Šport ako pokračovanie vojen (a víťazných) II.

Včera som sa zaoberal chápaním (aj) futbalovej reprezentácie ako imidžu národa, alebo štátu vo svete, dnes som zažil pokračovanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Víťazstvo národa (alebo štátu?)
Víťazstvo národa (alebo štátu?) (zdroj: Michael Sohn, AP na www.idnes.cz)

Kedže včera som sa pokúšal pochopiť francúzsku národnú futbalovú tragédiu ako urážku národa (!) ako to nazvali niektoré francúzske noviny (viz. včerajší blog), ani ma nenapadlo, že v tom budem pokračovať. Ani nechcem komentovať dnešné talianské noviny (alebo tie zajtrajšie). Ale to ako mi tu v zahraničí gratulujú ľudia na ulici, dokonca dostanem gratulačný mail aj od starostu, kde všetci s obdivom píšu, že sú "so mnou" (asi rozumej s mojim národom, štátom,...), aj miestni poliaci sa už pripojili s gratuláciou, ma po tej infarktovej 20 minútovke pred televízorom podnietilo k tomuto zamysleniu. "Gratulujem futbalistom, lebo zdolali majstra sveta a tým nám zaznamenali úctu vo svete!!!". A ja neborák som sa zlostil pri iných národoch ako to chápu! Nuž neviem ako teraz budem hrať na proeurópana! Nech žije domovienka!

Vladimír Inocent Szaniszló

Vladimír Inocent Szaniszló

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vysokoškolský učiteľ, večný hľadač pravdy, dialógu a vzájomnej výmeny ideí. Spolu s mladšími a staršími kolegami a študentmi rozvíjame obzory nášho poznania./L´enseignant academique, le chercheur eternel de la vérité, du dialogue et du changement des idées. Avec ses collegues et étudiants nous élargisons l´horisont de notre conaisance. Zoznam autorových rubrík:  Politická filozofiaVerejný životHľadanie koreňovSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu