Môj život sa zmenil

Za posledné dni som viac, než predtým, počula v mojom okolí vetu Mala by si napísať knihu. Kdesi v hĺbke duše som cítila, že je to tak. Dokonca som ju písať začala. A veľmi som pri tom plakala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nie, nie som nedotknuteľná a nie som najsilnejšia žena pod Slnkom. Tiež mám svojich démonov, svoje strachy, svoje emócie.

Klamala, ak by som tvrdila, že som so všetkým do bodky zmierená.

Svoj príbeh som už rozprávala, či písala, niekoľko stoviek krát. Niekedy to bolo úplne ľahké, niekedy o niečo ťažšie.

Ale kniha... Mám pocit, že musím byť presná. A priznám sa, nechce sa mi prežívať všetko znova.

Rada každému poviem, čo ma posunulo, nakoplo, povzbudilo, nahnevalo... Čo ma trápilo a ako som to vyriešila. Ale sama sa prehrabávať v spomienkach...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Možno raz príde správny čas.

Mnohí odo mňa chcú jednu zaručenú radu, aké cvičenie, terapia, či liečebná metóda mi pomohla. A ja neviem odpovedať. Lebo za posledných šesť rokov som toho absolvovala viac, než je zvykom za tri životy. Každá skúsenosť ma obohatila, posunula.

Čo však má najväčšiu moc, je naša myseľ. Keď som o tom niekomu povedala pred piatimi rokmi, v duchu si klepkal na čelo. Pre troma rokmi sa začali vynárať ľudia, ktorí to vnímali rovnako. A dnes... Sami ľudia o tom hovoria, lekári začali pripúšťať fakt, že stav mysle má vplyv na zdravie a uzdravenie pacienta.

Ľuďom po vážnych úrazoch, či chorobách sa doslova zmenil život. Aj ich rodinám.

SkryťVypnúť reklamu

Nič už nebude také, ako predtým. Ale všetko môže byť také ako ešte nikdy. A túto vetu si so sebou nesiem neustále. Áno, môj život sa zmenil. Moje vnímanie reality sa tiež zmenilo. Ale teším sa na všetko, čo má čaká. Aj keď je to len nové sychravé ráno.

Dagmar Sváteková

Dagmar Sváteková

Bloger 
  • Počet článkov:  151
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Žijem, pozorujem, reagujem. Všetko je iba a len môj názor a plne rešpektujem, ak s ním niekto nesúhlasí. Je to jeho právo. A moje právo je povedať to, čo si myslím. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu