PEARL JAM, Linkin Park (13.6. Poľsko – Katowice – Slaski Stadion)

Konečne po dlhšej dobe som mal možnosť ísť na jeden z „veľkých“ koncertov. Veru, už mi to chýbalo. Posledné dva koncerty Pearl Jam, ktoré boli v blízkom okolí Slovenska som zmeškal. Teraz už som si ich nenechal ujsť. Pearl Jam sú už dlhodobo moji najväčší miláčikovia a vidieť ich koncert patrí k môjmu osobnému Top 5 (z hľadiska hudby), čo musím vidieť predtým než zomriem.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)
Obrázok blogu

Nevedeli sme presne kedy koncertzačína, ale k štadiónu sme dorazili okolo pol 5 večer. Samozrejme násneminulo asi hodinové blúdenie po Katowiciach, kým sme našli štadión. Dovnútrasme ale šli až po 7, pretože dovtedy tam hrali nejaké trápne poľské kapely.A to Tomášik nemusí, pretože všetko čo je spojené s Poľskom alebo Poliakmi,Tomášik takmer nemôže vystáť. (Som v tomto prípade rasista? ... Tak som,je mi to jedno...). Zhruba o 20 hod začali hrať predkapelaLinkin Park. Nuž čo. Musel som si ten koncert odstáť, aby som neprišiel o dobré miesto s dobrým výhľadom na javisko. Na prekvapenie na koncertprišlo pomerne veľa ľudí kvôli Linkin Park. Síce to nechápem, ale nie každýmôže mať skvelý zmysel pre hudbu, nie? Takže Linkin Park mali celkom slušnýsupport, až mi občas prebehlo hlavou, že snáď fanúšikovia Pearl Jam sa nedajú zahanbiť. K LinkinPark musím povedať, že ma prekvapili svojím vystúpením naživo. Nieže by som ichzačal teraz počúvať, ale Chester Benningtonspieval naozaj dobre a čisto. Vždy som sa čudoval, ako môže to svojevrešťanie zvládať naživo a on to naozaj zvládal. Linkin Park odohralivšetky hity, od Crawling, SomewhereI Belong, Papercut.... až po Numb.Linkinovia zahrali na moje prekvapenie viac než dobre (a to je čo povedať)a ich fanúšikovia určite mohli byť nadmieru spokojní.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zhruba po 40 min čakania konečnenastúpili VELIKÁNI. Keď som sa obával, či budú mať PJ takú podporu ako LP, taksom bol naozaj naivný, pretože oddanosť a nadšenie fanúšikov Pearl Jamniekoľkonásobne prevážila váhu fanclubu Linkin Park. Prvou pesničkou, ktorou toPJ všetko odpálili bola Rearviewmiror. Začať„peklom“ bolo úžasne. Kotol pod pódiom sa okamžite strhol k šialenstvua s partou sme len spievali a skákali. Okamžite sme sa zadýchalia na to dali Animal. Úplne sazbláznili, ale splnilo sa moje prianie, aby hrali „najtvrdšie“ veci. NasledovalHail Hail, Corduroy, Given To Fly,Worldwide Suicide. Eddie a spol. sa s tým jednoducho nesrali.Totálne nám nakladali. Agresívne, chladnokrvne a pritom s nesmiernouláskou. A my sme im len zobali z rúk ako Čenkovej deti. Potom prišlajedna z mojich naj Ederly woman... 30– 40 tisíc ľudí spievalo hymnický song. Ono ale treba povedať, že fanúšikoviaodspievali komplet celý koncert spolu s Eddiem.

Keď začal Lukin, tak v kotly už to bolo naozaj strašnýmasaker. Nemohli sme tam naďalej ostávať, lebo tá masa, čo sa do váspravidelne opierala vám brániladýchať a pod. tak sme odtiaľ museli urýchlene zdrhnúť. Trvalo nám tojednucelú pesničku pokiaľ sme sa dostali z toho pekla. Bolo to zrovna cez Nothingman. Škoda, ale iná možnosťnebola, lebo keby znova hrali rýchle pecky, tak prechod cez tú masu by bolnemožný. Keď už sme sa dostali na miesto, kde mal každý okolo seba trochapriestoru tak sme si koncert ešte viaczačali užívať.

SkryťVypnúť reklamu

Druhá polovica bolav znamení kľudnejších skladieb a mohli sme počuť absolútne klenotyrockového neba ako Daughter, Black,Jeremy, Indifference... Všetci členovia PJ sa dobre bavili, komunikovalis publikom, ktorý ich podporoval až nadprirodzeným aplauzoma chorálmi ich textov a piesní.

Koncert Pearl Jam bol zasa jedenz mojich veľkých hudobných zážitkov, už len kvôli tomu, že na svete nie jeveľa skupín (možno 10?), ktoré vždy bezpečne vypredajú turné a štadióny,na ktoré príde taká masa ľudí a hlavne ktoré by mali takú obrovskú oddanúfanúšikovsku základňu. Pearl Jam ukázali európskym gitarovým „indie“ sráčom, čoje to živelný rock & roll. PJ sú jedni z velikánov. Jedniz dinosaurov. Dúfam len, že sa ešte niekedy na ich koncert dostanem.

Tomáš Tankovič

Tomáš Tankovič

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som hudobný nadšenec a snáď aj tak troška znalec, ktorý by Vás rád občas sprevádzal svetom hudby. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu