnenie ktorej je ponúkaných 5000 Eur!! V prípade záujmu a pocitu, že to dokážete, treba sa hlásiť cez email. Prípadne rovno sa zúčastniť diskusie, kde bude prednáška zopakovaná a ktorá sa vzhľadom na pandémiu odkladá na neskoršie. Najskôr polovice decembra, najneskôr marec-apríl. Takto sa môžete v predstihu pripraviť. Jej konanie bude avizované minimálne týždeň vopred aj cez blogy. Publikácie k problematike na webe.. V prípade záujmu možná aj online diskusia, ale je snahou vyhnúť sa manipulátorom a hejterom v písomných internetových diskusiách. Tá verejná bude jednoducho nahrávaná a pre potreby projektu neskôr ukázaná v éteri.

Stanislav Jurčišin

Stanislav Jurčišin

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  9x

Mám za sebou tvorbu a rozvoj dnes jedinej zdôvodnenej a demokratickej alternatívy k úžerníckym režimom. A to cez historické, ako aj empirické súvislosti. Na Slovensku sa veľmi nezdržiavam, pracujem a žijem častejšie v zahraničí. Podľa toho vyzerajú moje blogy. Viac na www.kooperativizmus.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu