Nová moc na Slovensku

Každý demokratický štát ochranu súkromných práv len ponúka, ale nevnucuje a že "práva patria len bdelým" (pozorným, ostražitým, opatrným, starostlivým), teda tým, ktorí sa aktívne zaujímajú o ochranu a výkon svojich práv a ktorí svoje hmotné i procesné oprávnenia uplatňujú včas a s dostatočnou starostlivosťou a predvídavosťou. V slobodnej spoločnosti je totiž predovšetkým vecou nositeľov práv, aby svoje práva bránili a starali sa o ne, inak ich podcenením či zanedbaním môžu strácať svoje práva majetkové, osobné, satisfakčné a podobne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Obrázok blogu

Po slobodných voľbách v roku 1990 zobrali moc občanom majitelia politických parlamentných strán a majitelia médií.

Najprv ich prisluhovači znefunkčnili právny systém, potom okradli štát a tým aj občanov, a ešte uvrhli väčšinu občanov do neznesiteľné sociálnych podmienok.

Aktivisti, ktorí sa aktívne zaujímajú o ochranu a výkon svojich práv, už využili všetky prostriedky nápravy, ktoré im náš právny systém umožňuje. Pretože náš právny systém je nefunkčný, všetky podania, petície, žaloby a podnety na ochranu svojich práv im boli odmietnuté.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neostávalo im nič iné, ako zobrať moc späť do svojich rúk. Vznikol preto Občiansky tribunál a na Prvom všeľudovom zhromaždení Občianskeho tribunálu dňa 1. februára 2014 sa de facto ujal svojej moci.

Viď video: http://www.youtube.com/watch?v=FiM-CXP_9uk&feature=youtu.be

Na uľahčenie obnovy republiky a prechodu od diktatúry politických strán a médií do demokracie boli prijaté zákony ktorým sa:

- ustanovil dočasný štátny orgán Občianskom tribunál, ktorý prebral moc v SR

- prebral právny poriadok Slovenskej republiky

- doplnil trestný zákon o trestný čin na povstaní, ktorý sa dopustí ten kto bráni občanom právo na odpor

SkryťVypnúť reklamu

- obnovil slobodný prístup k vyváženým informáciám a to odobratím licencie televízii Markíza, Joj a TA3 za vysielanie jednostrannej propagácie kapitálu na úkor občanov a odvolaním generálneho riaditeľa RTVS, za bránenie práva na vyvažené informácie vo verejnoprávných médiach, keď nedal priestor občanom, ktorý majú iný názor, ako parlamentné politické strany

- zrušil Exekučný poriadok

- zaviedla sa trestnoprávna a hmotná zodpovednosť verejných činiteľov a funkcionárov v službách štátu a okamžitá odvolateľnosť fyzickej osoby za zavinené porušenie právnej povinnosti

- priznal nepodmienečný príjem pre každého občana SR.

SkryťVypnúť reklamu

Kto chce aktívne zapojiť na výkon svojich práv môže sa pridať k Občianskemu tribunálu cez tento internetový odkaz

http://www.obcianskytribunal.sk/

Správa veci verejných patrí jednotkám spoločnosti a to je občan, rodina a obec.

Kto sa chce podieľať na správu veci verejných, môže tak urobiť vo svojej obci pridaním sa do občianskeho snemu a ak ešte nie je vytvorený môže ho vytvoriť.

Štefan Štefanides

Štefan Štefanides

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prepáčte, že píšem blogy. Stranícky štát ma k tomu donútil. Zoznam autorových rubrík:  17.november 2012Právny štátZlodej s kufríkomZáchrana SlovenskaPetícieBanánová republikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
SkryťZatvoriť reklamu