Vnútorný hlas a veci súvisiace

Písmo: A- | A+

Ono to tak v živote býva, že veci sa nám nedejú náhodou. Každý deň nám prichádzajú do cesty rôzni ľudia, udalosti a situácie, s ktorými sa konfrontujeme tak, ako to cítime a vieme.

Poďme však od začiatku. Bolo to práve v období, kedy som cítila, že potrebujem zmenu. Na konferenciu osobného rozvoja som sa dostala, povedzme, veľmi prozaickým spôsobom. S manželom sme sa už nejakú dobu  venovali osobnému rozvoju a feng shui a jeho kolega mu jedného dňa poslal mail s pozvánkou na Festival Inner Winner do Prahy s nadsadeným komentárom v zmysle „to je niečo pre teba". Manžel pozvánku preposlal mne a niekoľkým známym, o ktorých sme sa domnievali, že by možno radi skúsili niečo nové. Slovo dalo slovo a- išlo sa „na výlet" :) Nikto z nás to vtedy nebral priveľmi vážne, no všetci sme boli zvedaví. Musím povedať, že som bola úprimne dosť prekvapená. Po stretnutí s manželmi Vokáčovcami na konferencii som skrátka vedela, že s týmito ľuďmi raz chcem spolupracovať. Vtedy mi táto myšlienka pripadala ako utópia, pretože som sa pracovne venovala úplne inej činnosti. Skutočnosť je však taká, že momentálne vyše 2 rokov s Jiřím Vokáčom Čmolíkom a Magdalenou Vokáčovou spolupracujem. Zásadným impulzom pre mňa bolo, že ich ponímanie osobného rozvoja nie je len znôškou uletených rečí a fráz či superlatívov o tom, ako instatne nadobudnete schopnosť začať nový život bez problémov. Celé to bolo také...celistvé. Základná idea stojí na tom, že všetko to začína od nás a kvalitnejší život môžeme dosiahnuť len prácou na sebe. Úprimnosť, ktorá ma doslova vzala za srdce a zanechala vo mne hlbokú stopu, príval motivácie po stretnutiach s neuveriteľne inšpiratívnymi ľuďmi. Takto by som popísala to, čo som vtedy pocítila. Cesta k spolupráci však bola ešte dlhá.

Lucia Synčáková

Lucia Syčáková

Mojou úplne prvou koučkou bola Renata Kronowetterová, ktorú somspoznala vďaka jej prednáške na Festivale Inner Winner v Prahe s názvom Change manažment a priamo tam som ju oslovila Upútala ma v prvom rade jej spolupráca s Brianom Tracym, kapacitou v oblasti osobného rozvoja, ktorý sa zaoberá aspektami úspechu a organizuje semináre po celej USA, Kanade a 55 krajinách sveta a tiež to, že je spoluautorkou jeho knihy. Aj jej príbeh je veľmi inšpiratívny, pretože sa z ťažkých zdravotných problémov dokázala prostredníctvom neuveriteľnej vnútornej sily a odhodlania úplne vyliečiť. Je až neskutočné, čoho je ľudské telo schopné, ak je naladené na „správny mód". S Renatou som naštartovala nové smerovanie svojej kariéry a začala intenzívnu prácu na sebe v rôznych oblastiach.

3.jpg

Lucia Synčáková

Verím, že všetko čo sa nám deje, je pre niečo a oplatí sa počúvať svoj vnútorný hlas. To, čo je pre nás najlepšie totiž vieme s istotou povedať len my sami. Kde je potom problém? Najčastejšie tam, kde vnútorný hlas prehlušia rôzne impulzy nášho každodenného života. Záujmy našich blízkych osôb. Existenčná otázka. „Dobré" vzťahy za každú cenu. Snaha o dokonalosť. Pseudoambície a nezmyselné ciele, ktoré si kladieme. To všetko na úkor svojej spokojnosti s tým , čo žijeme tu a teraz. Množstvo takýchto a iných „prozaických" vecí nám v bežnom živote uniká, skrátka nad nimi vôbec neuvažujeme. Alebo nám prídu ako nepodstatné maličkosti. Dobrovoľne nechávame druhých, nech definujú, kde je naše miesto a čo by sme mali...Niekde vo vnútri nás to však celé vyzerá úplne inak. Pravdivo.

Dnes už viem, že som tvorcom svojho života a nie jeho obeťou.

Lucia

 

Foto: Archív blogerky

Skryť Zatvoriť reklamu