reklama

Máme čas!

A je to tu, priatelia. Ožmol prezývaný lockdown, čo nás vytrhne z katastrofy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pár chvíľ dozadu sme si mohli pozrieť záplavu správ v rôznych denníkoch, že Slovensko ide do hrôzostrašne tvrdého lockdownu trvajúceho min. dva týždne. Je až taký prísny? A neprišiel neskoro?

Na každú z otázok môžeme odpovedať slovami „určite nie“.

Už niekoľko týždňov dozadu sa podľa predpovedí vedelo, čo príde. Vedeli sme, že to prichádza a vidíme to teraz v na prasknutie preplnených nemocniciach. Ale my máme čas. Veľa času.

Scenár vlády SR: predpovede sú hrozné, budú plné nemocnice – ale veď máme očkovaných, tí nám krivku budú ťahať dole, ajajaj, nestiahli, dáme nezaočkovaným lockdown ako v Rakúsku, ale nie hneď, až o štyri dni, ajajaj, nepomáha, dáme tvrdý lockdown pre všetkých ako v Rakúsku, vyhodnotíme to po desiatich dňoch a uvidíme, čo to spraví, ak nič, bude lockdown ešte tvrdší. A možno zavedieme povinné očkovanie ako v Rakúsku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Riadime sa Rakúskom, len vždy máme nejaké oneskorenie, máme čas. Ale my sa Rakúskom nemáme riadiť, máme svojich odborníkov, ktorí niektoré z prísnych opatrení už dávno hlásali politikom. Máme čas.

No tí ľudia v nemocnici na posteli čas nemajú. Nemajú čas sa pozerať na vaše nezhody, dohady raz tak a raz tak, hádky a škriepky. Ale to už vám hovoríme dlho. Ak hovoríte tomuto tvrdý lockdown, tak klobúk hore pred vami.

Na povinné očkovanie budeme koľko čakať? Či máme zase čas? Ústavne, právne aj hocijako inak je to možné, ale my vieme – politická vôľa nie je a Boris Kollár nebude deliť ľudí na očkovaných a neočkovaných. Ale tu nikto nikoho na žiadne skupiny nedelí a s tou palicou, čo doniesol od kamarátov zo Smeru mu otrieskajte hlavu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Lockdown je nefér. Nefér voči ľudom, ktorí sa dali zaočkovať a chceli sa prísnym opatreniam vyhnúť a hlavne zachrániť seba a blízkych. Verím, že to všetci očkovaní pochopia, no jedno viem naisto – protestovať určite nepôjdu.

Čakali sme veľa zbytočných dní, a viete prečo?

Máme čas!

David Talian

David Talian

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  134x

Študent matematiky a hudobného umenia na vysokej škole, ktorý sa zaujíma o politické dianie na Slovensku a pozerá sa na politiku triezvo a s rozhľadom. Mojím cieľom je hlavne podeliť sa o svoje názory s ostatnými ľuďmi a ukázať, že aj mladí ľudia majú perspektívu a vedia rozmýšľať vlastnou hlavou - a hlavne rozumne. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu