Tisovec - Hradová

Chcete zažiť kúsok adrenalínu? Hradová je to pravé orechové. Na Hradovú sme sa vybrali už druhýkrat a poviem vám, stále je to rovnako silný zážitok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Zaparkovali sme pri Mestskom úrade. Odtiaľ vedia žltou označená trasa. Určite odporúčam pevnú obuv a oblečenie, o ktoré sa nebojíte.
Výstup k vlajke je stredne náročný. Sú tam aj rôzne "skratky" krížom cez kopec, ale my sme sa vždy držali vyznačeného turistického chodníka. Počas cesty navrch výhľadov nie je veľa, ale keď si dáte tú námahu a vyjdete až k zástave, tak sa vám otvorí krásna scenéria.
Nachádzame sa vo výške 887m. Na vrchole Hradovej nájdeme aj zvyšky stredovekého hradu ktorý nazývajú aj Tisovský hrad. Veľa z neho nezostalo, my sme sa tu zastavili na pár hltov vody a šli sme ďalej.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Výhľad od vlajky
Výhľad od vlajky (zdroj: A. Sz.)
Výhľad od vlajky
Výhľad od vlajky (zdroj: A.Sz.)
Informačná tabuľa
Informačná tabuľa (zdroj: A.Sz.)

Vedeli sme, že tu naša cesta nekončí. Vydali sme sa po žltej ďalej. Chodník vedie až po vlakovú stanicu. Tabuľa s nápisom "Nebezpečný úsek" bola výstižná. Ak zvažujete zdolať celý úsek, tak sa pripravte, že miestami to bude ako o život. Hoci je to možno iba môj názor - za nami šli turisti s malým psom,ktorého si podávali v rukách keď preliezali skaly.

Nebezpečný úsek
Nebezpečný úsek (zdroj: A.Sz)

Turistický chodník vedie vrchom skál, miestami skaly obchádzate a držíte sa skalnatých výbežkov. V jednej časti sú pomocné reťaze. Nuž, nie je to nič pre strachopudov a ľudí ktorý nevedia ovládnuť svoj strach z výšok. Ja sa priznám, miestami som sa posúvala po zadku, lebo som sa bála postaviť. Je to určite adrenalín a zážitok na celý život. Úsek po skalách síce nie ja dlhý, ale zato náročný aj na čas.

SkryťVypnúť reklamu
Lezenie po skalách
Lezenie po skalách (zdroj: A.Sz)
Lezenie po skalách
Lezenie po skalách (zdroj: A.Sz.)

Keď sa spustíte po reťaziach ďalej vedie cesta lesíkom. Je tu množstvo informačných tabúľ a miesť na oddych. Miestami je chodník náročnejší na kondičku. Tiež si treba dávať pozor na šmykľavé lístie. Naša trasa viedla až po vlakovú stanicu v Tisovci odkiaľ sme sa pešo dostali až k úradu cca za 15 minút popri ceste. Hoci táto túra nebola náročná na vzdialenosť - bolo to necelých 9 kilometrov, ale trvala až 4 hodiny vďaka náročnosti terénu. Dosiahli sme prevýšenie 564,8m.

Stále po žltej
Stále po žltej (zdroj: A.Sz.)
Cesta lesíkom
Cesta lesíkom (zdroj: A.Sz.)

Túto túru hodnotím ako jednu z najzáživnejších aj vďaka lezeniu po skalách. Vrelo odporúčam.

Alžbeta Szomolaiová

Alžbeta Szomolaiová

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  114x

Vo voľnom čase sa venujem cestovaniu, čítaniu, vareniu, maľovaniu, turistike a Geocachingu. Rada by som sa s vami podelila o svoje zážitky a možno aj prispela nápadmi kde sa ubytovať, kde sa chutne najesť a čo určite v danom meste navštíviť. Zoznam autorových rubrík:  CestovanieTuristikaMoto zážitky

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu