Majo, lyžiarsky a alergia

Na Maja si dobre pamätám. Ako sekundán mal trošku nadváhu a bol trochu ťarbavý a neobratný. Spolužiaci ho síce akceptovali, ale do spoločných aktivít ho veľmi nezapájali. Skoro všetko mal totiž zakázané - ako alergik s diagnostikovanou alergiou na chlad (áno, aj taká existuje), bol dokonca čiastočne oslobodený aj z telesnej výchovy. Väčšinou teda sedel sám a čítal si.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Keď sme išli na týždňový lyžiarsky, Majovi rodičia, obaja lekári, veľmi uvažovali, či Maja vôbec pustia. Majove prosby zvíťazili, ale na cestu dostal lekársku výbavu, že by sa s ňou dalo úspešne už v autobuse odoperovať slepé črevo. Celému záchrannému balíku kraľoval život zachraňujúci spray, ktorý mal Majo nosiť vo dne v noci pri sebe a ktorý mu mal pomôcť, ak by sa náhodou dusil. Do mobilu som dostala všetky pohotovostné čísla Majových rodičov, babky aj dedka a Majo zasa dostal prísny príkaz neopustiť hotel, ak bude teplota vonku nižšia ako bod mrazu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hneď v prvý večer sme zorganizovali nočnú bobovačku, igelitosáčkovačku a voľné spúšťanie sa po blízkom svahu na čomkoľvek, na čom sa dalo šmýkať. Vonku bolo mínus štrnásť, sneh sa v mesačnom svetle ligotal a nádherne vŕzgal. Majo behal po svahu ako polárny husky a dolu sa spúšťal po vlastných otepľovačkách.

Večer to prišlo. Prvý večer ďaleko od rodičov chytá vždy zopár detí smútok za domovom a tak z neho Maja rozbolela hlava, oči, hrdlo, srdce a vôbec celý človek. Bál sa, že sa začne dusiť. Život zachraňujúci spray na svahu úspešne zamrzol a podtlak znefunkčnil pumpu. Škatuľu s liekmi sme sa ani len neodvážili otvoriť, väčšinu z medikamentov by podľa mňa nepoznala ani naša magistra z lekárne. Podľa pokynov bolo teda nutné okamžite volať na záchranné mobily a čakať na nočný príjazd rodičov.

SkryťVypnúť reklamu

Namiesto toho som zvolila iné riešenie - povedala som mu, že mám na tieto príznaky "zázračný liečivý čaj" (v skutočnosti celkom obyčaný šípkový, Babičkina čajovňa, balenie za 19 korún). Šálkou toho zázračného čaju a debatou o živote, o škole, o knižkách a tak vôbec sme rozohnali všetky príznaky choroby.

Majo si za celý týždeň na svoj spray a škatuľu medikamentov ani nespomenul a keď vyhral preteky v snežnom tunelovaní, kompletne mokrá kombinéza mu nespôsobila ani len ľahkú nádchu.

Škatuľu s liekmi sme neotvorenú priniesli domov a rodičom sme namiesto oslobodenia z telesnej odovzdali fotky z lyžiarskeho.

SkryťVypnúť reklamu

Maja som dnes stretla s partiou chalanov na klzisku. Chlad mu už zjavne alergiu nespôsobuje. :)

S. Repčíková, Súkromné osemročné gymnázium Forel International Highschool (v súčasnosti Cambridge International School), Bratislava

Mená a reálie príbehu sú trošku zmenené :)

Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR

Asociácia súkromných škôl a školských zariadení SR

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Správy, úvahy, informácie a eseje, týkajúce sa neštátnych škôl a školských zariadení. Zoznam autorových rubrík:  Príbehy z našich škôlSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu