Predlžovanie núdzového stavu je obyčajnou fraškou vystrašeného Igora Matoviča

Písmo: A- | A+

Predlžovanie núdzového stavu je obyčajnou fraškou vystrašeného Igora Matoviča. Núdzový stav mu vyhovuje a potrebuje ho. A to zo strachu, zo strachu pred vlastnými občanmi.

Obsesia Igora Matoviča plošným testovaním je verejne známa. Hrdo ho nazýva atómovou a bezhlavo ho presadzoval, nepočúval pritom názory vedcov, odborníkov, ani vlastných koaličných partnerov. Napriek tomu, že mu táto atómová bomba vybuchla priamo pred očami, o čom jasnou rečou hovoria aj dáta s stav v akom sa Slovensko nachádza, neváha ohýbať dáta, urážať vedcov a naďalej plošné testovanie tvrdohlavo obhajovať. Druhou obsesiou Igora Matoviča je neustále predlžovanie núdzového stavu.

Igor Matovič potrebuje núdzový stav

Faktom je, že Igorovi Matovičovi núdzový stav vyhovuje a potrebuje ho. A to zo strachu, zo strachu pred vlastnými občanmi. Podľa prieskumov obrovské množstvo ľudí Igorovi Matovičovi a jeho vláde nedôveruje. Tomu sa nečuduje hádam nikto. Situácia je naozaj zúfala, fakty, dáta a údaje sú jasné, aj keď, žiaľ veľmi kruté. Igor Matovič dostal Slovensko na prvé miesto na svete v počte úmrtí na Coronavírus na milión obyvateľov a na prvé miesto na svete aj v počte hospitalizovaných ľudí s koronavírusom na milión obyvateľov. Ruka v ruke s nezvládnutím situácie s pandémiou koronavírusu ide aj katastrofálna pomoc (resp. nepomoc) živnostníkom, podnikom, podnikateľom a v neposlednom rade aj samotným občanom. Ekonomická a sociálna pomoc bola a je trestuhodne zanedbaná. Množstvo ľudí, podnikov, firiem a občanov je doslova na hranici alebo za hranicou zúfalstva. Igor Matovič sa preto oprávnene bojí reakcie ľudí, priznal to napokon aj jeden z jeho najbližších ľudí, minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý uviedol, že núdzový stav je tu aj z dôvodu obavy protestov ľudí. Tak preto tá zúfalá snaha Igora Matoviča o zachovanie núdzového stavu.

Nedôstojne pošliapanie ústavy

Pri ceste za núdzovým stavom vládna koalícia neváhala v decembri urobiť z ústavy trhací kalendár. Zmena ústava bola odhlasovaná absurdným a nedôstojným spôsobom keď za provizórny igelit dostali nakazených koaličných poslancov, aby parlamentný valec mohol splniť svoju úlohu. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková uviedla, že bez núdzového stavu by vláda prišla o možnosť centrálneho riadenia boja s pandémiou. Akého riadenia? Problém je v tom, že Igor Matovič absolútne zlyhal v riadení, dátové peklo (ako uviedol matematik Richar Kollár), amaterizmus a arogancia vládnutia Igora Matoviča dostalo Slovensko tam kde je. Ako inak, Igor Matovič opäť našiel vinníka, resp. vinníkov a vynadal za zlý stav občanom, vedcom a už štandardne nezabudol opomenúť aj koaličných partnerov. Ale nerozpakoval sa tých istých vedcov doslova o pár minút pozvať za spoločný rokovací stôl.

Núdzový stav je zámienkou na vyhnutie sa zodpovednosti Igora Matoviča

Obávam sa, že núdzový stav nie je nástrojom boja s koronavírusom, ale zámienkou Igora Matoviča. Zámienkou ako sa vyhnúť zodpovednosti za jeho osobné zlyhania. Trvalý núdzový stav nie je v súlade s demokraciou a mal by byť výnimočným nástroj vo výnimočnej situácii. Vládna koalícia je povinná nájsť si iné spôsoby boja s pandémiou, ako je trvalé obmedzovanie občianskych práv ľudí na Slovensku. Ale práve v tom tragicky zlyhala. Zjavne je to však účinný nástroj akým sa Igor Matovič vyhýba zodpovednosti za jeho absolútne zlyhanie pri vládnutí. Igorovi Matovičovi skrátka vyhovuje, že ľudia nemôžu otvorene prejaviť svoj názor v uliciach, nesmú vychádzať a zhromažďovať sa. A ako bonus k núdzovému stavu dostane koalícia možnosť naďalej obstarávať na priamo, prostredníctvom tzv. rokovacieho konanie bez zverejnenia a bez kontroly šafáriť s miliónmi a miliónmi eur.

Ďalšie predlžovanie núdzového stavu nie je riešením, ale iba obyčajnou fraškou vystrašeného Igora Matoviča.

Skryť Zatvoriť reklamu