Takto peniaze na internete nezarobíte.

Pracujem ako programátor a vo voľnom čase sa venujem, okrem mojich detí a rodiny, vytváraniu webových stránok. Dokonca zopár webových portálov aj vlastním. Za ten čas, čo sa internetu venujem som poskúšal veľa vecí. Tento článok je prvý zo série článkov o spôsoboch, ako sa dá na internete zarobiť zopár koruniek resp. euro na prilepšenie. Zopár spomínaných metód som skúsil sám, zopár metód poznám z počutia a zopár metód by som určite nevyskúšal, nakoľko im absolútne neverím. Prednostne sa chcem venovať metódam, ktoré by mohla zvládnuť väčšina čitateľov. Už tým, že čítate tento článok na internete, ste optimálnym kandidátom na väčšinu z týchto metód. Ku každej z metód chcem napísať môj subjektívny pohľad na jej výhody a nevýhody.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu
(zdroj: FreeDigitalPhotos.net)

Toto je prvý zo série článkov o zarábaní na internete. Popisuje metódy, ktoré naozaj neodporučujem skúšať. Tieto v lepšom prípade pokladám za stratu času. Je však dobré poznať aj zlé cesty a vyhnúť sa im. V ďalších častiach chcem taktiež popísať i metódy, pomocou ktorých sa nejaká tá korunka zarobiť dá.

Nigérijské dopisy

Je to vôbec najhorší spôsob ako prísť k peniazom. Určite ste už dostali mail, v ktorom Vás vyzýval nejaký veľevážený občan z rozvojových krajín o zaslanie Vašich osobných údajov, vrátane čísla účtu, na ktoré má byť prevedené zopár miliónov, ktoré sa mu podarilo nejakým spôsobom získať. Predpokladám, že väčšina z Vás vie, že takejto možnosti rýchleho zbohatnutia sa treba vyvarovať. Po zaslaní osobných údajov budete v lepšom prípade len otravovaní aby ste poslali manipulačný poplatok na realizáciu prevodu peňazí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prijímanie reklamných e-mailov

Je to jeden z najjednoduchších spôsobov. Tieto maily zväčša obsahujú linky na stránky, ktoré je potrebné navštíviť. Ja som osobne túto metódu neskúšal a ani je veľmi nedoporučujem. Týmto spôsobom sa dá zarobiť minimum a s veľkou pravdepodobnosťou Vám prípadne zarobené peniaze nebudú nikdy vyplatené.

Návštevy stránok

Systém je obdobný ako v prípade reklamných e-mailov. Návštevou konkrétnych stránok, prípadne registráciou na takýchto stránkach získate peniaze. Po získaní väčšej sumy peňazí Vám bude táto vyplatená- Tento spôsob má tie isté zápory ako v prípade reklamných e-mailov.

SkryťVypnúť reklamu

Návody ako zbohatnúť

Určite dostávate kvantum e-mailov, kde sú Vám ponúkané elektronické knihy obsahujúce tajné formulky ako zbohatnúť na internete. Po ich zakúpení však s veľkou pravdepodobnosťou zistíte, že z uvedených kníh maximálne zbohatnú tí, ktorí Vám ich predali. Musíte si uvedomiť, že ak niekto má geniálny nápad ako na internete zarobiť veľké peniaze, určite Vám ho neprezradí. Na druhú stranu je dobré sa inšpirovať skúsenejšími. Ale k tomu nepotrebujete kúpiť návod ale len obyčajný sedliacky rozum a trochu talentu na špehovanie.

Klikanie na cudzie reklamy

Na rôznych fórach sa vyskytujúce príspevky, navádzajúce ľudí na klikanie na reklamy na ich stránkach za malú odplatu. Jeho nevýhody sú, že možno takto zarobiť len malé čiastky. Už len poslanie takého malého obnosu bankovým prevodom je nákladnejšia ako posielaná suma. Navyše takíto ľudia sú často diskvalifikovaní skôr, ako stihnú zarobiť nejaké peniaze, ktoré by Vám prípadne mohli poslať.

SkryťVypnúť reklamu

Klikanie na vlastné reklamy

Ak máte vlastné stránky a máte na nich umietnenú reklamy napr. Google AdSense, je to dobrý spôsob ako si nejaké peniaze zarobiť. Ale v momente ako sa rozhodnete si vylepšiť tento zárobok vylepšiť klikaním na vlastné reklamy, ste na ceste do pekla a vedzte, že v krátkom čase budete odhalení a prídete o všetky dovtedy naakumulované peniaze. Nezávisle od toho, ako rafinovane postupujete. Napr. Google má dokonale vypracované algoritmy, ktoré vedia odhaliť tzv. click fraud.

Ak sa náhodou rozhodnete pre niektorú z týchto metód, tak nerobíte dobre. Existuje určite viacej metód podobných tým vyššie popísaným. Vždy je dobré sa poobzerať trochu po internete o konkrétnej metóde. Na tie extrémne dobré alebo zlé, tu určite nájdete zopár odkazov. Takto sa poučíte zo skúsenosti iných bez toho, aby ste sa sami popálili.

Juraj Svajdlenka

Juraj Svajdlenka

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Webmaster amatér, otec a manžel amatér, cestovateľ amatér a samozrejme blogger amatér. Zoznam autorových rubrík:  InternetTechnológiePostrehySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu