Pozrite si výber najkurióznejších správ a titulkov roka 2012

Tak ako v roku 2011, aj vlani som poctivo zbieral zábavné a kuriózne správy, ktoré priniesli naše a české médiá. Rok to bol obzvlášť bohatý! Prežili sme koniec sveta, českú prohibíciu, Repčíkovo blogovanie, Kotleba získal vo voľbách o 1916 krúžkov viac ako Dzurinda, dostali sme Nobelovu cenu a každý z nás sa už môže pýšiť rovnakým množstvom titulov z Tour de France ako Lance Armstrong. A popri tom sa udiali ešte mnohé ďalšie udalosti, ktoré by som chcel pripomenúť. Pre prehľadnosť som ich zoradil do šiestich kategórií.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Kategória č. 1: Ekonomika

 1. Bezkonkurenčne zvíťazila správa: Pri ceste sa pobili dve prostitútky, bojovali o zákazníka. Kríza je sviňa.

 2. V Amerike vydražili tri roky starý kurací rezeň za neuveriteľných 8100 dolárov. Podobal sa totiž na prezidenta Washingtona.

 3. Škôlkari v Košiciach zdražejú o 5 až 40 eur. Hm, zaujímalo by ma, koľko v Košiciach stojí napríklad jedna maturantka.

 4. A na záver správa, ktorá v júli upokojila trhy. Erika Judínyová: Myslím si, že euro nepadne.

Kategória č. 2: Krimi

 1. Prvé miesto udeľujem správe o tom, ako bezruký muž okradol nevidiaceho o slepeckú paličku.

 2. Mladá žena takmer päť hodín pomáhala záchranárom hľadať nezvestnú turistku. Netušila, že pátra vlastne po sebe samotnej.

 3. Zlodej v Čile ukradol z ľadovca päť ton ľadu. Chcel ho predať barmanom do koktailov. Mohol tak zarobiť až 4500 eur. Gorily do basy!

 4. Ryby v biokúpalisku nemali čo robiť, spôsobili škody za takmer 12.000 eur. Ryby do basy!

Kategória č. 3: Dobré správy

 1. Matičiari našli prst Andreja Hlinku. Mal by byť uložený v múzeu v Clevelande a pravdepodobne sa vráti na Slovensko. Teším!

 2. Čínskym vedcom sa podarilo vyrobiť mozgové bunky z moču. Ešte sa ale musíme naučiť robiť z hovna inteligenciu.

 3. V septembri sme boli svedkami dychvyrážajúcej záchrannej akcie so šťastným koncom: Muž poskytol čmeliakovi prvú pomoc. Nakŕmil ho medom.

Kategória č. 4: Tragédie, nešťastia

 1. Starosta talianskeho mestečka zakázal obyvateľom umierať. Dvaja starší občania neposlúchli.

 2. Piráti omylom zaútočili na španielsku vojnovú loď so 154 vojakmi na palube.

 3. Muž kradol čokoládu, pri úteku zabudol v obchode dcéru.

Kategória č. 5: Biela vrana

 1. Ježiš Kristus bol tiež nevinný a ako dopadol, citoval Rath Švejka. Ja by som na to zmrtvychvstanie tak nespoliehal, a preto udeľujem aspoň prvú cenu v kategórii Biela vrana (via)

 2. Muž sa už dva roky nemôže prestať smiať. Manželke to ale moc vtipné nepríde.

 3. Vilo Rozboril dostal ocenenie Vysokej školy sv. Alžbety za celospoločenský prínos v sociálnej oblasti. Tretie miesto teda udeľujem rektorovi Vladimírovi Krčmérymu.

 4. Ocenenie si zaslúži aj francúzska ministerka hlavy štátu, ktorá počas krutých mrazov poradila bezdomovcom, aby radšej zostali doma.

 5. Cenu útechy v kategórii Biela vrana získal káčer. Ten sa zľakol svojho odrazu na zamrznutom jazere a neustál to. Chudák.

Kategória č. 6: Titulok roka

 1. Od Čůráčku do Kokota. Výlet plný krásné přírody i humoru. Ideálny príklad, kedy článok vznikol len preto, aby ste mohli napísať takýto nadpis.

 2. Odkdy je člověk starý? Nevíme. Túto investigatívnu správu priniesol web pravo.cz, už je ale nedostupná.

 3. Vypněte porno a začněte pracovat, napomenul Pentagon raketové inženýry

Špeciálna cena za najlepšiu správu roka

Len naozaj výnimočne sa objaví správa, pri ktorej plačete od smiechu. Tento rok som takú našiel na košickom Korzári. Táto beletrizujúca správa o vášnivej noci Patrika a Aleny sa zapíše veľkými písmenami do dejín slovenskej žurnalistiky. Povinné čítanie!

Špeciálna cena za najlepší e-mail do redakcie

"Dobrý den, mám na vás veľkú prozbu. Dal som si v núdzy vypracovať seminárnu prácu jednej súkromnej osobe ktorá túto službu ponúkala ale tá následne s tejto mojej práce spravila plagiát pretože do práce kopírovali veci s viacerých prác na vašom portály. Ak je možné veľmi by ste mi pomohli keby tieto práce dočasne odstránite aby profesor nezistil že to je odtial pretože mi hrozý vyhodenie zo školy a ešte dnes alebo zajtra to bude ten profesor kontrolovať." (redakčne neupravované)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neprehliadnite tiež:

10+2 najlepších citátov za rok 2012
Najkurióznejšie správy roka 2011
Twitter: Najlepšie príspevky roku 2012

Filip Struhárik

Filip Struhárik

Bloger 
 • Počet článkov:  43
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Dnes novinár v denníku N. Predtým som bol projektový manažér SME.sk. Zaujímam sa o online médiá a inovácie v žurnalistike. Na tomto blogu vyjadrujem názory výlučne vo svojom mene. Zoznam autorových rubrík:  Týždeň v nových médiáchMédiáSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

279 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu