Vedecky zdôvodnenú demokraciu dze še nebude dac kradnuc dajak nikto nechce... Prečo asi?

Vznikli nové vedecké dôkazy o existencii Boha. Môžete ich uverejniť v rámci vašich náboženských štruktúr?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Viete čo, uverejníme ich a ponúkneme ľuďom na prehodnotenie iba v tom prípade, že sa stanete našim členom. Zrejme by mi odpovedal na takú prosbu nejaký jeho predstaviteľ.

Ak by som to urobil u každého náboženstva a to len preto, aby sa vedecké dôkazy o Bohu dostali medzi ľudí, bol by zo mňa kresťan, moslim, hinduista, ale možno aj katolík, evanjelik, predstaviteľ grécko-katolíckeho vierovyznania v rámci jedenej z týchto predstáv. A to všetko zároveň. Musel by som sa navonok stotožniť so všetkými. Ale to by asi znamenalo, že som pokrytec v každom z nich. A to len preto, aby sa vedecké dôkazy o tom, ako Boh vyzerá, čo to je a pod, dostali medzi ľudí.  Ak by som ich teda mal.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niečo také sa asi nestane, vedeckosť pri Bohu asi nebude nikdy. Aj keď by to pomohlo. Pozrieť sa na to, čo rôzne predstavy narobili v histórii ľudstva je asi dostatočným dôkazom o tom, že by to pomohlo. A nemusíme zachádzať až tak ďaleko. V Juhoslávii sa kvôli tomu vraždili susedia len pred niekoľkými rokmi. V Írsku to robili dokonca v rámci jedného náboženstva a to tiež len nedávno.

Vedeckosť pri Bohu asi nedosiahneme, ľudia budú rôzne predstavy využívať na boj proti niekomu, lebo je to najjednoduchšia a najľahšie ospravedlniteľná a zdôvodniteľná cesta ako žiť v nenávisti, ku ktorej sme aj týmto systémom vedení. Dnes je to vidieť cez šikany v pracovných procesoch, nespravodlivostiach tam, ale v princípe je aj dnešný vyspelý úžernícky svet postavený výlučne na produkovaní tejto formy energie.

Skryť Vypnúť reklamu

Ale iné to môže byť pri inom pojme. Slove demokracia. Slovo, ktoré zase využívajú dnešní politici na obhajobu svojich činov, často svojho boja za „západné hodnoty“. Keď už raz politici sú a práve cez tieto hodnoty sa k tomuto statusu dostali. To, že toto slovo v zásade nevedia ani len definovať, je už iná vec. Tak ako sa niekto pokúsil zlikvidovať dvojičky v mene jeho Boha a potom následne tí druhí utekali vraždiť na druhú stranu zemegule v mene iného, zase ich Boha, tak aj politici rozširujú kapitalistické impérium v mene tzv. demokracie. Pričom pri tomto je vedeckosť omnoho viac dosiahnuteľná a je jasné a isté, čo tá cesta k nej v rámci kapitalizmu znamená.

Skryť Vypnúť reklamu

Môžete mi uverejniť prednášku na historicky prvú zdôvodnenú, demokratickú alternatívu k otrokárskym režimom? Pýtam ja jedného z predstaviteľov tzv. hnutia za demokratizáciu DIEM 25. Členmi sú aj  známe osobnosti ako Assange či Veroufakis, ale idú tiež len šíriť akéhosi svojho Boha. Len tiež nevedia ako vyzerá a ako to docieliť. Ten Boh je teraz samozrejme vedecky zdôvodniteľnejšia demokracia. Oni mi na to odpovedia, že prednášku uverejnia pod podmienkou že sa stanem ich členom. Presne to isté, ako keby som dával vedecké dôkazy o Bohu náboženstvu, ale uverejnia ich iba v tom prípade, že sa najprv stotožním s ich predstavami. Asi by to bolo pokrytecké, čo?

Skryť Vypnúť reklamu

Naši milovníci demokracie, o ktorej nemajú ani potuchy a najmenšiu predstavu v kontexte s potrebami doby, urobili presne toto. Keď im naznačím, že uverejnenie iba pri takýchto podmienkach, ponúkanom projekte, ich nulovej pevnej predstave a ich cieľoch je asi to isté ako príklad s náboženstvami, už sú to z mojej strany výlevy a nevidia dôvod, prečo by so mnou vôbec komunikovali. Ďalší blázni pri snahe o moc, ktorí tam ukazujú akurát tak svoje ego, pomyslím si. Bolo by to v pohode, keby to nebolo vlastne smutné. Kapitalistický režim vychováva a profiluje prakticky iba takýchto ľudí. Človek nevie, či ide o demenciu, alebo to myslia vážne. Lenže celá politika a dnešný systém vyzerá presne tak. Samozrejme aj média a iné riadiace a intelektuálne štruktúry režimu. Režimu zločincov, imbecilov, primitívov, ináč sa to aj v tomto prípade skutočne povedať ani nedá..

Podobne ako s náboženstvami, čo poviete? Tak Boh, ako aj demokracia, sú dodnes zásterkami pre moc a peniaze. Aj keď pri tej demokracii je tá cesta k vedeckosti asi jednoduchšia a asi aj hotová...

Prvá zdôvodnená demokratická alternatíva k otrokárskym režimom na webe www.kooperativizmus.sk

Prednáška spomínaná v blogu: https://www.youtube.com/watch?v=XO0uFFWLl-c&t=483s

 

Stanislav Jurčišin

Stanislav Jurčišin

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Mám za sebou tvorbu a rozvoj dnes jedinej zdôvodnenej a demokratickej alternatívy k úžerníckym režimom. A to cez historické, ako aj empirické súvislosti. Na Slovensku sa veľmi nezdržiavam, pracujem a žijem častejšie v zahraničí. Podľa toho vyzerajú moje blogy. Viac na www.kooperativizmus.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu