Všetko sa rodí zo sna.

Túžba, nadšenie, činy!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Všetko sa rodí zo sna

Mal som pätnásť. Sotva zaschnutá pečiatka na občianke a ešte teplý „vodičák „ na malý motocykel. Moji rodičia mi dali čo mohli, starostlivosť a lásku, som im za to neskutočne vďačný aj keď už nie sú medzi nami. Mali sme slušné oblečenie a nikdy sme nehladovali, ale na svoj veľký detský sen som si musel zarobiť sám. Zobral som brigádu a celý mesiac som dennodenne trávil čas s krompáčom a lopatou. A potom prišiel ten deň. Za zarobené peniaze som si kúpil malé, dymiace čudo, ktoré som do väčšieho kopca musel ešte aj tlačiť (motocykel „pionier“).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dodnes však, keď zavriem oči, prežívam ten opojný pocit, cítim silu vetra ako sedemdesiatkou „fičím“ slnkom zaliatou krajinou.

Vážení, vtedy som nevedel nič o personálnom rozvoji, ale obrovská túžba dosiahnuť môj cieľ bola motorom, ktorý ma nútil mlátiť čakanom do tvrdej hliny.

Aby ste dosiahli úspech v akejkoľvek oblasti , musíte aj vy mať svoj sen, túžbu, ten motor, ktorý vás prenesie cez prekážky.

Sú tri veci, ktoré potrebujete k úspechu:

1. Túžba

Túžba naozaj to urobiť , naozaj to dosiahnuť a zažiť ten okamih , ktorý ste si už tisíckrát premietli vo vašej mysli. Ak naozaj rozumiete vášmu podnikaniu a skutočne si želáte pomôcť sebe a ostatným, ste na 90% schopný dosiahnuť to. Väčšina ľudí je zmierená s tým ako sa veci vyvíjajú. Ľudia, ktorí túžia po lepšom sú tí, ktorí menia svet.

Skryť Vypnúť reklamu

2. Nadšenie

Už mnohokrát ľudia bez obrovských skúseností, bez podrobných vedomostí dosiahli vo svoje oblasti vynikajúce výsledky. Nerobili to so schopnosťami, vedomosťami či technikou – oni to urobili iba s úprimným a nefalšovaným nadšením. Prežite vašu cestu k cieľu ako k dobrodružstvu so vzrušením, ktoré to prináša. Neskúšajte to, skočte do toho, vyhrňte si rukávy, vyčistite myseľ a jednoducho to urobte.

3. Činy

Ak čakáte na perfektný plán - perfektný plán je konať. Musíte začať. Budete robiť chyby? Samozrejme že budete! Ale nie ste mozgový chirurg, nikto nezomiera. Chyby sú súčasťou procesu vášho učenia a rastu na dlhšie obdobie. Vedomosti bez činov sú len potenciálom k úspechu.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozrejme, ak napríklad snívate o tom, že budete pilot F1 ale zatiaľ nemáte ani vodičák, nik vás nenahovára, aby ste sa autom vyrútili na diaľnicu trénovať. Určite prvý krok by mal smerovať do autoškoly. Ale treba ho urobiť.

Urobte svoj prvý krok TERAZ!

Štefan Lieskovský

Štefan Lieskovský

Bloger 
  • Počet článkov:  61
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Súkromný podnikateľ venujem sa oblasti marketingu a rozvoja osobnosti. Osobny web: www.steveliesky.com/sk/Facebookhttp://www.facebook.com/slieskovsky Zoznam autorových rubrík:  Šport a zdravieObchodnéO mne

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu