diel 67 - pod čiarou / Ako dostať do pomykova francúzskeho slniečkára?

Samostatné vydanie rubriky POD ČIAROU, diel 67, Bratislava, 22. apríla 2022

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

logo
logo (zdroj: robert stepanik)

Dnes to bude dosť krátke (v porovnaní s tým ako dlhé sú zvyčajne moje články). Je to len taká drobnosť, takmer na úrovni bonmotu. Takže...

 

Ako dostať do pomykova francúzskeho slniečkára?
Spýtate so ho / jej:

„A ty by si nechcel / nechcela, aby Francúzsko malo svoju prvú prezidentku?
Ty by si nechcel / nechcela, aby Francúzsko už konečne prekonalo záťaž toxickej maskulinity v prezidentskom úrade?“

A tu by to mohlo skončiť. Bodka.
Otvorený rýpavý koniec. Ale chvíľku to ešte bude pokračovať.

V nedeľu 24. apríla 2022 francúzski voliči rozhodnú v priamej voľbe o tom, kto bude ďalším francúzskym prezidentom. Či sa bude pokračovať v tom čo je, alebo sa Francúzsko rozhodne pre zmenu...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Francúzsko zažíva prezidentsko-druhokolové deja-vu (teda po francúzsky úplne presne déjà-vu), aj keď nie tak celkom... Je to síce deja-vu personálne (Macron / Le Pen), avšak deja-vu v novej situácii.

Lebo zemeguľa sa medzitým otáčala a svet sa vyvinul... a vidíme, že nie k lepšiemu. A kto nevidí, tak aspoň tuší... Něco je špatně. Niečo nefunguje resp. takmer nič nefunguje.

Jednak je jasné, že globalizmus nepriniesol nič dobré pre bežného človeka. Z tejto skutočnosti vyplýva aj tá tzv. polarizácia spoločnosti, nad ktorou globalisti (a ich politickí sluhovia) tak vyplákavajú... a to cielene, aby odklonili pozornosť spoločnosti, že to je ich výsledok, to je ich práca.

SkryťVypnúť reklamu

Polarizácia spoločnosti (ktorá je na vzostupe, o tom asi niet sporu) je výsledkom stále sa zintenzívňujúcejšieho sa poznania a nespokojnosti, že procesy riadenia spoločnosti sú nastavené tak, že nepočítajú s občanom. Občan má žrať seno a propagandu (pandemickú, multikulturálnu, genderovú, klimalarmickú, eurosojuzovú, vojnovú...) a má sa (pri vstupe kamkoľvek) preukazovať cez smartphone :-)

Áno, to globalisti spolarizovali spoločnosť. Pretože spoločnosť vystavujú hlúpym utopickým sociálno-inžinierskym experimentom a riadia spoločnosť totalitným spôsobom, ktorý má občana (nedá sa to povedať slušnejšie) „dokonalo u r*ti“.

SkryťVypnúť reklamu

Ale globalisti si vždy nájdu zástupný dôvod, čo podľa nich polarizuje spoločnosť - sú to konzervatívci (ne/liberáli, teda tí čo milujú ne-liberálnu demokraciu), fašisti, náckovia, xenofóbovia, patrioti, antivaxeri... A najhorší sú konšpirátori, tzn. tí, čo majú v hlave „konšpiračné myslenie“... Spoločnosť polarizujú Trump, fake news, dezinformačné weby a ruská hybridná propaganda... Všetci okrem nich. Takže prvé, čo im napadne, je mazať kanály na youtube, rozdávať bany na Twitteri, mazať príspevky na FB a vypínať nepohodlné webstránky. Fuuu... Ešte by sa ukázalo, že to je možno celé trochu inak...

SkryťVypnúť reklamu

Keď už tak rýchlo šagáme po diaľnici smerom k svetlým zajtrajškom v scitlivenom svete, tak sa tá diaľnica musí čistiť. Tam sa nemôžu pripustiť rušivé vplyvy a rušivé hlasy. V takej rýchlosti, ktorú svet nabral... Kto nepochopil, kam smerujú moderné globalistické dejiny, musí im uhnúť z cesty.

Francúzsko zažíva deja-vu (Macron / Le Pen), aj keď nie tak úplne... je to deja-vu v novej situácii. Lebo všetko je v pohybe a kdeže je Seina spred 5-tich rokov!

Francúzski občania (ja verím, že dokonca aj tí tolerantnejší) čoraz viac vidia, že multikulturalizmus (keďže je to ľavicová utópia), nebol dobrý nápad. Multikulturalizmus nie je riešenie problémov, ale generátor nových problémov...

Čím dlhšie je nejaká krajina multikulturálna, tým viac sú zreteľné a viditeľné škody, ktoré to porobilo... Nielen škody v podobe vypálených áut či rozbitých policajných a hasičských vozidiel alebo kultúrne obohatených (rozumej znásilnených) dievčat. Ale predovšetkým škody na spoločenskej štruktúre a spoločenskej kohézii. Spoločnosť, v ktorej sú si ľudia cudzí. Spoločnosť, ktorá nerozmazala etnické a rasové rozdiely. Lebo to nie je také jednoduché. Zotrieť prirodzené rozdiely medzi ľuďmi je nad sily akejkoľvek ideológie. Nieto ešte tak plytkej akou je multikulturalizmus.

Multikulturálna spoločnosť nemá nič (okrem vágnych tvrdení), žiadnu realistickú hodnotu, žiadny zdieľaný realistický étos, ktorým by ten „multikulturálny pytel blech“ akosi držala pohromade. Teda, okrem multikulturálnej ideológie. Čo je samozrejme len tristné samonaháňanie chvosta.

Macron dokonca musel prevziaľ časť pro-národných téz, resp. pro-republikánskych téz (hlavne po tom, čo sa ozvali generáli francúzskej armády), aby sa nedostal mimo kontaktu s realitou (podobne ako svojho času v Holandsku Ruute od Geerta Wildersa).

Čím dlhšie tento stav (stav zle riadenej spoločnosti) trvá, tým jasnejšie je vidieť, že západné spoločnosti sú v hodnotovom úpadku... Nenechajte sa pomýliť relatívne ešte stále výkonnou ekonomikou... Schudobnenie je fenoménom aj na Západe a z roka na rok aj tam rastie množstvo „revolučného proletariátu“ (nielen Neomarx, ale aj Marx by mal radosť), ktorý si v istom momente už nenechá brnkať po nose („Žlté vesty“ boli len predjedlo)... Možno to nebude rovno tak, že budú hladní, ale stačí, že si nebudú môcť dovoliť bývanie, ošetrenie u lekára, školu pre svoje deti... a veľká hospodárska kríza je už na obzore, nie že za ním... A do toho rôzne green dealy a plánované „vypnutie“ toku fosílnych energetických komodít... lebo, aby Rusi nemali prachy na vojnu. Budú to ešte zaujímavé časy...

Bez ohľadu na to, ako populisticky sa Marine môže niekomu javiť... zdá sa, že sa objavuje istý trend. Čoraz väčšie množstvo Francúzov sa „začína nemať dobre“, začínajú mať chronické finančné problémy... (lebo svet je taaak dobre riadený a stredná trieda, záruka demokracie, je rešpektovaná a chránená).

Podľa sociologických prieskumov Melenchona volia predovšetkým mladí ľudia a moslimovia. Macrona volia predovšetkým dôchodcovia nad 65 rokov (vedia, že ak niekto naozaj miluje dôchodcov, je to Macron).
Marine Le Pen má najvyššiu podporu u ekonomicky aktívneho obyvateľstva (tridsiatnici, štyridsiatnici)...

Voliči Jeana-Luca Melenchona budú v druhom kole asi voliť Macrona.
Voliči Zemmoura a Pécreseovej budú (asi) voliť Le Penovú. Časť z nich však zostane doma... uvidíme aká.

 

Vyzerá to tak, že Francúzsko potrebuje zmenu, zmenu spoločenského konceptu. A tá zmena sa bude ľahšie navodzovať s novými ľuďmi v reprezentácii štátu. Francúzsko má kopec problémov, ktoré potrebuje riešiť. Francúzsko potrebuje zmenu, Francúzsko potrebuje refresh... a starých globalistických psov nové kúsky nenaučíš... (a keby len Francúzsko, aj Svätá Únia Európska potrebuje refresh... a hlavne zoštíhlenie, zjednodušenie a asi na minimálne 20 rokov zablokovanie akéhokoľvek ďalšieho pristupovania a rozširovania... žiadna Ukrajina, žiadne Gruzínsko(!!! wtf!) Už teraz je EÚ nesúrodý, ťažkopádny a neefektívne fungujúci systém. A voľba Le Penovej by mohla priniesť trochu nového vetra aj do zaprdeného narcistického Bruselu a Strasbourgu.

Veď aj sa globalisti boja... "To have a right-wing government come to power in France would be a political earthquake. It would send a troubling signal about the overall political health of the Western world. ... This is a moment of quite remarkable European unity and resolve. But Le Pen´s election would certainly raise profound questions about the European project," povedal Charles Kupchan, profesor na Georgetown University, štátny úradník z čias Obamovej administratívy.

 

Ale ja nečakám žiadny zázrak. Macron asi vyhrá. Jednak sa ľavicoví voliči (síce so sebazaprením, ale predsa) priklonia radšej k Macronovi než k Le Penovej. A mnohí ostatní budú voliť opatrnícky.

Ale voľba Macrona zafixuje presne to, kvôli čomu je dnes Francúzsko v kríze (ku ktorej sa „prepracovalo“ za ostatných 30 rokov, väčšinou v rukách globalistov). S Macronom bude mať Francúzsko k občianskej vojne omnoho bližšie než s Le Penovou... lebo niektoré problémy Macron ani len nepripúšťa (lebo sú súčasťou a následkom globalistických konceptov a spôsobov riadenia), nieto ešte že by ich riešil.

V roku 2017 to skončilo v druhom kole 66% vs. 34% v prospech Macrona. Sám som zvedavý, či Francúzi budú v nedeľu 24. 4. 2022 voliť pro-globalisticky alebo pro-národne...

Nech už to dopadne v nedeľu akokoľvek... En marche, Marine! (Vpred, Marine!) Ha ha ha...

Robert Štepaník

Robert Štepaník

Bloger 
  • Počet článkov:  68
  •  | 
  • Páči sa:  11x

Tento blog vás pozve do zaujímavého a pestrého sveta alternatívnej hudby... a ako doplnok sa objavia témy z umenia, spoločenských vied a politiky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu