Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí

„Existuje jeden jazyk, ktorému rozumejú všetky deti a poznáme ho po celom svete. Hovoríme mu úsmev.“ (Eric de Kermel)

Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí
Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Prečítal som si Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí. Občas nájdem knihu, ktorej rozumiem od samého začiatku. Často sa mi stane, že oveľa viac mi o človeku povie jeho knižnica ako to, keď sa ma prestaviť a povedať niečo o sebe. Knihy nám neraz ukazujú cestu, vďaka nim spoznávame priateľov na celý život.

 

Eric de Kelmer pripravil rozprávku pre knihomoľa. Nádherný svet vo francúzskom mestečku Uzès. Kraj, v ktorom zreje syr a chutí víno, má v sebe nádherný poklad. Natália sa rozhodla otvoriť si Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí. Nie je to obyčajný obchod s knihami, jej kníhkupectvo nás láka k sebe. Natália je presne typ kníhkupca, ktorý chce spoznávať svojich čitateľov prostredníctvom kníh.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Postupne nám Natália ukáže svoj život. Má milujúceho manžela, dve deti a obrovskú záľubu v knihách. Každá kapitola románu privedie do kníhkupectva čitateľa, ktorý nám povie svoj príbeh.

 

Veľmi ma poznamenal čitateľ Bastien. Posielal svoje knihy otcovi. Vtedy som sa usmial, poslal mu knihu: Muž, ktorý sadil stromy.

 

Páčila sa mi aj sestra Veronika, ktorú zaujala Kniha z Kellsu. Príbeh o sestre Veronike a jej matke predstavenej mi ukázal mnoho. O tom, čo si nájdu v knihách, ale aj ako žijú a tešia sa zo svojej zelenine, ktorú vypestujú.

 

Pôsobivý bol aj príbeh o Arthurovi, ktorý sa mal stať tým, kým sa zrodil. Každý chlap bol kedysi chlapcom, ktorý mal svoje sny, túžby a priania. Ako mnoho chlapcov vrátane mňa, Arthur miloval Príbehy okrúhleho stola. Stretávame sa tu so symbolikou mien. Arthur dostal meno podľa kráľa Artuša. Pri návšteve kníhkupectva mal pocit akoby vytiahol Excalibur a začal byť tým, kým sa zrodil.

Skryť Vypnúť reklamu

 

Posledná kapitola sa mi páčila už od začiatku. Veľmi som myslel na Tajnú záhradu, ktorú máme všetci v sebe. Natália varuje svoju čitateľku, že knihy o šťastí ešte nikomu nepomohli. Ak potrebujeme biblioterapiu, siahnime po románoch!

 

Mám rád vône kníhkupectiev, v ktorých sa človek rád ukryje. Knihy nás zoznamujú s ostatnými ľuďmi oveľa viac, ako si myslíme.  Eric de Kermel nám ukázal príbeh o kníhkupectve, do ktorého chceme ísť a nadýchať sa toho nádherného pocitu, aký máme vždy, keď sa kamsi zakryjeme s knihou. Ak ste knihomoľ, rozhodne si knihu prečítajte. Má biblioterapeutické účinky.

 

PS: sľúbil som si, že si nekúpim žiadnu knihu, o ktorých tam píšu. Prišla však kapitola, kde otvorili Hlasy zeme od Jeana Giona.

Skryť Vypnúť reklamu

 

Obrázok blogu

Informácie o knihe:

 

Autor:  Eric de Kermel

 

Názov: Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí

 

Vydavateľ: grada

 

Počet strán: 272

 

ISBN: 978-80-8090-129-5

 

Kde knihu kúpite:

 

Martinus: https://www.martinus.sk/?uItem=840101&z=81XMBP&utm_source=z%3D81XMBP&utm_medium=url&utm_campaign=partner

 

Knihcentrum: https://www.knihcentrum.sk/knihkupectvo-na-bylinkovom-namesti

 

Knihomol: https://www.knihomol.sk/autor/eric-kermel-de

 

Grada: https://www.grada.sk/knihkupectvo-na-bylinkovom-namesti-100048/

 

Bux: https://www.bux.sk/knihy/606077-knihkupectvo-na-bylinkovom-namesti.html (ekniha)

Obrázok: https://img.grada.cz/_t_/media/sprinx.bookimages/901295_600_0_fit.jpg

Martin Šuraba

Martin Šuraba

Bloger 
  • Počet článkov:  600
  •  | 
  • Páči sa:  40x

Prebíjaný fiškál ;) Zoznam autorových rubrík:  Malý princČeskí herciSúkromnéNezaradenéknižný svetturistický blog

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu