Nebudem analyzovať ako vyzerajú webové stránky niektorých inštitúcii, ktoré priamo súvisia s našim fungovaním ako takým. Všimol som si, že za nadávanie sa na všetko sa dáva vysoká karma a keďže ja som askéta, preto nebudem nadávať. (Aj tak to nič nevyrieši.)
Takisto nebudem ospevovať ako je to v zahraničí, kde už veselo pracovníci a užívatelia medzi sebou blogujú, vytvárajú si sociálne skupiny a ja neviem, čo ešte robia. Písať o tom, že nové médiá v internete vytvárajú akúsi revolúciu je podľa mňa zbytočné.
Všetci veľmi dobre vieme, že internet sa zmenil. Používateľ má zväčša väčšie práva ako webmaster. Nemyslím administrátorské, ale obsahové. Myslíte si, že je na človeku zvonku, aby mohol tvoriť web? (Obsahovo)
Poďme diskutovať o tom, ako by webové stránky inštitúcií, ktoré človek využíva, mali vyzerať. (Národných nehovoriac. Niežeby som bol silný národovec, ktorý sa nechce oženiť. Ale je to hanba, ako niektoré národné inštitúcie sa dokážu prezentovať.)
Čo by ste chceli mať na webovej stránke inštitúcie, ktorú využívate? Lebo základne informácie a „v prípade potreby píšte na mail@organizacia.org" je predsa už trošku za nami.(Hlavne, keď email nefunguje.)
Napíšte mi prosím Vaše názory a bavme sa o tom, lebo som zvedavý. Máte nejaké príjemné prekvapenie? Blogovanie, galérie, spolupráca s facebookom, twitter, sociálne siete? Aké máte pohľady na zlepšenie webových stránok inštitúcii? Z Vašej strany.
Teším sa na plodnú diskusiu.
PS: Asi netreba vysvetľovať, že mám na mysli, hrady, zámky, múzeá, galérie, knižnice, archívy, televízie, rádia, kníhkupectvá a pod.